New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 
"Lato Miłości"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Streszczenie         Screeny

 SZCZEGÓŁOWY OPIS

Premiera: 19.04.1995                                                   Scenariusz: Tracy Tormé

Reżyseria: Mario Azzopardi                                        Muzyka: Mark Mothersbaugh

 
TREŚĆ ODCINKA

Podróżni pojawili się w świecie z wielkimi osami, które ich zaatakowały. Niestety zegar uległ uszkodzeniu. Slidersi mają nadzieję, że w kolejnym świecie, na ziemi hippisów, uda się naprawić urządzenie. Czy aby na pewno? Jeśli usterka nie zostanie wyeliminowana, podróżnikom grozi 29 lat postoju.

DZIENNIK Z PODRÓŻY

ŚWIAT DOCELOWY:

Świat wielkich os: Wenezuelskie laboratoria są tak bezpieczne, jak można by było się tego spodziewać - niestety, wydostały się z nich na wolność niebezpieczne hybrydy os i pająków.

Czas trwania:
Czwórka przyjaciół opuściła ten świat po 10 minutach.

ŚWIAT DOCELOWY:

Świat Hippisów: Kto mógł przypuszczać, że beznadziejna Bitwa o Koralowe Morze spowoduje wojnę o Australię? Albo doprowadzi do elekcji Olivera Northa i zawieszenia praw obywatelskich?

Czas trwania:
Ponad dwa dni.


ŚWIAT DOCELOWY:

Wodny Świat: San Francisco wygląda na suche, jednakże tylko podczas odpływu. Poczekaj na przypływ, a zobaczysz ogromną falę tsunami zagradzającą ci drogę.

Czas trwania:
48 minut.
STAN ZEGARA

Zegar jest w stanie uśpienia. Arturo i Mallory postanawiają wprowadzić odliczanie wsteczne, bazując na teorii Alexandra Helixa. Od tej pory Slidersi nie mogą otworzyć wrót w dowolnym momencie, zegar szuka najsłabszego punktu w barierze czasoprzestrzennej i sam narzuca czas, w którym otworzy się tunel. Wniosek: Slidersi muszą przeczekać odliczanie, nawet jeśli odwiedzony świat chcieliby szybko opuścić. Jeśli przegapią zjazd, zegar następnym razem otworzy wrota za 29 lat. WYCIĘTA SCENA

Scena wyjaśnia dlaczego zegar działa na zasadzie wstecznego odliczania oraz mówi o skutkach przegapienia tunelu. Dlaczego sceny nie ma w odcinku? Powód był prosty - producenci postanowili jako trzeci odcinek pokazać Fever, ponieważ wydawał się ciekawszy. Po jego emisji bezsensowna mogła się wydać scena z teorią Helixa. Postanowiono więc ją wyciąć.

Poniższy dialog ma miejsce między ucieczką Quinna i profesora samochodem Remmy'ego przed agentami FBI, a pojawieniem się ich w namiocie, w którym przebywała Wade.

Remmy: Gdzie jest profesor?

(Arturo biegnie w kierunku samochodu Remmy'ego)

Profesor: Pospieszmy się, do samochodu!

(Slidersom udało się uciec, jadą ulicami San Francisco)

Remmy: Wygląda na to, że wy dwaj, gdziekolwiek się pojawicie, jesteście otaczani przez nowych przyjaciół. Dlaczego mnie to nie dziwi?

(Jest wieczór, rozmowa w samochodzie Remmy'ego)

Remmy: Ludzie, to jest ostatni raz, kiedy zrobiłem dobry uczynek. (do Quinna) >> Więc o co chodzi z tym zegarem?

Quinn: Jest uszkodzony. Nie możemy już dłużej otwierać tunelu kiedy nam się podoba. Razem z profesorem przeprowadziliśmy obliczenia, bazując na teorii Alexandra Helixa.

Remmy: Felix, co?

Quinn: Helix, chodzi o dziesięciowymiarową strukturę, opracowaną przez Wittena.

Remmy: Ach to...

Quinn: Ta teoria mówi, że na każdym świecie, który odwiedzimy, będzie tylko pojedyncze okno. Zegar wybierze moment, w którym struktura czasoprzestrzenna zostanie osłabiona.

Profesor: Okno w każdym świecie może być w różnym momencie, w jednym po kilku minutach, w innym po kilku dniach, a nawet miesiącach.

Remmy: Próbujesz mi powiedzieć, że jest możliwość, że będziemy musieli czasem poczekać miesiąc do następnego okna?

