New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
  "Loteria Szczęścia"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Zgodnie z tradycją Slidersi po zjeździe bardzo się poturbowali. Profesor stękał z bólu, gdy nagle Wade znalazła psa. Szybko go polubiła, dała mu nawet imię, Henry. Od tego świata Wells postanowiła pisać pamiętnik. Uznała, że bogactwo różnych kultur, które Slidersi spotykają, warte są zapamiętania. Być może w przyszłości, po powrocie do domu, zdobyte doświadczenia przydadzą się w naszym świecie. W tym wymiarze natomiast Slidersi mieli pobyć prawie 3 dni. Świat ten był prawdziwym rajem. Mała przestępczość, zero zanieczyszczeń, pomocni ludzie, to tylko niektóre zadziwiające cechy charakterystyczne tej Ziemi. W San Francisco znajdowała się też Loteria. Każdy mógł podejść do automatu i wziąć tyle pieniędzy ile potrzebował. Następnie odbywało się w TV losowanie i zwycięzca otrzymywał tzw. Białą Kartę (za którą można było wszystko "kupić" za darmo). Slidersi postanowili skorzystać z Loterii. Profesor wziął 5 dolarów, Remmy 5000, a Wade 1000 $. Gdy Slidersi odeszli od automatu z pieniędzmi, stojący za nimi chłopacy stwierdzili, że szanują osoby, które grają tak wysoko jak nasi podróżni. Życzyli im wiecznego spoczynku.

Czołówka z sezonu 1: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Bohaterowie poszli do parku na piknik. Zabrali ze sobą psa Henry'ego. Profesor przeczytał w gazecie, że na tym świecie żyje zaledwie 500 milionów ludzi, a tutejsze San Francisco zamieszkuje jedynie 100 tysięcy mieszkańców. Władze w doskonały sposób radzą sobie z kontrolowaniem populacji. Dzięki temu, że ludzi jest mniej, starcza dla wszystkich jedzenia, pieniędzy; życie jest mniej stresujące. Następnie Remmy i profesor postanowili iść na ryby, podczas gdy Wade i Quinn pojechali konno do lasu. W pewnej chwili Quinn nie zauważył drzewa i uderzył głową w gałąź. Przyjaciele zatrzymali się na chwilę na odpoczynek. Wade stwierdziła, że chciałaby zamieszkać w tym świecie, bowiem zdaje się być rajem. Tymczasem profesor nie mógł nic złowić, Remmy natomiast wręcz przeciwnie. Na kolację w Motelu 12 przyniósł kilkanaście dorodnych sztuk ryb. Najmniejsza z nich należała do Arturo. 

Slidersi włączyli telewizję. Właśnie w tym momencie odbywało się losowanie zwycięzców Loterii. Pierwszym zwycięzcą została Julianne Murphy. Następnie podano drugie nazwisko: Wade Wells. Wade omal nie spadła z krzesła. Była bardzo szczęśliwa, nie spodziewała się, że wygra Loterię. Bardzo szybko po Wells przyjechała Komisja Loteryjna, która zabrała ich na specjalny bal dla zwycięzców. Dziewczyna otrzymała Białą Kartę. Dzięki niej zdobyła śliczne suknie i garnitury dla pozostałych Slidersów. Quinn był zdziwiony zasadami Loterii. Postanowił samotnie iść pospacerować. Tymczasem Wade poznała na balu Ryana. Chłopak zaczął z nią tańczyć. Oboje się pocałowali. Remmy także kogoś poznał. Była to Julianne, która również wygrała Loterię.

Tymczasem Quinn otrzymał na ulicy ulotkę informacyjną od przeciwników Loterii. Nawoływali do zaprzestania tego konkursu. Przerażony Quinn pobiegł szybko do profesora, Wade i Rembrandta. Powiedział im prawdę, która była opisana w ulotce. Loteria zabija. To sposób na kontrolowanie populacji. Zwycięzca otrzymuje wielkie pieniądze, które odziedziczy rodzina, a sam laureat zostaje zabity. Śmierć nie jest bolesna, jednak Wade nie chciała umierać w taki sposób. Nie mogła zrozumieć jak można tak kontrolować ilość ludzi. Postanowiła powiedzieć prawdę Ryanowi. Chłopak rzekł, że dziewczyna nie powinna mówić źle o Loterii, bowiem przeciwników tego konkursu specjalna Policja Loteryjna zamyka w więzieniu, która uśmierca skazańca w bardzo bolesny sposób. Remmy także powiedział o wszystkim Julianne. Chciał, by kobieta zjechała ze Slidersami. Julianne zgodziła się. Niestety szybko się okazało, że zadzwoniła po Policję Loteryjną. Powiedziała, że kocha Remmy'ego i chce z nim umrzeć. Remmy i Julliane zostali zaprowadzeni do specjalnego pomieszczenia. Kobieta wypiła przygotowaną truciznę. Gdy zmarła, policja szybko zabrała Browna do radiowozu.

Profesor i Quinn zaczęli ścigać samochód. Policja nagle wpadła w pułapkę zastawioną przez przeciwników Loterii. Remmy został uwolniony. Tymczasem Wade ukrywała się w sali balowej przed ludźmi z Loterii. Nie chciała wypić trucizny. Niestety została znaleziona. Niespodziewanie pomógł jej Ryan. Nagle do gmachu Loterii wbiegł Quinn, profesor i Remmy. Slidersi zaczęli uciekać przed policją. Bohaterowie otworzyli tunel, do którego wskoczyła Wade z psem Henry'm, Ryan, profesor oraz Remmy. Gdy wskakiwał Quinn, nagle dosięgła go kula wystrzelona z pistoletu policjanta.

Slidersi wylądowali na trawie. Nagle pojawił się Quinn. Przez kilka sekund stał, po czym przewrócił się na ziemię. Wade szybko podbiegła do niego. Zobaczyła krew. Zaczęła bardzo głośno krzyczeć, Quinn bowiem nie żył.

>> Sezon 2

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!