New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

POWRÓT

MAJ 2004:

22 Maj 2004 - by Cez
Ostatni odcinek Sliders na RTL

Za tydzień, 29 maja 2004 roku, stacja RTL wyemituje ostatni odcinek serialu Sliders. Nawet jeśli nie znasz języka niemieckiego, wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by zobaczyć w jakim momencie serial został nagle przerwany. Przedostatni odcinek będzie emitowany 29 maja o godzinie 15:50, a ostatni, "The Seer", o 16:50 tego samego dnia. Dodajmy, że w epizodzie tym pojawi się profesor Arturo, którego nie ma już od trzeciego sezonu. Nie przegap!


16 Maj 2004 - by Cez
Czołówka z wirtualnego szóstego sezonu

Przedstawiamy pierwszą na świecie, profesjonalnie zrobioną czołówkę z szóstego sezonu Sliders. Została ona wykonana przez redakcję Die Sliders Slide Side na zlecenie SLPL. Seria szósta nigdy nie powstała i zapewne szybko nie powstanie. Mimo to na świecie fani napisali niezliczoną ilość opowiadań fan fiction, czyli kontynuację serialu. Wspomniana czołówka to pretekst, by zaproponować polskim fanom napisanie zakończenia Sliders, w którym powinna wystąpić ósemka bohaterów, czyli Quinn, Wade, Remmy, profesor Arturo, Maggie, Colin, Mallory oraz Diana. Jeśli widziałeś wszystkie odcinki, zdenerwowała cię nagle urwana historia, masz pomysł na zakończenie, to nie wahaj się. Prześlij fan fiction do redakcji. Można również napisać pojedynczą przygodę w wymyślonym przez siebie, ciekawym świecie.

 
16
Maj 2004 - by Cez
Artykuł z FANTASY dostępny na SLPL

Tak jak obiecaliśmy, publikujemy w serwisie SLPL cały artykuł o Sliders, który ukazał się w kwietniowym numerze FANTASY, (okładka obok). Tekst został napisany z myślą o osobach, które wcześniej nie miały styczności ze Sliders. Dzięki temu każdy nowicjusz może poznać fenomen tego serialu i teorii światów równoległych. W artykule jest opis kilku najciekawszych przykładów alternatywnych wymiarów.15 Maj 2004 - by Cez
Adresy aktorów i aktorek grających w Sliders

Czy myślałeś kiedyś by napisać list do aktora, wcielającego się w twojego ulubionego bohatera? Zapewne odpowiedź jest twierdząca. SLPL w dziale Aktorzy zamieściło domowe adresy całej ósemki aktorów z serialu Sliders. Wystarczy, że wyślesz list w języku angielskim, a adresat z pewnością otrzyma wiadomość. Wiemy ze sprawdzonego źródła, że niektóre gwiazdy ze Sliders przysyłają autograf. W dziale O serialu pojawiły się natomiast namiary najważniejszych miejsc i ludzi, związanych z produkcją tej fantastycznej opowieści.

15 Maj 2004 - by Cez
Nie będzie czwartego sezonu na RTL

Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że telewizja RTL, która aktualnie emituje sezon 5, i która po jego zakończeniu chciała pokazać serię 4, zmieniła zdanie. Sezon 4 nie będzie emitowany w czerwcu na RTL. Nie znana jest w tej chwili przyczyna tej decyzji. Niemcy będą mogli oglądać Sliders jedynie na płatnym kanale Sci Fi.

12 Maj 2004 - by Redakcja
Wygraliśmy Timer Award #3!

Trzecia edycja konkursu na najlepszą stronę o serialu Sliders została zakończona. Redakcja SLPL z radością informuje, że wygraliśmy właśnie my! W dniach od 11 kwietnia do 11 maja 2004 można było głosować na najlepszą stronę o serialu Sliders. Nominowane zostały witryny: polska, francuska oraz włoska. SLPL zdobyło 47,8% głosów, francuska witryna 41,5%, a włoska 10,7%. Konkurs był zorganizowany przez jedną z największych światowych stron o Sliders, czyli przez Die Sliders Slide Side. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Na stronie głównej umieściliśmy mały "dyplom", który potwierdza nasze zwycięstwo. Kliknij na obrazek obok, by zobaczyć większą wersję.

