New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
  "Mistyczka Gillian"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podróżnicy trafili do świata gdzie zastali potężną ulewę z burzą. Slidersi mieli zjechać już za parę minut. Profesor otworzył tunel. Wskoczył Arturo, Wade oraz Remmy. Gdy do wrót wskakiwał Quinn Mallory, nagle w tunel uderzył piorun. Po zjeździe Slidersi znaleźli się na plaży. Wade zaczęła szukać Quinna, ponieważ nigdzie go nie widziała. Mallory podszedł do niej i powiedział, że przecież stoi tuż obok niej. Po chwili Wade Wells przeszła przez ciało Quinna. Bohater zrozumiał, że jest niewidzialny.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Profesor zauważył, że zegar się spalił. Wszyscy byli przerażeni, bez sprawnego zegara nie byli w stanie dalej zjeżdżać. Slidersi postanowili iść do hotelu Dominion. Mieli nadzieję, że zastaną tam Mallory'ego. Gdy szli, Quinn był tuż obok nich, jednak nikt go nie dostrzegał. Nagle pewien policjant zauważył, że profesor spogląda na zegarek. Okazało się, że w tym świecie posiadanie urządzeń elektronicznych jest zabronione. Funkcjonariusz już chciał aresztować Arturo, gdy Quinn zauważył, że koń policjanta go dostrzega. Zaczął wymachiwać rękami i koń uciekł. Funkcjonariusz pobiegł za nim, a Slidersi szybko opuścili to miejsce. 

Niestety w hotelu Quinna nie było. Slidersi udali się do pobliskiego kościoła. Nagle Quinn, który udał się za nimi, zauważył, że pewna dziewczyna mu się przygląda. A więc go widziała! Przerażona wybiegła z kościoła, Mallory na szczęście zdążył ją dogonić. Poprosił o pomoc. Wytłumaczył jej, że nie jest duchem, lecz najprawdopodobniej utknął w powłoce astralnej i przez to nikt go nie widzi. Dziewczyna powiedziała mu natomiast, że ma na imię Gillian i posiada zdolności paranormalne. Przekazała reszcie grupy kartkę, na której napisała wiadomość od Quinna. Slidersi zrozumieli, że Gillian faktycznie rozmawiała z Quinnem, wiedziała bowiem np. o randce Wade i Malloryego spędzonej w domu Quinna w świecie z asteroidą. 

Remmy poszedł do spowiedzi. Uznał bowiem, że jedyną osoba, od której można uzyskać informacje o urządzeniach elektronicznych bez ryzyka, że zostanie wydany policji, był ksiądz. Duchowny podał adres, pod który udali się wszyscy bohaterowie. Kiedy jednak otworzyły się drzwi mieszkania, wszyscy zaniemówili. Oto stał przed nimi sobowtór ojca Quinna, Michael Mallory. Człowiek ten posiadał tajne laboratorium w piwnicy. Powiedział, że miał syna, który zmarł. Profesor postanowił zabrać się do pracy. Skorzystał z dostępnych urządzeń i zaczął naprawiać zegar. Musiał wymienić spalony mikrochip. Niestety szybko doszło do spięcia, bo profesor źle podłączył kabelki. Quinn wiedział co należy zrobić, więc po raz drugi chciał skorzystać z umiejętności Gillian. Poszedł do restauracji, gdzie dziewczyna pracowała. Gillian nie chciała się w to mieszać, wystarczyło, że wszyscy znajomi uważali ją za wariatkę. Rozmawianie z samym sobą nie jest uznawane za normalne. Nagle kierowniczka zauważyła, że z kasy zniknęły pieniądze. Quinn korzystając z tego, że może przechodzić przez ściany i przedmioty, odnalazł zgubę w torebce jednej z klientek. Złodziejkę złapano i w nagrodę Gillian postanowiła pomóc chłopakowi.

Tymczasem profesor wciąż nie mógł skupić się na pracy. Dowiedział się, że w tym świecie zakazano technologii od czasu wybuchu bomby w Hiroszimie. Ludzkość nie chciała odtąd rozwijać szatańskiej nauki. Nagle do piwnicy weszła policja. Arturo, Wade, Rembrandt oraz Michael zostali aresztowani za posiadanie nielegalnych urządzeń. Skonfiskowali niestety zegar. Tymczasem Gillian i Quinn zauważyli to zdarzenie z taksówki i poprosili kierowcę, by pojechał za radiowozem. Dotarli do laboratorium. Quinn, który nadal był niewidzialny, wszedł do środka. Zauważył, że jego tutejszy ojciec jest zdrajcą. W laboratorium trwały badania nad różnymi technologiami, Mallory odkrył rządowy spisek. Naukowcy zamierzali rozebrać zegar na czynniki pierwsze. Michael tylko udawał, że pomaga Slidersom, tak naprawdę od początku zależało mu na zdobyciu zegara. 

Quinn i Gillian poszli do hotelu gdzie przebywali Slidersi, zwolnieni z aresztu. Dziewczyna powiedziała, że rozmawia właśnie z Quinnem-duchem i może im pomóc. Remmy i profesor następnie włamali się do laboratorium. Zegar był rozłożony, Arturo musiał uważnie zbierać wszystkie części. Bohaterowie włamali się do piwnicy Mallory'ego. Tam udało im się złożyć części. Licznik wskazywał na 20 minut. Zegar zaczął działać, gdy do piwnicy wszedł Mallory z bronią. Profesor otworzył tunel. Poświata wiru spowodowała, że niewidzialny dotąd Quinn zaczął być widoczny. Michael był w szoku, domyślił się, że Slidersi od początku mówili prawdę. Quinn jednak wiedział, że utknął tu na zawsze, osoby w powłoce astralnej nie mogą przejść przez tunel. Wade, Remmy i profesor pożegnali się z Mallorym. Mówili, że zapamiętają go na zawsze i gdy tylko będą mogli, to wrócą po niego. Tunel się zamknął, poświata zniknęła i Quinn znowu zniknął. Nagle, po chwili otworzył się kolejny tunel. Czyżby Slidersi wracali? Nie, Quinn zrozumiał, że ma oto przed sobą drugi wir dla powłoki astralnej. To jego jedyna szansa. Pożegnał się ze swoim ojcem oraz z Gillian. Podziękował jej za wszystko. 

Wade myślała, że to już koniec, że już nigdy nie zobaczy Quinna, gdy ten nagle się pojawił. Mallory był już widoczny dla wszystkich. Tymczasem bohaterowie byli w świecie gdzie ludzie nie nosili ubrań. 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!