New Page 1

    

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Inwazja"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Remmy postanowił się tym razem zabezpieczyć i w poprzednim świecie kupił sobie ochraniacze na łokcie i kolana, nie chciał znowu zostać poturbowany przez profesora. Czwórka przyjaciół pojawiła się w dziwnym świecie. Było potwornie cicho, widać było mnóstwo zniszczeń i wszędzie sprayem zostały wymalowane napisy "Kromaggowie". Remmy stwierdził, że to na pewno jakiś rodzaj gry ulicznej. Tymczasem Quinn zauważył, że zegar zaczął dziwnie się zachowywać, tak jakby coś zakłócało jego pracę. Jakieś silne pole elektromagnetyczne mocno oddziaływało na urządzenie. Slidersi zaczęli iść w kierunku zakłóceń, musieli się ich pozbyć, bowiem w przeciwnym razie nie będą mogli zjechać dalej. Nagle na niebie pojawił się wielki statek obcych. Quinn w tym momencie włączył zegar, a wtedy statek spadł i się rozbił.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Slidersi szybko pobiegli na miejsce katastrofy. Mallory stwierdził, że częstotliwość zegara i statku musiała być taka sama, skoro ten drugi się rozbił. Następnie do podróżnych podszedł pewien człowiek i powiedział, żeby lepiej nie ruszali statku Manta, który należy do Kromaggów. Bohaterowie zapytali się kim oni są. Mężczyzna odpowiedział, że to istoty, które podbiły jego ziemię. Charakteryzują się tym, że jedzą ludzkie oczy i mają zdolności telepatyczne. Quinn i profesor postanowili zaryzykować i weszli do wraku statku. Wewnątrz napotkali na zaawansowaną, obcą technologię, np. zauważyli żywy metal. Quinn stwierdził, że Kromaggowie muszą żyć na podobnej planecie co nasza. W pewnym momencie Slidersi ujrzeli ciało Kromagga, profesor nie mógł uwierzyć, że spotkał przedstawiciela pozaziemskiej cywilizacji. Arturo dotknął jego ręki, gdzie przyczepiony był nadajnik i nagle usłyszeć można było ogłuszający alarm. Bohaterowie mieli być w tym świecie jeszcze kilka minut, więc szybko zaczęli uciekać. Zegar już działał. Gdy Quinn otworzył tunel, na niebie otworzył się kolejny, czerwony, z którego wyleciał statek Manta. Podbiegło także ku Mallory'ego dwóch Kromaggów, którzy zaczęli strzelać laserem. Na szczęście wszyscy bezpiecznie wylądowali w kolejnym świecie.

Była to Nowa Francja, gdzie Anglików traktowano pogardliwie. Profesor był rozdrażniony zachowaniem "żabojadów". Stwierdził ponadto, że zabrał ze statku pewien kryształ, ponieważ uznał, że Slidersi powinni mieć dowód, że złowrogi gatunek istnieje. Quinn powiedział wtedy co widział: Kromaggowie potrafią kontrolować zjazdy, nie pochodzą z innej planety, ale z Ziemi z innego wymiaru. Nagle na niebie otworzył się znów czerwony tunel. Slidersi zostali uśpieni i zabrani na Ziemię Kromaggów. Maggowie odebrali bohaterom owy kryształ oraz zegar. Cała czwórka znalazła się w więzieniu. Nagle pojawiła się Azjatka, Mary, która mówiła, że została wybrana przez Dynastię Kromaggów po to, by im służyć. Powiedziała im, że Slidersi są gośćmi Dynastii. Wkrótce cała czwórka zostanie przetransportowana na Ziemię 113.

Remmy, Wade i profesor byli w jeden celi na Ziemi 113, Quinn został zabrany w inne miejsce. Browna wzięto na przesłuchanie. W dziwnym pomieszczeniu zobaczył swojego ojca. Ten mówił, że nasz świat został zajęty przez Kromaggów, którzy bardzo nam pomogli, USA przywitało ich jak gości. Następnie ojciec wspomniał o siostrze Remmy'ego. Brown zrozumiał, że to nie jego ojciec, nigdy nie miał siostry. Wade była wypytywana o wrogów Dynastii, miała powiedzieć czy nasz świat przygotowuje się do wojny z nimi i jak się dostać do naszego wymiaru. Wells tłumaczyła, że nawet Quinn tego nie wie, mówiła, że Slidersi błądzą w poszukiwaniu swojego domu. Tymczasem Quinn przebywał w wielkiej kopule, gdzie rosły tropikalne rośliny. Była z nim Mary, która opowiedziała mu więcej o Kromaggach. 

Gatunek ten pochodzi ze świata, gdzie ewolucja wybrała inną drogę, ich świat pokryty jest dżunglą, domy zdają się być wtopione w drzewa. Początkowo kilka ras Maggów walczyło ze sobą, ale odkąd odkryli zjazdy, połączyli swe siły. Kromaggowie byli przerażeni, że większość światów, które odwiedzają są zamieszkałe nie przez innych Maggów, a przez ludzi. Postanowili walczyć z nami. Każdy świat, który zajmują staje się kolonią. Ludzie zostają niewolnikami lub mięsem do jedzenia. Maggowie chcą wyciągnąć informacje od Mallory'ego, bo są przerażeni, że żyje człowiek, który też potrafi kontrolować zjazdy. Następnie Mary próbowała wyciągnąć informacje o świecie Quinna, grała na jego uczuciach. Nieoczekiwanie dała mu małą płytkę. Gdy Mallory wrócił do celi, gdzie przebywała reszta, użył płytki. Wyłączyła pole siłowe, przez to bohaterowie mogli uciec. Niestety nagle strażników przywołał inny więzień, który jak się okazało, miał wycięte oczy. Bohaterowie zaczęli uciekać. Po drodze mijali przerażające gabloty z głowami przedstawicieli różnych ras, które zostały podbite przez Kromaggów. Wśród nich byli kosmici, tzw. Szaraki. Nagle pojawiła się Mary, która poraziła laserem kilku wartowników. Sama też była ranna. Dała Quinnowi zegar, powiedziała, że ustawiła go tak, że bohaterowie wrócą do świata, w którym poprzednio byli. Umarła, Quinn nie mógł jej uratować. 

Czwórka Slidersów znów wylądowała w Nowej Francji. Tymczasem na Ziemi Kromaggów Mary stała przed przedstawicielami Dynastii. Powiedzieli, że są z niej dumni. Dzięki niej Slidersi myślą, że uwolnili się od Kromaggów. Badania telepatyczne stwierdziły, że czwórka podróżników rzeczywiście nie wie jak trafić do domu. Tymczasem Kromaggowie wszczepili jednej z osób implant, który będzie mówił Maggom, które światy Slidersi odwiedzają. Gdy tylko wrócą do domu, Maggowie zaatakują.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!