11 Maj 2004 - by Cez
Ostatni dzień konkursu Timer Award

Dziś ostatni dzień, podczas którego można głosować na najlepszą stronę o Sliders. Nominowane są trzy witryny. Z rozkładu głosów wynika, że SLPL, czyli my, ma największą szansę by wygrać. Jeśli chcesz zagłosować, wejdź na stronę konkursu Timer Award i wybierz najlepszą witrynę o Sliders.

  9 Maj 2004 - by Hrabia
Kolejna pomocna dłoń

Na stronie internetowej Fantazy Zone ukazała się nasza Petycja związana z prośbą o przywrócenie serialu "Sliders” do polskiej telewizji. Jesteśmy bardzo wdzięczny za ten hojny czyn redakcji FZ. Wierzymy, iż to zdarzenie przyczyni się do pogłębienia naszej wspólnej znajomości, a także do możliwej przyszłej współpracy związanej z fantastyką i serialem "Sliders”. Poza tym dziękujemy serdecznie redakcji dwutygodnika Świat Seriali. W numerze dziesiątym ukazała się drobna wzmianka o Sliders. Dziękujemy! 

  5 Maj 2004 - by Cez
John Rhys-Davies ukończył 60 lat

Aktor, który w Sliders grał profesora Arturo jest również znany dzięki roli w takich filmach jak "Władca Pierścieni" (wcielił się w krasnoluda o imieniu Gimli), "Indiana Jones i ostatnia krucjata" czy "Kopalnie króla Salomona". Właśnie dziś Rhys-Davies obchodzi swoje 60 urodziny. Życzymy Anglikowi wszystkiego najlepszego. Tymczasem aktor pojechał ostatnio do Nowej Zelandii, do Auckland, gdzie uczestniczył w spotkaniu fanów science-fiction: "Armageddon Pulp Culture Expo". "Profesor" otrzymał też kolejną serialową rolę. We "Władcy Pierścieni" jego bohater ratował Śródziemie, w nowym tytule będzie walczył o naszą planetę. Wcieli się w postać profesora astrofizyki z Harvardu, który będzie musiał uratować świat przed apokalipsą. Pomoże mu w tym jego uczeń, Bill Pullman. 

  4 Maj 2004 - by Cez
Pomagają nam w prowadzeniu petycji

Do tej pory żadna z polskich stacji TV nie zareagowała na naszą petycję. Przypominamy: chcemy, by jakikolwiek kanał zaczął emitować serial Sliders. Prócz e-maili można też wysyłać zwykłe listy, najlepiej do TV POLSAT (to oni ostatnio zakupili odcinki). Taka forma z pewnością będzie bardziej wiarygodna. Znaczek kosztuje tylko 1,25 zł. Kupując go można pomóc przywrócić Sliders do Polski. Adres tej telewizji to: 04-175 Warszawa, ul. Ostrobramska 77, telefon: (0-22) 813-58-24. Kolejna wiadomość: o naszej akcji napisało ostatnio Polskie Centrum Serialowe. Ku naszemu zdziwieniu o petycji dowiedziały się też zagraniczne strony o Sliders. Zachodni webmasterzy nie rozumieją dlaczego w Polsce serial nie jest emitowany, a zwłaszcza dlaczego nie było u nas piątego sezonu. O naszej akcji napisała m.in. niemiecka strona Die Sliders Slide Side oraz włoska I Viaggiatori. Jeszcze raz dziękujemy dwumiesięcznikowi FANTASY za pomoc w przeprowadzeniu petycji. 

