New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Młodzi i Nieugięci"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi zjechali do kolejnego świata. Profesor po raz pierwszy miał miękkie lądowanie, trafił na leżak. Podróżni byli na jakiejś prywatnej posesji. Już mieli z niej wyjść, gdy nagle Quinn dostrzegł w pobliskim basenie topielca. Szybko rzucił się do wody i wyciągnął ciało. Przyszła kobieta, która była żoną człowieka z basenu. Była załamana, nie było pulsu, jej mąż umarł. Nagle kobieta wstała i wtedy wszyscy zobaczyli, że jest to sobowtór Wade, a martwe ciało to tutejszy Quinn.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Slidersi nie mieli wyjścia, musieli o wszystkim powiedzieć tutejszej Wade (2), opowiedzieli jej o podróżowaniu do równoległych wymiarów. Wells2 powiedziała, że Quinn i ona byli razem szczęśliwym małżeństwem. Arturo tymczasem przeczytał w gazecie, że prezydent ma tutaj zaledwie dwadzieścia kilka lat. Wade2 rzekła, że nie zadzwoni na policję, bowiem za kilka godzin ma odbyć się u niej w mieszkaniu przyjęcie. Wytłumaczyła Quinnowi, że tutejszy Mallory razem z Kylem Beckem zarządzali firmą komputerową. Obaj mężczyźni stworzyli program, który miał zrewolucjonizować system edukacyjny. Wade2 poprosiła Quinna by ten choć na jeden wieczór zastąpił jej męża, nie chciała bowiem odwoływać przyjęcia. Mallory zgodził się. Tymczasem nikt nie zauważył jak jeden z pracowników Wade2 zabrał Slidersom ich zegar.

Niestety Remmy i Arturo musieli opuścić dom Wade2, ponieważ osoby po trzydziestce nie są mile widziane na takich przyjęciach w tym wymiarze. Obaj poszli więc do hotelu Dominion. W barze niestety nikt ich nie chciał obsłużyć, więc zirytowany profesor zaczął kłótnię. Wywiązała się bijatyka i obaj mężczyźni uciekli. Tymczasem Wade skryła się w pokoju na piętrze, a Quinn udawał tutejszego sobowtóra, który tak naprawdę już nie żył. Wszystko poszło zgodnie z planem, goście już wychodzili, lecz został tylko Kyle. Wade2 powiedziała mu prawdę o Slidersach. Kyle rzekł, że Quinn musi koniecznie dalej udawać Mallory'ego, tak by dokończyli inwestycję. Quinn nie zgodził się. Kyle zagroził wtedy, że nie odda mu zegara, który jest w jego posiadaniu. Slidersi nie mieli wyjścia.

Tymczasem profesor Maximillian i Rembrandt trafili do sądu, bo niestety zostali złapani przez policję. Profesor zdążył się dowiedzieć, że w tym świecie tylko młodzi mają coś do powiedzenia. W latach 80-tych młodzi stwierdzili, że emerytury zniszczą gospodarkę amerykańską i od tego czasu zaczęła się wielka dyskryminacja ludzi po trzydziestce. Sędzia oczywiście miał zaledwie 20 lat. Dwóm przestępcom została przydzielona młoda pani adwokat, Tiffany. Powiedziała im, że postara się dla nich o łagodny wyrok, tylko 30 dni w więzieniu za bójkę. Profesor był bardzo wściekły, ale nie mógł nic zrobić. Po ogłoszeniu wyroku obaj mężczyźni uciekli z budynku i ruszyli przez miasto.

Quinn poszedł z Wade2 na spotkanie w siedzibie firmy tutejszego Quinna, którego wszyscy nazywali Q.R. Mallory. Był bardzo zaskoczony tym "wspaniałym" programem dla systemu edukacji, który okazał się zupełnie absurdalny dla kogoś z innego świata. Po spotkaniu Wade2 zaczęła całować Mallory'ego i mówiła, że być może Quinn będzie jeszcze potrzebny za kilka dni. Chłopak powiedział, że nie może tego zrobić, bo przegapi zjazd, ale nie przekonało to dziewczyny. Następnie gdy Quinn wyszedł z budynku spotkał pewną kobietę, która przedstawiła się jako Melanie White. Nie mogła uwierzyć, że Mallory robi takie świństwo. Quinn nic nie rozumiał. Wtedy kobieta wytłumaczyła mu, że przecież Mallory przyjaźnił się z jej bratem, a potem brat zginął. Wszyscy podejrzewają o to Wade2, która być może go zabiła, bo chciała, by Quinn osiągnął sukces. Melanie ostrzegła Mallory'ego, że jak Wade2 znudzi się nim, to go też zabije.

Tymczasem Wade z naszego świata odnalazła w pokoju na piętrze dziwne lekarstwa i proszki. Druga Wade zmusiła ponownie Quinna do rozmowy telefonicznej. Mallory miał ubić interes. Quinn nie chciał już dłużej czekać. Zabrał naszą Wade z domu tej tutejszej i powiedział, że musi poszperać w Internecie, ponieważ zaczyna być podejrzliwy wobec Wade2. Po spędzeniu pewnego czasu w kawiarence internetowej, Wells z Quinnem weszli do samochodu. Niestety siedział w nim już mężczyzna, który powiedział, że dostał polecenie, by się ich pozbyć. Remmy i profesor w międzyczasie nocowali wśród innych bezdomnych starszych ludzi. Nagle nadeszła Tiffany z policjantem i bohaterowie ponownie stanęli przed sądem. Wcześniej jednak Arturo wytłumaczył jej, że nie powinna traktować tak starszych od siebie. Kobieta go posłuchała i znalazła przed sądem dowód, że Slidersi są niewinni. Podziękowała także im za to, że zrozumiała swoje błędy. Arturo i Brown ruszyli do domu Wade2, by odszukać resztę grupy.

Tymczasem Quinn wrócił do domu tutejszej Wade2 i powiedział jej, że przesłał kasetę video mediom. Włączył video i pokazał jej zapis kamery, która pokazuje jak Wade2 kłóci się przy basenie ze swoim mężem, po czym uderza go i wrzuca do basenu, gdzie chłopak się utopił. Prawdopodobnie użyła też środków nasennych, których było mnóstwo w pomieszczeniu, które znalazła Wade. Wade2 powiedziała, że nie ma ciała, więc nie ma dowodów. Nagle pojawił się pracownik Wade2, który miał się pozbyć Quinna i Wade. Powiedział, że dostał od nich lepszą ofertę, a że to on wyniósł ciało Mallory'ego, a więc tylko on wie gdzie jest dowód. Przybyła policja i aresztowano morderczynię. Do domu Wade Wells przybył też profesor i Remmy. Wszyscy byli w komplecie. Były pracownik Wade2 oddał Slidersom ich zegar. Bohaterowie opuścili ten świat po dwóch dniach. Wells długo nie mogła zapomnieć, że jej kopia okazała się przestępczynią.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!