New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "A Czas Płynie"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi przebywali w świecie, w którym Kanadyjczycy nie mieli prawa przebywać na terenie USA. Ameryka należała do Hiszpanii. Kanada w tym wymiarze jest bardzo biednym krajem i masa imigrantów stara się o legalną pracę w Kalifornii. Slidersów również uznano za Kanadyjczyków. Bohaterowie rozmawiali z Dennisem McMillan'em, który starał się o pracę, gdy nagle nadjechała policja. Quinn zdołał uciec, niestety Wade, profesor i Rembrandt zostali złapani. 

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Quinn był ranny. Już miał zostać zaatakowany przez dwa psy, gdy nagle uratowała go pewna dziewczyna. Gdy Quinn obudził się w łóżku spostrzegł, że osoba, która go uratowała to Daelin Richards. W naszym świecie była ukochaną Quinna w liceum i na studiach, jednak niestety w 10 klasie wyjechała z Kalifornii i złamała Mallory'emu serce. Quinn był teraz w szoku. Dziewczyna go opatrzyła. Jednak po chwili chłopak musiał się ukryć. Daelin była pokojówką w domu pewnej bogatej hiszpańskiej rodziny. Cudem udało jej się znaleźć tę pracę, bowiem też była z Kanady. Właścicielka domu na szczęście nie zauważyła Quinna. Mallory nagle zobaczył zdjęcie chłopaka Daelin, był to Dennis, którego widział wcześniej na ulicy. Powiedział jej, że chłopak został aresztowany. Dziewczyna była przerażona, wiedziała czym to grozi, skazańcy zostaną deportowali do Kanady. Postanowiła wezwać swego brata Kita. 

Tymczasem reszta Slidersów była w sądzie. Pani prawnik Gloria Sanchez nie znalazła niestety nic na ich obronę i bohaterowie zostali zmuszeni opuścić teren Nowej Hiszpanii. Wydział do Walki z Imigrantami zaprowadził wszystkich do specjalnego autobusu. Na szczęście Quinn, Daelin, Kit i inni wolni imigranci przybyli w odpowiednim momencie. Odbili Kanadyjczyków. Quinn chciał by Daelin z nim zjechała, lecz dziewczyna musiała się zająć rannym bratem Kitem. 

Slidersi pojawili się w kolejnym świecie. Wade powiedziała, że to na pewno nie ich wymiar, bowiem tutaj drużyna futbolowa "Lions" odniosła sukces, a u nas była zawsze wielkim przegranym. Do zjazdu zostało około 7 godzin. Remmy namówił Quinna, by ten odwiedził tutejszą Daelin, skoro tak bardzo za nią tęskni. Mallory posłuchał rady i poszedł do mieszkania dziewczyny. Szybko okazało się, że w tym świecie to Quinn wyjechał na badania naukowe z Kalifornii, zostawiając ukochaną, której złamał serce. Daelin była bardzo szczęśliwa, że Mallory ją odwiedził. Nagle przyszedł Dennis, który w tym wymiarze był mężem dziewczyny. Mieli też córkę Julie. Mężczyzna bardzo się awanturował, Daelin go nienawidziła. Quinn postanowił jej pomóc. Dał dziewczynie pieniądze na podróż do Seatlle, gdzie przebywał tutejszy Quinn. Wytłumaczył jej by do niego pojechała. Na miejscu będzie czekał Quinn, tak więc Daelin będzie miała drugą szansę by się z nim związać. Mallory następnie dołączył do Slidersów. Otworzył się tunel i cała czwórka zjechała.

Tunel jednak dziwnie się zachował, zamiast zjeżdżać do przodu, Slidersi zjechali do tyłu. Nagle pojawili się w celi więziennej. Nie było z nimi niestety Wade, na dodatek zegar źle odliczał czas. Przyszła do nich pani prawnik, Gloria. Mówiła, że przez to co zrobili jest już za późno i spędzą mnóstwo czasu w więzieniu. Arturo poprosił ją o akta sprawy. Profesor wyczytał, że Slidersi zostali oskarżeni o zabicie policjantki Daelin. Quinn nie mógł w to uwierzyć, kolejny świat i znów ma styczność z byłą ukochaną. Ku zdziwieniu podróżnych bohaterowie zostali wyprowadzeni z celi i udali się do sądu. Rembrandt nie mógł zrozumieć jak najpierw można było się znaleźć w celi, a potem dopiero na sali, gdzie miał zapaść wyrok. W sali siedziała już Wade. Rozprawa zaczęła się, jednak w pewnym momencie Quinn zauważył, że zegar ścienny dziwnie odmierza czas. Wszyscy na niego zerknęli, wskazówki poruszały się w przeciwną stronę niż zwykle. Mallory dostał olśnienia, czas biegnie tutaj na odwrót. W naszym świecie Stephen Hawking wygłosił niegdyś swoją teorię na temat strzałki czasu. Mówił, że być może istnieje świat, gdzie czas nie biegnie tak jak u nas. Wymiar, w którym Slidersi przebywali był przykładem takiego wymiaru. Ciąg przyczynowo skutkowy jest odwrócony, skutek jest wcześniej niż przyczyna, to dlatego najpierw podróżni byli w więzieniu, a dopiero teraz są w sądzie.

Mallory wpadł na pomysł. Jeśli tak dalej pójdzie, to wkrótce Slidersi zobaczą dlaczego są oskarżeni o zabójstwo Daelin. Quinn wstał i przyznał się do winy. Reszta, z pewnymi oporami, też to zrobiła. Nagle podszedł policjant i rozkuł bohaterów. Slidersi wyszli z sądu i poszli do miasta. W gazecie wyczytali, że Daelin zginęła w parku Golden Gate. Gdy już się tam pojawili zobaczyli, że za krzakami stoi Dennis. Jednak to nie on chciał zabić dziewczynę. Dennis i Daelin byli policjantami, chcieli złapać przestępcę, który właśnie nadchodził. Quinn krzyknął, że bandyta ma broń, jednak było za późno. Dziewczyna została ranna. Nagle ziemia zaczęła się trząść. Profesor powiedział, że Quinn zmienił tutaj bieg wydarzeń, Daelin miała zginąć, a teraz jest tylko ranna. Może to doprowadzić do zagłady tego świata. Na niebie już pojawiła się wielka dziura. Nieoczekiwanie zapiszczał zegar i otworzyły się wrota. Slidersi wskoczyli i znaleźli się w świecie, gdzie obok nich stała budka telefoniczna. Remmy zapytał się Quina czy nie ma znów ochoty zadzwonić do Daelin, ale Mallory najwyraźniej już miał dosyć. Mieli przebywać w tym świecie 3 dni, 7 godzin i 14 minut.

>> Sezon 3

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!