  4 Maj 2004 - by Cez
Oferta współpracy wciąż aktualna

Jeśli lubisz Sliders, znasz język angielski, niemiecki lub francuski, chciałbyś/chciałabyś współpracować z serwisem SLPL, zgłoś się. Przypominamy też, że szukamy osoby, która korzysta z edytora czcionek. Chcielibyśmy stworzyć polską wersję czcionki znanej z serialu. Jeśli czujesz się na siłach, napisz do nas. A tymczasem do redakcji, czyli do Cezara i Satellite, dołączył Hrabia. Witamy!

  3 Maj 2004 - by Cez
Muzyka ze Sliders na stronie SLPL

W serialu Sliders w bardzo wielu odcinkach można usłyszeć piosenki. Najczęściej wykonywane są przez Cleavanta Derricksa, piosenkarza i aktora grającego Rembradta Browna. SLPL, czyli inaczej SLIDERS PL, postanowiło udostępnić na stronie utwory, które możecie usłyszeć w serialu. Linki znajdziecie w dziale Odcinki. Wystarczy wybrać opis jakiegoś epizodu, by zobaczyć czy aby nie pojawiły się w nim jakieś utwory. Jako przykład prezentujemy piosenkę "Cry Like a Man" z odcinka pilotowego. Cały czas na stronie pojawiają się nowe opisy, w związku z czym utworów będzie przybywać. Pojawią się także tytuły wykonywane przez Sabrinę Lloyd i Kari Wuher.

  2 Maj 2004 - by Hrabia
Nowy dział - Sliders na kasetach video

Na naszej stronie pojawił się nowy dział Sliders VHS. Możecie się dzięki temu dowiedzieć jak wyglądają okładki kaset video z różnych krajów. Wszystkie wydania zawierają tylko pierwsze odcinki Sliders. Posiadamy okładki: brytyjską, australijską, japońską, niemiecką, włoską i koreańską. Każda z nich jest oryginalna i różni się od pozostałych. Jedną z ciekawszych jest np. wersja z Japonii. Jeśli przypadkiem masz screena innej okładki Sliders, poinformuj nas o tym.

  1 Maj 2004 - by Cez
Za kulisami czwartej serii

Przedstawiamy gorący materiał. Zdobyliśmy filmik ukazujący produkcję czwartego sezonu serialu Sliders. Film trwa aż 20 minut. Zobaczycie w nim m.in. wywiady ze wszystkimi aktorami czwartej serii, z producentami i scenarzystami. Jest tam także kilka informacji o Kromaggach, o zastosowanych trikach i efektach specjalnych. Warto zobaczyć ten plik video. Film waży 22 MB (link jest tutaj), można go otworzyć jedynie w programie Real Player. Najlepiej zaopatrzyć się w jego najnowszą wersję. Instalka jest tutaj, waży około 10 MB. Filmik jest w języku angielskim. Enjoy!

  1 Maj 2004 - by Cez
Czwarty sezon ponownie na RTL

Polskie serwisy skupiają się dziś na wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej, a tymczasem my przedstawiamy wieści zza zachodniej granicy. Niemiecka stacja RTL jest jedną z najlepiej dostępnych stacji zagranicznych w Polsce. Aktualnie kanał ten emituje ostatnie odcinki piątej serii. Na tym serial się kończy. RTL postanowiło jednak przypomnieć czwarty sezon. Pierwszy odcinek tej serii, "Genesis", zostanie wyemitowany 5 czerwca 2004 o godzinie 15:55. Sezon ten składa się z 22 epizodów. Nie występują w nim jednak znani z pierwszych trzech serii: profesor Arturo oraz Wade. Pozostał jedynie Quinn i Remmy, a z nowych bohaterów zobaczymy Maggie i Colina. Czwarty sezon w Polsce był ostatnio emitowany w 1999 roku. Na koniec jeszcze jedna informacja o Sliders na RTL: Dziś stacja ta nie emituje kolejnego odcinka. Następny epizod będzie pokazany 8 maja, czyli za tydzień. Natomiast za dwa tygodnie zostaną wyemitowane dwa odcinki: "To Catch a Slider" i "Strangers and Comrades". Drugi z nich zostanie pokazany w nocy, bowiem niemiecka telewizja stwierdziła, że odcinek zawiera brutalne sceny.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!