New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

POWRÓT

LUTY 2004:

29 Luty 2004 - by Cez
Oglądalność Sliders w Niemczech

Jak podają niemieckie źródła, oglądalność piątej serii emitowanej na RTL nie spadła w porównaniu z poprzednimi sezonami, mimo, iż nie występuje w niej Jerry O'Connell (w serialu Quinn Mallory). Liczba widzów (w milionach) przypadająca na poszczególne odcinki piątej serii jest następująca: "The Unstuck Man" - 1,55 miliona, "Applied Physics" - 1,62, "The Great Work" - 1,62, "New Gods for Old" - 1,42 oraz wczorajszy epizod - "Please Press One" - 1,37 (wykaz wszystkich tytułów odcinków znajduje się tutaj). Epizod "Strangers and Comrades", który powinien już dawno być wyemitowany w Niemczech, został przesunięty na inny termin ze względu na brutalne sceny. Będzie pokazany w godzinach wieczornych, data emisji jest jeszcze nie znana. Oglądalność wyżej wymienionych odcinków można porównać ze średnią oglądalnością pierwszych czterech serii: sezon 1 - 2,02 miliona, sezon 2 - 1,43, sezon 3 - 1,29 oraz sezon 4 - 1,16. Zapewne mało osób z polskich miłośników Sliders widziało choć fragment jakiegoś odcinka piątej serii. SLIDERS PL (lub w skrócie SLPL) daje więc link do krótkiego filmiku - czołówki (inaczej intro), czyli fragmentu przedstawiającego grających w filmie aktorów. Plik jest tutaj (4MB). Z kolei tutaj znajdziecie niemiecką zapowiedź kolejnego odcinka - "A Current Affair" (0.86 MB).

  28 Luty 2004 - by Cez
Witamy w serwisie SLIDERS PL

Strona SLIDERS PL poświęcona jest serialowi fantastyczno-przygodowo-sensacyjnemu pt. "Sliders" (informacja dla nowicjuszy - czytaj [slajders], tłumaczenie Polsatu: "Piąty Wymiar"). Opowiada on o grupie młodych ludzi, którzy podróżują do równoległych światów. Odwiedzają np. Ziemię, w której USA są kolonią rosyjską lub świat, w którym nadal żyją dinozaury. Serwis SLIDERS PL ma zamiar przybliżyć Internautom ten kultowy serial. Kultowy jest nadal na zachodzie, w Polsce niestety już nie. Niegdyś emitowała go stacja RTL7, potem Polsat i TV4 (więcej o tym i o problemach w tłumaczeniu w dziale Sliders w Polsce. SLIDERS PL ma nadzieję, że w naszym kraju wzrośnie zainteresowanie tym serialem i jakaś stacja zakupi nowe odcinki oraz powróci do oryginalnego tytułu. Wkrótce w serwisie pojawią się nowe działy. Już w  tej chwili można przeczytać np. kilka słów ogólnych o Sliders (np. co oznacza tytuł serialu) oraz o jego bohaterach. Wkrótce szczegółowy opis wszystkich odcinków. Po lewej stronie zamieszczać będziemy informacje o tym, gdzie aktualnie można zobaczyć kolejne epizody. SLIDERS PL serdecznie dziękuje za pomoc B@ART'owi (bez niego strona by nigdy nie powstała), Grzekowi oraz Alexandrowi z Niemiec. Dziękujemy!

28 Luty 2004 - by Cez
Sliders w niemieckiej telewizji RTL!

Od 17 stycznia bieżącego roku niemiecka stacja RTL emituje piątą serię serialu Sliders. Nie była ona nigdy pokazywana w Polsce. W naszym kraju ostatni odcinek czwartej serii zobaczyć można było 17 października 1998 roku (na RTL7), czyli wytrwali fani musieli czekać na nowe odcinki dokładnie 5 lat i 3 miesiące. Serial w Niemczech jest dubbingowany, więc tylko osoby znające język niemiecki będą mogły skorzystać z tej okazji. Od czasu do czasu nowe odcinki emituje też francuska stacja M6, również z dubbingiem. Poza tym, stacje Sci Fi (Niemcy) i 13 eme RUE (Francja) emitują ten serial, jednak te kanały są praktycznie niedostępne w naszym kraju. A co z Polską? SLIDERS PL zrobi wszystko by przywrócić do nas ten serial. Szczegóły wkrótce. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak oglądać nowe odcinki na RTL. To, że w tej stacji pojawił się ten serial, jest zasługą Alexandra, redaktora naczelnego Die Sliders Slide Side. Pozdrawiamy.

