New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
  "Dobrzy, Źli i Bogaci"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Tuż po kolejnym zjeździe Slidersi narzekali na poprzedni świat, w którym była właściwie tylko pustynia. Nagle Quinn zauważył, że zjazd obserwował pewien mały, 10-letni chłopiec. Nazywał się Jamie Hardaway. Profesor powiedział mu, że Slidersi są magikami i ćwiczą nowe sztuczki. Następnie cała czwórka poszła do miasta. Okazało się, że w tym świecie Kalifornia należy do Niepodległej Republiki Teksasu. Podróżni weszli do pubu. Nagle dwóch mężczyzn zaczęło się kłócić i wyjęli pistolety. Quinn stanął w obronie jednego. Drugi się oburzył i wyzwał Quinna na pojedynek. Dał mu broń. Mallory musiał przygotować się do pojedynku. Obaj wyciągnęli broń, jednak Quinn pierwszy strzelił. Slidersi byli w szoku.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Jamie był zachwycony Quinnem i mówił, że właśnie narodził się nowy bohater Teksasu. Niestety policja zabrała bohaterów na przesłuchanie. Quinn wciąż nie mógł uwierzyć, że zabił człowieka. Ku zdziwieniu Slidersów Mallory został bardzo szybko wypuszczony, bowiem w tym świecie dozwolone jest pojedynkowanie się. Człowiek, który został zastrzelony nazywał się Jed Dalton i pracował dla niejakiego Jacka Bullocka, właściciela firmy komputerowej. Bullock nie dość, że nie był zły na Quinna za to co ten zrobił, to jeszcze zatrudnił Mallory'ego do drużyny swoich najlepszych strzelców. Szkolić bohatera miał czarnoskóry Billy Ray. Quinn i Billy poszli do baru. Pijany mężczyzna zaczął zaczepiać Ray'a, na co ten wyciągnął broń i z zimną krwią zabił pijaka. Quinn zrozumiał, że zasady w tym świecie są przerażające. 

Tymczasem Wade spotkała w mieście Jamie'go. Chłopiec pokazał jej kolekcję kart z najlepszymi strzelcami i mówił, że Quinn wkrótce do nich dołączy. Wade zapewniała go, że Quinn nie jest kowbojem, ale on jej nie wierzył. Nagle podeszła do nich Priscilla Hardaway, matka chłopca, która była w pubie w momencie, gdy Quinn zabił Jeda. Zaczęła opowiadać o Bullocku, który chce zgarnąć jej firmę komputerową. Kobieta mówiła też, że Quinn wpadł w tarapaty. Mallory spotkał się z nią, Priscilla namawiała go, by zrezygnował z posady u Jacka Bullocka. Jednak Quinn razem z Rayem pojechał za miasto uczyć się strzelać. Niestety nie wychodziło mu to zbyt dobrze, za każdym razem pudłował, nie stłukł żadnej butelki.

Priscilla zapukała do pokoju Slidersów w hotelu Dominion, gdzie była Wade, profesor Arturo oraz Rembrandt Brown. Powiedziała, że boi się o swojego wspólnika, Cliffa. Wyznała wówczas całą prawdę. Jack Bullock zabił niegdyś jej męża, Toma, bo chciał zgarnąć ich firmę. Teraz przeszkodę stanowiła tylko ona i jej wspólnik. To ona ze złości zabiła w pubie Jeda, a nie Quinn. Strzeliła do niego pierwsza. Bohaterowie udali się do domu Cliffa. Niestety zastali go powieszonego. Nie było to samobójstwo, ludzie Jacka byli tu pierwsi. Wade udała się szybko do szeryfa. Tymczasem Priscilla, Remmy i profesor poszli do kasyna. Kobieta powierzyła Rembrandtowi swoje ostatnie oszczędności, poprosiła go, by murzyn zaczął grać. Miała nadzieję, że wygra w ten sposób dużo pieniędzy. 

Szeryf powiedział Priscilli i Wade, że decyzja jest następująca: jej firma ostatecznie przechodzi na Bullocka. Przybył również Quinn i Jamie. Nagle Mallory zauważył, że ktoś zabrał mu jego broń. Zniknął mały Jamie, to on prawdopodobnie zabrał pistolet. Priscilla domyśliła się co jej syn chce zrobić, wszyscy szybko udali się do siedziby Jacka Bullocka. Gdy przybyli, zobaczyli, że chłopiec celuje w nowego właściciela firmy. Jamie chciał się zemścić za śmierć ojca. Quinnowi na szczęście udało się odebrać broń chłopcu. Wtedy jeden z ludzi Bullocka wyzwał Quinna na pojedynek.

Następnego dnia podczas pojedynku Quinn rzucił broń na ziemię, nie chciał walczyć. Przeciwnik chciał go zabić, lecz w obronie Quinna stanął wielki tłum ludzi, w tym wielu pracowników Jacka. Szeryf wreszcie miał okazję by aresztować Bullocka, wcześniej policja się go po prostu bała. Slidersi pożegnali się z Jamiem i Priscillą. Kobieta była bardzo wdzięczna Slidersom. Odzyskała swoją firmę i dzięki Remmy'emu, który wygrał masę pieniędzy dla niej, była uratowana. Po trzech dniach podróżni musieli opuścić ten wymiar.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!