New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
  "Powtórka z Czasu"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi przebywali w świecie, w którym kobiety miały wąsy. Gdy wyszli z baru zobaczyli dwa przejeżdżające samochody. Nieoczekiwanie auta zderzyły się ze sobą. Wysiedli dwaj mężczyźni. Jeden z nich wyciągnął broń i postrzelił drugiego, którego nazywano sędzią Nassau. Przerażona Wade podbiegła do rannego. Mężczyzna konając wymówił imię "Elsie" i dał Wade chipa i adres pewnego pubu. Po chwili Slidersi musieli opuścić ten świat.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Okazało się, że bohaterowie trafili do bardzo podobnego świata co poprzednio. Kobiety tu co prawda nie miały wąsów, ale za to mężczyźni nosili szkockie spódnice. Nagle nadjechały dwa samochody. Wade zorientowała się, że za chwilę będzie świadkiem podobnego zabójstwa. Gdy mężczyzna chciał zastrzelić sędziego Nassau, Wade krzyknęła: "on ma broń!". Nassau był tym razem pierwszy i to on zabił drugiego mężczyznę. Wade podeszła do konającego i od niego również usłyszała imię "Elsie" i adres pubu. Chipa tym razem nie było. Profesor odsłonił odznakę zabitego i stwierdził, że sędzia Nassau zabił policjanta.

Slidersi poszli na komisariat na przesłuchanie, a następnie do hotelu Dominion. Mieli być w tym świecie 36 godzin. W pewnym momencie do hotelowego pokoju weszła pewna kobieta z mężczyzną. Byli z mafii, mówili, że Slidersi nie mają nic mówić policji. Bohaterowie udali się ponownie na przesłuchanie, Wade postanowiła jednak powiedzieć co wie. Jednak gdy już miała powiedzieć o mafii, dostrzegła nagle, że dwie osoby, które były w pokoju i im groziły, pracują na komisariacie. Slidersi szybko uciekli z budynku. W barze bohaterowie zorientowali się, że chip, który Wade otrzymała w poprzednim świecie od sędziego Nassau to mała płytka CD. Udali się więc do sklepu komputerowego Doppler (w naszym świecie Quinn i Wade tam pracowali), by skorzystać z komputera. Wells nie mogła uwierzyć, na płytce zapisana była konstytucja, która w tym świecie została najwyraźniej utajniona. Profesor wyczytał w książkach, że w tym wymiarze prezydentem w latach 60-tych został J. Edgar Hoover, dyrektor FBI. Wkrótce po objęciu władzy zapragnął znieść prawa i utajnił konstytucję. Ludzie nie wiedzieli co wolno robić, a co nie. Kary były wymierzane zależnie od upodobań, np. sędzia Nassau miał być skazany na krzesło elektryczne za zabicie policjanta. Aktualnie prezydentem USA jest transwestyta.

Podróżni poszli do baru Top Hat, o którym wspominali konający mężczyźni. Gdy Wade chciała się napić piwa, okazało się, że nie może, bo ma tylko 23 lata, a tutaj alkohol jest dozwolony od 27 lat. Wells zapytała się o "Elsie". Okazało się, że jest to pseudonim Natalie, córki sędziego Nassau. Natalie prowadzi nielegalne radio w barze. Nagle do budynku weszła policja, Slidersom i Natalie udało się uciec. Dziewczyna poprosiła podróżników, by pomogli jej uwolnić ojca, oskarżonego o zabicie policjanta. Wytłumaczyła im, że w USA konstytucja rzeczywiście została utajniona, a jej radio, działające w podziemiu chciało to zmienić. Razem z ojcem oraz innymi ludźmi stara się, by prawa w USA zostały przywrócone. Okazało się, że ludzie, którzy przyszli grozić do pokoju hotelowego byli z tej tajnej organizacji, nie chcieli by Slidersi podali policji namiary na radio.

Slidersi postanowili zadziałać. Rembrandt poszedł na policję i powiedział, że jeśli nie wypuszczą Nassau, to jego przyjaciele za kilka minut opublikują w Internecie konstytucję USA. Policja zgodziła się. Sędzia został uwolniony. Remmy oddał funkcjonariuszom chip. Bohaterowie pożegnali się z sędzią Nassau i jego córką. Tunel się otworzył i Slidersi zjechali. Tymczasem w sklepie Doppler klienci zauważyli awarię jednego z komputerów. Był to ten sam, na którym Wade odczytała konstytucję. Pliki zachowały się i teraz zostały porozsyłane w Internecie po całych Stanach Zjednoczonych.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!