28 Luty 2004 - by Cez
Oferta współpracy - poszukujemy germanisty!

Jeśli lubisz Sliders, chciałbyś/chciałabyś współpracować, czyli redagować tę stronę, tłumaczyć teksty, pisać artykuły, tworzyć grafikę, napisz na adres sliders@tcz.pl. Jeśli na dodatek znasz język niemiecki, to nie wahaj się. Najbardziej potrzebna jest nam osoba, nie mająca problemów z tłumaczeniem tekstów z języka naszych bliskich, zachodnich sąsiadów. Zgłoś się!

28 Luty 2004 - by Cez
Piąta seria serialu Sliders

W Polsce telewidzowie mieli okazję zobaczyć tylko cztery pierwsze sezony tego serialu. Poinformowaliśmy wyżej, że stacja RTL emituje piątą serię, więc parę słów o tym, co każdy Sliders-maniak powinien wiedzieć. W pierwszym odcinku piątego sezonu widzimy, że w równoległym świecie uczony (dr Geiger) planuje połączyć dwa wymiary. W wyniku próbnego eksperymentu tamtejszy Quinn zostaje połączony z "naszym". Jego brat, Colin, przepada - bytuje na krawędzi wielu wymiarów. Remmy i Maggie są zrozpaczeni. Na szczęście z pomocą przychodzi im podopieczna bezwzględnego Geigera, dr Diana Davies, która obiecuje, że rozdzieli dwóch Quinnów. Podróżni uciekają z tego wymiaru w składzie: Remmy, Maggie, Mallory (połączony z naszym Quinnem) oraz Diana. Dlaczego nastąpiło takie zamieszanie? Wszystko z powodu odejścia braci O'Connell, którzy grali Quinna i Colina. Serialowi nie wyszło to na dobre, oglądalność spadła, choć i tak była wyższa niż się spodziewano.

28 Luty 2004 - by Cez
Sliders The Movie?

To nie pomyłka. W 2000 roku, tuż po zakończeniu pracy nad piątą serią pojawił się pomysł, by zrealizować pełnometrażowy film ze Slidersami. Wystąpiliby w nim nawet ci aktorzy, którzy wcześniej odeszli, czyli np. Sabrina Lloyd (Wade) czy John Rhys-Davies (Profesor). W 2000 roku bardzo dużo plotek pojawiało się na ten temat w Internecie. W 2001 niestety ucichło. Rok temu Jerry O’Connell (Quinn) stwierdził, że nadal jest szansa. Niestety zapytany o to samo przeze mnie (za pomocą e-maila) Derricks (Remmy) odpowiedział, że szansa jest malutka i wątpi w to, by film kiedykolwiek powstał, nie mówiąc o szóstej serii serialu. Zdesperowani fani stworzyli petycje, które miały na celu skłonić Universal Pictures do nakręcenia filmu lub kontynuowania serialu. Bez skutku. Przykładowa petycja znajduje się tutaj.

28 Luty 2004 - by Cez
Profesor teraz jako krasnolud

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że John Rhys-Davies, wcielający się w serialu Sliders w postać poczciwego profesora, to krasnolud Gimli z trylogii „Władca Pierścieni”. Ciekawostką jest fakt, iż aktor ten w tym samym filmie użyczył głosu drzewcowi Entowi. Co jeszcze słychać u aktora? Rhys-Davies 5 maja obchodzić będzie swoje 60 urodziny! Aktualnie pracuje nad filmami „The Lost Angels” oraz „Living in Neon Dreams“

  28 Luty 2004 - by Cez
Polska czcionka Sliders pilnie poszukiwana

Zapewne wielu fanów Sliders chciałoby mieć w swoim komputerze oryginalną czcionkę „Interdimensional”, znaną z serialu. Niestety istnieje tylko jej angielska wersja. Możecie ją ściągnąć tutaj (należy ją zapisać w katalogu C:\Windows\Fonts). Jeśli ktoś chciałby pomóc SLIDERS PL w stworzeniu czcionki z polskimi „ogonkami”, proszony jest o kontakt >> sliders@tcz.pl.

28 Luty 2004 - by Cez
Którym Slidersem jesteś?

Podczas oglądania kolejnych odcinków, widz często identyfikuje się z bohaterami. W Sliders mamy osiem głównych postaci. Jeśli chcesz się dowiedzieć, do której jesteś najbardziej podobny, kliknij na obrazek obok i rozwiąż test. Niestety tekst jest tylko w języku angielskim. Wybierz odpowiedzi, które najbardziej do Ciebie pasują i na koniec przekonaj się kim byłbyś w drużynie Qiunna.

 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!