New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "In Dino Veritas"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

W następnym świecie Slidersi już mieli otworzyć tunel, gdy nagle nadjechał samochód z reporterami. W tym wymiarze wszyscy ludzie nosili na szyi obroże, które działały następująco: gdy ktoś skłamał to obroża częstowała nosiciela wstrząsem elektrycznym, im kłamstwo było większe, tym wstrząs silniejszy. Wade rozmawiając z reporterami nie była w stanie kłamać i powiedziała im wszystko o zjazdach, a ci zapragnęli uwiecznić Slidersów na kamerze video. Po zjeździe okazało się, że Wade wpadła w jakieś gniazdo z jajami. Nie było żadnych ludzi, tylko gęsty las i dziwne pomruki. Slidersi zaczęli uciekać. Słychać było ogłuszające ryki i cień wielkiego gada zmierzającego w ich kierunku.

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Wszyscy zobaczyli z czym mają do czynienia, to dinozaur ich gonił, a ściślej allozaur. Bohaterowie w panice zaczęli uciekać. Profesor potknął się o konar i przewrócił. Zwichnął nogę. Podróżni schowali się za krzakami, dinozaur na szczęście ich nie zobaczył. Niestety profesor zauważył, że gdy upadał, zgubił zegar. Quinn postanowił go poszukać. Reszta grupy znalazła jaskinię, w której Wade zobaczyła dziwne rzeczy, pozostawione przez ludzi. Profesor wyjaśnił jej, że zjazdy to nie podróże w czasie i bohaterowie z pewnością znajdują się w XX wieku, tyle, że w takiej alternatywnej rzeczywistości, gdzie dinozaury przetrwały. 

Nagle w jaskini pojawiła się kobieta, która okazała się strażnikiem Rezerwatu Dinozaurów. W tym świecie nie ma San Francisco. Istnieją za to pozostałości po gęstym lesie, gdzie żyją ostatnie egzemplarze dinozaurów. Niestety zwierzęta te są bardzo cenne na czarnym rynku i przez to są często zabijane przez kłusowników. Kobieta domyślała się, że Slidersi są właśnie takimi myśliwymi. Gdy Remmy do niej podszedł, okazało się, że kobieta jest hologramem. Dinozaury są na tyle niebezpieczne, że żaden człowiek nie byłby w stanie ich kontrolować, a hologramy cały czas wszystko monitorują. Quinn niestety nie wracał przez długi czas, więc Remmy postanowił go poszukać. Profesor unieruchomił sobie nogę, Wade również została. Przyznała się profesorowi, że kocha Quinna. Następnie tłumaczyła hologramowi, że nie jest z tego świata. Postanowiła nawet zaryzykować i zaczęła kłamać. Powiedziała, że obroża jest z innego świata i jest to dowód, że Slidersi nie są kłusownikami.

Rembrandt nie mógł nigdzie znaleźć Mallory'ego. Nagle zobaczył, że wielki allozaur stoi tuż obok niego. Zaczął uciekać, gdy nagle usłyszał strzały. To pewien mężczyzna mu pomógł, strzelając środkami usypiającymi do allozaura. Mężczyzna był kłusownikiem, którego ekwipunek znalazła w jaskini Wade. Mężczyzna chwalił się, że zabił już sześć raptorów. Kobieta hologram zaczęła mówić, że dopiero za kilka dni przybędzie helikopter z pomocą, bowiem aktualnie pterodaktyle składają jaja, więc nie można im przeszkadzać. Powiedziała, że myśliwy będzie aresztowany. Mężczyzna za pomocą specjalnego urządzenia wyłączył hologram i powiedział, że Slidersi będą jego zakładnikami.

W nocy Wade zabrała myśliwemu urządzenie i aktywowała hologram. Kobieta zgodziła się im pomóc. Wade wybiegła z jaskini i zaczęła szukać Quinna. Nagle zbliżył się do niej dinozaur. Na szczęście obok na ratunek przybył myśliwy oraz Quinn. Allozaur pożarł kłusownika, a Quinn i Wade wrócili bezpiecznie do jaskini. Niestety Mallory nie znalazł zegara. Slidersi nie wiedzieli czy już przegapili zjazd czy też nie. Korzystając ze znalezionych narzędzi w jaskini, bohaterowie zdjęli obroże prawdy. Nagle kobieta hologram powiedziała, że znalazła zegar. Quinn musiał teraz razem z nią iść w to miejsce, bowiem hologram nie był w stanie przenosić żadnego przedmiotu. Bohaterowie znaleźli też dwie buteleczki, jedną z zapachem przyciągającym dinozaury, drugą z odstraszającym. Niestety nie było nalepek na butelkach i nikt nie wiedział który zapach to odstraszający. 

Quinn odnalazł we wskazanym miejscu zegar, zostało tylko kilka minut do zjazdu. Natychmiast hologram powiedział reszcie grupy, że muszą się spieszyć. Wade, Remmy i kulejący Arturo wybiegli z jaskini. Rozbili jedną z butelek, jednak szybko okazało się, że był to zapach przyciągający. Quinn otworzył tunel. Allozaur zaczął wszystkich gonić. Na szczęście bohaterom udało się bezpiecznie wskoczyć do tunelu. Wylądowali na szkielecie dinozaura. Byli w miejscu, gdzie prowadzone były wykopaliska paleontologiczne. Quinn niechcący nadepnął na kość, która zdawała się być bardzo cenna dla naukowców. Paleontolodzy byli bardzo zdenerwowani.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!