New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Twardziele"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Wade zapisywała kolejne wydarzenia w pamiętniku, tymczasem Remmy i profesor byli bardzo głodni. Poszli do pobliskiego baru szybkiej obsługi po hamburgera. Byli bardzo zdziwieni, bo w tym świecie by dostać cokolwiek trzeba mieć dokumenty, potwierdzające przebyte badania, szczepienia itp. Slidersi mieli zjazd za kilka minut, więc postanowili zjeść coś w kolejnym świecie. Nagle Remmy niechcący potrącił staruszkę, po czym ją przeprosił. Po chwili podbiegł do niego mężczyzna, który okazał się adwokatem. Powiedział, że staruszka pozwała go do sądu za potrącenie, które również może zostać uznane za molestowanie. Podróżni otworzyli tunel i na oczach adwokata opuścili ten dziwny świat.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

W kolejnym świecie właśnie odbywał się ślub. Dwie rodziny, Greenfeldowie oraz DaBellowie, po długim okresie sporów, mieli zostać pogodzeni. Gościem specjalnym był znany piosenkarz Mel Tormé. Ceremonia zaczęła się, gdy nagle wszyscy usłyszeli dziwny dźwięk. To tunel Slidersów się otworzył. Quinn wpadł do pobliskiego basenu, Remmy natomiast zaplątał się w krzaki. Gdy goście go zobaczyli, bardzo się przestraszyli. Najbardziej zdzwoniony był Tormé. Remmy powiedział, że go zna, pracował z nim kiedyś, jednak Mel wszystkiemu zaprzeczył. Slidersi ruszyli do miasta. Wszędzie było widać plakaty wyborcze, wkrótce Kalifornijczycy mieli zagłosować na nowego gubernatora. Jednym z kandydatów był Reagan, były prezydent oraz Joe Biacchi, aktualny gubernator. Bohaterowie zamówili w hotelu Dominion pokój oraz poprosili recepcjonistę Gomeza o dyskrecję. Domyślili się bowiem, że tutejszy Remmy musi być kimś ważnym.

Tymczasem rodziny Greenfeld i DeBello zastanawiały się jakim cudem Rembrandt obszedł ochronę i przedostał się na ślub. Brown powinien przebywać w Kanadzie. Tymczasem podróżnicy dowiedzieli się, że w tym świecie nikt nie wie co to jest alkohol. Gomez mimo prośby Slidersów zadzwonił po odpowiedniego człowieka. Osoba ta spotkała w hotelu Quinna. Był to Mel Tormé. Powiedział, że o mały włos Brown by go nie wydał na przyjęciu. Okazało się, że Mel jest agentem FBI, a Remmy dyrektorem tej organizacji. Obie rodziny, które przygotowywały ślub to najwięksi przestępcy na zachodnim wybrzeżu. Greenfeldowie kontrolują Kalifornię, a DeBellowie Nevadę. Chcą zrobić z San Francisco wielkie centrum hazardu. W tym wymiarze wszyscy są zastraszani przez mafię, policja i FBI praktycznie nie mogą nic zrobić. Jednak Mel i Brown działają. Tormé powiedział Quinnowi, że ma przekazać Remmy'emu, by ten czekał na odpowiedni sygnał. Gdy Quinn wrócił do pokoju hotelowego dowiedział się, że przed chwilą do Rembrandta przyszedł człowiek z mafii i dał mu 100 000 dolarów za milczenie. Remmy oczywiście nie wiedział, że w tym świecie jest szefem FBI i przyjął pieniądze. 

Quinn postanowił powiedzieć Melowi o łapówce, szukał go w pobliskim kasynie, ale nigdzie go nie było. Zobaczył za to kobietę, na której wyżywał się jakiś mężczyzna. Uratował ją, a ona go pocałowała i odjechała taksówką. Przerażony Mallory spostrzegł, że kobieta ukradła mu pieniądze, całe 100 000 dolarów. Quinn poszedł na koncert Mela. Detektyw powiedział, że lepiej odzyskać te pieniądze. Gdy Mel wsiadł do swojego auta, nagle wybuchła w środku bomba. Agent FBI zginął. Tymczasem tutejszy Rembrandt Brown wrócił z Toronto i zdziwił się, że wszyscy mówią, iż Remmy pojawił się na ślubie, który został przerwany. 

Quinn ruszył na poszukiwania dziewczyny. Znalazł ją w kasynie. Powiedziała mu, że przegrała znaczną część pieniędzy w grze i zostało jej tylko 5000 dolarów. Quinn, który był ekspertem od rachunku prawdopodobieństwa, usiadł do gry z zamiarem odzyskania całej sumy. W międzyczasie do hotelu, w którym przebywał profesor, Wade i Remmy przyszła Leah Greenfeld, która miała wziąć ślub. Dziewczyna była przerażona, powiedziała, że ojciec ją zmusił do małżeństwa. Dała bohaterom płytkę CD, gdzie zapisane były plany obu rodzin. Klany zamierzały odłączyć Kalifornię i Nevadę od USA. Wade i profesor zdecydowali, że pójdą z płytą do siedziby FBI. Remmy został z Leah, by ją pilnować. Arturo był w szoku, kiedy zobaczył gdzie mieści się biuro. Było w zrujnowanym budynku. Bohaterowie zaczęli rozmowę z tutejszym Remmy'm, który powiedział, że nie zajmie się tą sprawą. Zdesperowani Slidersi zadzwonili do aktualnego gubernatora Kalifornii, Joea Biacchi'ego. Mężczyzna podziękował im za płytę i zawiózł ich samochodem do jego tajnej siedziby, gdzie będą bezpieczni.

Tymczasem Quinn odzyskał pieniądze i poszedł szybko do hotelu. Zastał w pokoju hotelowym Remmy'ego, Leah oraz dwóch uzbrojonych ludzi. Wade i profesor nie dojechali do bezpiecznej siedziby. Trafili w ręce Greenfeldów i DeBellów. Dwóch zakładników już siedziało na krzesłach, był to Quinn oraz Remmy. Mallory powiedział, że Leah jest bezpieczna. Okazało się, że Joe Biacchi jest zdrajcą, jego kampanię wyborczą finansowała mafia. Nagle wkroczyło FBI. Razem ze Slidersami udało im się zastawić pułapkę na dwie rodziny i gubernatora. Dwaj uzbrojeni mężczyźni, którzy przebywali w hotelu, gdy wszedł Quinn, byli z FBI. Z naszego Remmy'ego i Quinna zrobili przynętę. Leah przebywała w tym czasie w FBI. Do zakładników dołączyła Wade i Arturo, a teraz wszyscy byli uratowani. Nasz Remmy pożegnał się z sobowtórem. Quinn powiedział Leah, by ta oddała 5000 dolarów pewnej kobiecie w kasynie. Zanim Mallory zjechał dostrzegł w oddali postać. Był to Mel, który przeżył! Wszyscy Slidersi wskoczyli do wrót.

Tymczasem kobieta w kasynie przeliczała pieniądze. Była zaskoczona, że córka Greenfeldów była tak naiwna i dała jej 5000 dolarów. Od jej rodziny kobieta już miała 100 000 dolarów. Oszukała Quinna, nie przegrała tych pieniędzy.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!