New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 
"Pilot, Część II"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

Czołówka z odcinka pilotowego: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Wade próbowała dodzwonić się do domu, korzystając z budki telefonicznej, ale sekretarka nie pozwoliła jej się połączyć. Powiedziała, że Wells korzysta z Telefonu Ludowego i zadając pytania, złamała regulamin. W jej kierunku zostali wysłani specjalni agenci. Tymczasem Remmy jechał taksówką. Nagle w radiu zaczęto mówić o meczu. Brown miał nadzieję, że usłyszy informację o sobie, o tym, że dziś zaśpiewa hymn. Jakże był zdziwiony, gdy zamiast amerykańskiego hymnu usłyszał utwór radziecki. 

Zdezorientowana Wade odnalazła profesora i Quinna. Przyjaciele zrozumieli, że nie są w naszym świecie. Idąc ulicami San Francisco dostrzegli przerażające rzeczy - łapanki, niesłuszne oskarżenia, pogonie agentów KGB. Tutejsza Ameryka bardzo przypominała komunistyczny Związek Radziecki. W międzyczasie Remmy dojechał na stadion. Dał taksówkarzowi, Pavlowi Kurlienko banknot, zapłatę za kurs. Przerażony Pavel wybiegł z auta i skierował się do żołnierzy. Natychmiast samochód został otoczony, a Rembrandt aresztowany.

Następnie Remmy był przepytywany przez agentów KGB. Pytali się go czy przyznaje się do wręczenia banknotu. Nieświadomy niczego Brown przyznał się. Okazało się, że powinien dać ruble, a nie dolary. Tymczasem Wade zauważyła zbliżających się do niej agentów. Powiedziała profesorowi i Mallory'emu, że złamała jakiś regulamin, dzwoniąc z budki telefonicznej. Slidersi zaczęli uciekać. Nagle profesor powiedział, że musi coś zjeść, bowiem umiera z głodu. Podszedł do sprzedawcy i dał mu dolara. Zaskoczony sklepikarz powiedział Arturo, że dolary są nielegalne, ale nie wydał Slidersów. Okazało się, że sprzedawca jest rewolucjonistą, który walczy za Amerykę. Zaprowadził podróżników do tajnej bazy rebeliantów. Ich przywódca, Wilkins, pocałował Wade na powitanie. Profesor postanowił zaryzykować i powiedział tutejszym, że nowo przybyli są podróżnikami z innego świata. Wilkins szybko uwierzył, zwłaszcza Wade. Powiedział jej, że sobowtór Wells z tego świata jest jego dziewczyną i na dodatek, przywódczynią rewolucji. Niestety komandor Wells, bo taki stopień otrzymała tutejsza Wade, jest przetrzymywana w więzieniu, ma być stracona za zdradę komunistycznej Ameryki. Wilkins wytłumaczył profesorowi, że w tym świecie Rosja Radziecka zdobyła prawie cały świat. Arturo był zaskoczony, pocieszył rebelianta, że istnieją światy, gdzie komunizm upadł.

Nagle Wade zobaczyła na ekranie telewizora Rembrandta. Występował w programie "Sąd ludowy". Wyrok był szokujący - za posiadanie dolara Remmy miał spędzić 15 lat w gułagu na Alasce, ciężko pracując. Slidersi nie mogli do tego dopuścić, chcieli przechwycić Browna, a także pomóc przejąć komandor Wells. Wilkins powiedział, że jest pewien sposób. W tym świecie sobowtór profesora jest bezwzględnym radzieckim generałem. Profesor zgodził się na intrygę, przebrał się za generała i razem z wieloma ciężarówkami, pełnymi rewolucjonistów, dostał się do więzienia. Rebelianci znaleźli celę Remmy'ego oraz celę tutejszej Wells. Gdy opuszczali to miejsce, zostali nagle zaatakowani przez żołnierzy strzegących więzienia. Wade została ciężko ranna. Quinn był przerażony, po kilku minutach stwierdził, że Wells nie żyje. Płakał, klęcząc obok przyjaciółki. Nagle za plecami Quinna pojawiła się Wade. Okazało się, że śmiertelnie ranna jest komandor Wells, "nasza" Wade ma się dobrze.

Odbył się uroczysty pogrzeb komandor, Remmy śpiewał pieśń żałobną. Profesor i Quinn pracowali nad zegarem. Arturo przypuszczał, że jeżeli Slidersi otworzą tunel w miejscu, w którym się pojawili, szanse na powrót do domu wzrosną. Podróżnicy pożegnali się z rewolucjonistami i udali się do parku Golden Gate, w okolice posągu Lenina. Otworzyli wrota. Gdy pojawili się w kolejnym świecie odetchnęli z ulga. Okazało się, że nie ma już Lenina, stoi Abraham Lincoln. Slidersi złapali taksówkę i pojechali do domu Quinna. Mama Mallory'ego przygotowała kolację. Nagle ktoś zadzwonił do drzwi. Był to ojciec Quinna. Mallory zaniemówił. W naszym świecie jego tata zginął...

Od tego momentu Slidersi skazani są na tułaczkę. Quinn nie usłyszał przestrogi sobowtóra. Błędem było przyspieszenie zjazdu w zamarzniętym świecie. Spowodowało to wykasowanie współrzędnych naszego świata z zegara. Na dodatek urządzenie stało się niesprawne. Quinn i profesor musieli znaleźć sposób, by zegar ponownie zadziałał. Wykorzystali do tego teorię Helixa. Od tego momentu zegar w każdym odwiedzonym świecie znajduje najsłabszy moment w czasie i przestrzeni, w którym da się otworzyć wrota. Czas może być różny: miesiąc, dzień, tydzień. Jeżeli Slidersi przegapią moment zjazdu, kolejne wrota otworzą się dopiero za 29 lat.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!