New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

  
  "Pozostałość z Edenu"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Streszczenie         Screeny

 SZCZEGÓŁOWY OPIS

Premiera: 28.03.1997                                                     Scenariusz: Josef Anderson

Reżyseria: Allan Eastman                                              Muzyka: Danny Lux

 
TREŚĆ ODCINKA

Wade wspomina przygodę, którą przeżyła kilka tygodni wcześniej. Ze Slidersami był wówczas jeszcze profesor Arturo. Wade podczas trzęsienia ziemi wpadła w szczelinę i została uwięziona głęboko pod ziemią. Spotkała tam dziwną rasę ludzi, którzy bardziej przypominali dzikie zwierzęta. Tymczasem na powierzchni pozostali Slidersi zastanawiali się jak dotrzeć do zasypanej Wade.

DZIENNIK Z PODRÓŻY

ŚWIAT POCZĄTKOWY:

Leśny Świat: Wade ma koszmar związany z wydarzeniami z jednego z poprzednich światów. Budzi się w środku nocy i zaczyna opowieść. Slidersi znajdują się w lesie.

Czas trwania:
Nieznany.

ŚWIAT DOCELOWY:

Świat Podziemi: Świat zamieszkany niegdyś przez bardzo rozwiniętą cywilizację, po której teraz pozostały m.in. budowle. Pod ziemią mieszkają dziwne stwory, przypominające ludzi.

Czas trwania:
3 dni.

INFORMACJE O BOHATERACH

- Jeden z wujów Rembrandta pracował w kopalni węgla w Tennessee. Pewnego dnia wuj został uwięziony pod ziemią.

- Quinn opowiada, że kiedyś był najlepiej zarabiającą nianią w swojej okolicy. Pochwalił się również tym, że potrafił zmienić pieluchy dzieciakowi w dziewięć sekund (to był jego rekord życiowy). Jeśli chodzi o pieniądze to przyznał, że za jedno dziecko do opieki brał 75 centów, a za kolejne już tylko po 50. „ Dałbym im zniżkę, gdybym upuścił dzieciaka” - Quinn zażartował.

- Quinn marzy o założeniu dużej rodziny. Chce to zrobić, gdy będzie starszy. „Chciałem mieć brata, albo siostrę, by móc się z nimi dzielić swoimi rzeczami” – mówi Quinn i dodaje zaraz, że chciałby mieć pięciu synów, bo wtedy miałby własną drużynę koszykarską.

- Wade chce mieć co najmniej troje dzieci.

CIEKAWE CYTATY

-  “Zastanawiam się czy znaleźliby miejsce dla naszej czwórki .” - Komentarz profesora Arturo na temat przyjęcia grillowego. Profesor ponownie myśli nie głową, a żołądkiem.

-  „Im dłużej w nim nie jestem, tym bardziej tak uważam” – Odpowiedź Quinna na pytanie Broock – „Czy wasz świat także był doskonały?”

- „Nie mogę się powstrzymać od myśli, że możemy być ich obiadem.” – Odpowiedziała przestraszona Wade Quinnowi, który uznał, że tubylcy mają nad nimi liczebną przewagę.

- „Oczywiście. To jest genialny pomysł. Zejść pod ziemię, gdy ziemia są wciąż trzęsie.” – Wypowiedziane słowa Rembrandta, który akurat schodził pod ziemię. Potem dodał: - „O rany, co za przerażająca piwnica!

- „Może ona jest głodna? Ja tu nic nie pomogę.” – Wade mówi na temat płaczu dziecka. Haczyk nie polega na tym, iż Wade nie może nakarmić dziecka piersią, ale na tym, że nie może poradzić sobie z dzieckiem bo jest ono dla niej uciążliwe. A przecież w jednym z poprzednich odcinków mówiła całkiem co innego…

- „Może dam im Zegar, kiedy ukończą studia i powiem im by zjeżdżali przez cztery lata. Wtedy zrozumieją.” – Odpowiedź Quinna na pytanie: w jaki sposób zamierza płacić za czesne collegeu dla swoich przyszłych dzieci.

- „Nie da się uratować wszystkich.” – Wade powtarza słowa Arturo z jednego z poprzednich odcinków. 

PROBLEMY Z PIENIĘDZMI

- Brak problemów. W tym świecie nie istnieją środki płatnicze.

UWAGI

Premiera tego odcinka początkowo miała się odbyć 7 lutego 1997 roku, jednak z powodu odejścia z serialu Johna Rhys-Davies'a wprowadzono kilka zmian. Odcinek ostatecznie został pokazany 28 marca – po śmierci Arturo w odcinku "The Exodus, part II". Stało się tak dlatego, ponieważ postać profesora koniecznie miała zniknąć do lutego 1997 roku. W związku z tym, że zabrakło czasu na pokazanie odcinka "The Last of Eden" w lutym, postanowiono jego emisję przesunąć na kolejny miesiąc. Dokręcono także początkową scenę, w której Wade opowiada Remmy'emu o jednej z ostatnich przygód jakie Slidersi przeżyli jeszcze z profesorem, zanim grupa go straciła.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!