Profesor: Tak, to prawda. Przestawiliśmy z Quinnem zegar tak, że teraz pokazuje ile czasu zostało do następnego tunelu.

Remmy: Co jeśli przegapimy zjazd?

Profesor: Obawiam się, że będziemy musieli poczekać 29,7 lat na następny zjazd. Jest to ryzyko, które nigdy nie może się urzeczywistnić. Musimy być zawsze pewni, że będziemy razem, gdy zegar wskaże czas na zjazd.

Quinn: Mamy szczęście, że nie przegapiliśmy okna na tym świecie.

(Pokazuje zegar Rembrandtowi: zostały 42 minuty i 16 sekund)

Quinn: Jak daleko stąd do Wade?

Remmy: Około 45 minut, jeśli utrzymamy prędkość.

Następna scena jest już znana z serialu, Quinn, Remmy i profesor wchodzą do namiotu, w którym znajduje się Wade.

PIOSENKI

- Rembrandt śpiewa swój przebój "Cry Like A Man" podczas pobytu w namiocie oraz później, gdy jedzie samochodem.

Zgraj utwór

INFORMACJE O BOHATERACH

- Quinn jest jednym z najlepszych studentów fizyki i specjalistą w dziedzinie  teorii superstruny. Mieszka przy 3759 Lab... (brak dalszych informacji).

- Arturo jest znanym, międzynarodowym fizykiem i ekspertem z dziedziny Ontologii i Kosmologii. Mieszka przy 17A Cave...(brak dalszych informacji) i jego środkowym inicjałem jest  "P".

- Wade mieszka przy 302-714 Ma...(brak dalszych informacji) i uczęszcza do college'u "North Shore Junior", gdzie zajmuje się improwizowaną poezją i prozą. Jej drugie imię to Kathleen.

- O Rembrandcie wiadomo niewiele, ponieważ agent Yenn nie przedstawił zdjęcia z jego prawa jazdy, a jedynie stare zdjęcie "Zapłakanego" ("The Crying Man").

- Wiemy także, że czwórka podróżników "zaginęła we wtorek".

- Quinn był napastnikiem w uczelnianej drużynie footballowej.

- Wade jest spod znaku panny, z czego wynika, że urodziny ma pomiędzy 23 sierpnia a 22 września. 

- Quinn jest spod znaku wagi, czyli urodziny ma pomiędzy 23 września a 22 października.

- Rembrandt jest spod znaku bliźniąt, co umiejscawia jego urodziny między 21 maja a 21 czerwca. 

- Rembrandt nie umie pływać.

CIEKAWE CYTATY

- "Oczywiście, któżby inny mógł tu być tutaj, jak nie my - szczęśliwi wędrowcy" - Arturo po usłyszeniu wiadomości, że wszyscy powinni ewakuować się z miasta w świecie wielkich owadów.

- "Acha, to, że te pająko-osy potrafią latać i użądlić mnie w głowę, powinno sprawić, że poczuję się lepiej?" - Rembrandt do Wade po jej oświadczeniu, że insekty bardziej przypominają osę niż pająka.

- "Talent muzyczny? Nie mógłbyś utrzymać melodii nawet, gdyby była przypięta do twoich pleców!" - Rembrandt do swojego brata.

- "Taa, a jestem Snoop Hippie Dogg" - policjant w odpowiedzi na stwierdzenie Arturo, że jest profesorem uniwersytetu (w odniesieniu do popularnego rapera Snoop Doggy Doga).

ARTUROIZMY

- "Skończony idiota" - do ulicznego mima, a potem do agenta FBI - Yenna.

- "Zuchwałe bestie" - do gliniarzy w kawiarni.

PROBLEMY Z PIENIĘDZMI

Wydaje się, że Wade i Rembrandt nie potrzebują pieniędzy, natomiast Quinn i Arturo mają ich wystarczająco dużo, by wynająć pokój na strychu, zakupić torebkę ciastek, słoik masła orzechowego, pudełko krakersów Ritza i hippisowskie stroje.

UWAGI

- Na początku odcinka widzimy Bennisha, który jest przepytywany w naszym świecie przez FBI. Agenci pytają się go czy wie coś na temat zaginionej czwórki

- Odcinek został nakręcony jako trzeci, to właśnie w nim wyjaśniona miała być teoria Helixa, która mówi, że zegar może otworzyć tunel tylko, gdy napotka słaby punkt w czasoprzestrzeni. Ta scena niestety została wycięta. 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!