New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

POWRÓT

STYCZEŃ 2008:

   15 Styczeń 2008 - by Cez
Powtórki sezonu trzeciego na AXN Sci-Fi

Dziś stacja AXN Sci-Fi wyemituje ostatni odcinek drugiego sezonu "Sliders", a już od jutra, od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, zobaczyć będzie można trzeci sezon. Seria ta składa się z dwudziestu pięciu odcinków. Jest to kolejna, bo już czwarta emisja tego sezonu na AXN Sci-Fi. Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z wynikami oglądalności serialu "Sliders: Piąty Wymiar".

13 Styczeń 2008 - by Cez
Update Galerii - kilkaset nowych fotek i tapet

Dział Galeria przeszedł sporą aktualizację. Dodaliśmy pięć nowych Tapet oraz aż 309 nowych Fotek aktorów i aktorek! W sumie w Galerii jest ich już 687. Zaprezentowane zdjęcia dotyczą zarówno serialu "Sliders" jak i innych filmów czy seriali, w których wystąpili aktorzy znani ze "Sliders". Zamieściliśmy również prywatne, rodzinne zdjęcia aktorów.

11 Styczeń 2008 - by Cez  (thx: Pearl)
John Rhys-Davies w roli maga

Dziś miała miejsce światowa premiera filmu fantasy pt. "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale", w którym John Rhys-Davies wcielił się w postać maga Mericka. Film oparty jest na znanej grze komputerowej. Główną rolę zagrał Jason Statham, wcielający się w farmera, który postanawia wyruszyć w podróż pełną niebezpieczeństw. Jego celem jest odbicie żony z rąk złego czarnoksiężnika Galliana, w tej roli Ray Liotta. Jednak nasz odważny farmer nie będzie podróżował samotnie, towarzyszyć mu będą między innymi Norick (Ron Perlman) oraz wspomniany mag Merick, którego zagrał John Rhys-Davies. Kliknij obok na fotkę aktora by ją powiększyć.

11 Styczeń 2008 - by Cez
Nowy dział - wyniki oglądalności serialu Sliders

Przedstawiamy zupełnie nowy dział - Oglądalność serialu "Sliders: Piąty Wymiar". Znajdziecie w nim zarówno szczegółowe informacje na temat emisji poszczególnych odcinków, ale także ciekawe podsumowania. Zestawienia dotyczą wszystkich polskich stacji, które emitowały Sliders, czyli Polsatu, Czwórki, RTL7, AXN oraz AXN Sci-Fi.

Rekordowa oglądalność serialu padła w Polsce na Polsacie i dotyczy ona odcinka 1x07 Eggheads. Liczba widzów wynosiła ponad 1,6 miliona. Inne stacje mają mniejszy udział w rynku telewizyjnym, więc proporcjonalnie mniej widzów oglądało na pozostałych kanałach odcinki Sliders. Jednak na każdej stacji, na której serial był emitowany, wyniki oglądalności były bardzo dobre, zbliżone lub często przekraczające cały roczny udział stacji.

Dział Oglądalność powstał dzięki uprzejmości AGB Nielsen Media Research. Jest to międzynarodowa firma, która od wielu lat prowadzi badania oglądalności telewizji. Szczególnie dziękujemy Pani Aleksandrze Boczkowskiej z AGB, dzięki której mogliśmy stworzyć nowy dział.

   8 Styczeń 2008 - by Cez
Nowe napisy do Sezonu 4

Po bardzo długiej przerwie dodaliśmy nowe Napisy do sezonu czwartego. Jeśli chciałbyś przyspieszyć tłumaczenie i nam pomóc (zostało niewiele odcinków), to napisz do nas. Tymczasem napisy z sezonów 1-3 przeszły małą aktualizację techniczną. Od tej pory wszystkie napisy dostępne w serwisie SLIDERS PL są w formacie mDVD. Po ukazaniu się wszystkich napisów do sezonu 4 i 5, zostaną one poddane korekcie językowej.

   7 Styczeń 2008 - by Cez
Nowy Indiana Jones bez Johna Rhys-Davies'a

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w najnowszej czwartej części "Indiana Jones" nie zobaczymy Johna Rhys-Davies'a. Aktor zagrał Araba Sallaha w  "Poszukiwaczach zaginionej arki" oraz w "Ostatniej krucjacie". Rhys-Davies nie krył zdziwienia, był bowiem przekonany, że otrzyma ponownie propozycję zagrania tej postaci. Tymczasem światowa premiera filmu odbędzie się już 21 maja. Podtytuł najnowszego Indiany Jonesa to "Królestwo kryształowej czaszki".

  6 Styczeń 2008 - by Cez
Archiwalne filmiki z RTL7!

Zdobyliśmy archiwalne filmiki "Sliders" ze stacji RTL7. Nagrania pochodzą sprzed dziesięciu lat. W dziale Czołówka dodaliśmy intro w lepszej jakości z czwartego sezonu ze stacji RTL7. Z kolei w dziale Pliki Video na podstronie Scenki  umieściliśmy dwa fragmenty odcinka z sezonu czwartego pt. "Alternateville Horror" z polskim lektorem z RTL7. Dla porównania w tym samym miejscu można pobrać identyczne scenki, ale z AXN. 

Stacja RTL7 powstała 6 grudnia 1996 roku. Emisję zakończyła 28 lutego 2002 roku. Od 1 marca 2002 stacja istnieje pod nazwą TVN Siedem. Premierowe odcinki serialu "Sliders" RTL7 emitowało od marca 1997 do października 1998. W sumie pokazano cztery sezony. Do czerwca 2000 roku stacja ta emitowała powtórki serialu. Dialogi tłumaczyła Marta Śliwińska, lektorem był Jan Czernielewski.

Z kolei stacja AXN istnieje od 17 października 2003 roku. Premierowe odcinki były emitowane od marca do listopada 2006 roku, pokazano wszystkie sezony. Aktualnie powtórki emituje stacja pokrewna - AXN Sci-Fi. Dialogi tłumaczył dla AXN Artur Nowak (przy współpracy z naszym serwisem), czytał Jacek Brzostyński.

Więcej w dziale Sliders w Polsce.

   6 Styczeń 2008 - by Cez
Derricks wystąpi w kolejnym musicalu 

Cleavant Derricks, aktor i muzyk wcielający się w serialu "Sliders" w postać Remmy'ego, wystąpi w nowym musicalu. Derricks od lat związany jest z rewią na Broadway'u. Tym razem spektakl odbędzie się w Los Angeles, w teatrze Wadsworth. W sztuce pt. "The Odd Couple", Derricks zagra Vinnie'ego. Planowane są dwa wystąpienia - 25 i 26 stycznia.

   2 Styczeń 2008 - by Cez
Czołówka Sliders z AXN 

W dziale Czołówka opublikowaliśmy fragmenty serialu "Sliders" z AXN, określane w języku angielskim mianem "intro" lub "opening", a w naszym języku ojczystym mianem serialowej czołówki. Dzięki filmikom dowiecie się jak wypadł polski lektor i jak brzmi tłumaczenie wstępniaka z owej czołówki. Udostępniliśmy intro ze wszystkich pięciu sezonów - aż w ośmiu wersjach. Zapraszamy do działu Czołówka.

   2 Styczeń 2008 - by Cez
Sukces kanałów tematycznych 

Jak pokazują wyniki oglądalności AXN, polscy widzowie chcą oglądać seriale z USA. Szkoda tylko, że największe polskie stacje nie zawsze to dostrzegają. W rankingu dotyczącym wszystkich stacji telewizyjnych (a więc także tych ogólnodostępnych) AXN zajmuje miejsce 15. Największymi udziałami w rynku kanał AXN cieszy się w grupie "16-49 miasta" - czyli wśród widzów między 16 a 49 rokiem życia, mieszkających w dużych miastach. Wśród stacji tematycznych AXN zajmuje w tej grupie 2 miejsce z udziałami w rynku 1,09%. Pierwsze miejsce należy tutaj do TVN24.

Kanał AXN jest międzynarodową stacją telewizyjną, której oferta programowa adresowana jest do dorosłej widowni, w przedziale wiekowym 18-49 lat. Kanał AXN dociera ze swoją ofertą do ponad 50 krajów w Azji, Ameryce Południowej, Europie i na Bliskim Wschodzie. Serial "Sliders" jest jednym z najchętniej oglądanych seriali tej stacji. Premierowe odcinki oglądało około 250 tysięcy widzów.

Z kolei AXN Sci-Fi oferuje kultowe seriale fantastyczne i kinowe przeboje dla młodzieży i dorosłych. AXN i AXN Sci-Fi należą do koncernu Sony Pictures Television International. Ostatnio w Polsce został uruchomiony Sci-Fi Channel, którego amerykański odpowiednik emituje od lat powtórki „Sliders”. Jak widać istnieje w Polsce zapotrzebowanie na kanały tematyczne, szczególnie o science-fiction.

 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!