New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

  
  "Syndrom Szoku Międzywymiarowego"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Fan Fiction
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Remmy przebywał u psychiatry. Nie mógł się otrząsnąć po tym co ostatnio przeżył. Lekarz poprosił murzyna by ten mu opowiedział o co chodzi. Brown zaczął więc opowieść. Powiedział mu wszystko o Slidersach, po czym mówił, że bohaterowie myśleli, że tułaczka będzie trwać jeszcze długo. Jednak świat, do którego przybyli wydawał się dziwienie znajomy. Slidersi pojawili się tuż przed domem Quinna. Furtka skrzypiała, co oczywiście było dobrym znakiem. Nagle z domu Mallory'ego wyszła jego mama Amanda. Nie potrafiła nie kryć swojej radości, powiedziała, że Quinn po 18 miesiącach wreszcie wrócił do domu. Tak, Slidersi byli nareszcie w domu!

Czołówka z sezonu 2: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Slidersi mieli być w tym świecie 2 tygodnie, ale oczywiście postanowili już więcej nie zjeżdżać. Wade zadzwoniła do rodziców, następnie grupa wypiła toast. Wells nie mogła się powstrzymać, podziękowała Quinnowi za ostatnie 1,5 roku przygód, po czym go pocałowała. Bohaterowie opowiedzieli o wszystkim matce Quinna, jednak przysięgli sobie, że nie będą mówić innym osobom o zjazdach. Postanowili mówić, że byli daleko, na innym kontynencie. Szczęśliwy profesor poszedł do siebie na uczelnię, powiedział do Quinna, że wkrótce Mallory znów będzie jego studentem. Tymczasem Rembrandt poszedł do swojego menadżera, Artiego. Ten nie mógł uwierzyć, że Remmy wrócił. Szybko dwaj mężczyźni zdecydowali, że przygotują wielki powrót Browna. 

W międzyczasie Quinn oglądał telewizję i nagle zobaczył na ekranie profesora. Zadzwoniła do niego Wade, która też nie mogła w to uwierzyć. Profesor publicznie mówił, że wynalazł podróże międzywymiarowe i zaczął tłumaczyć swoją teorię. Wells była wściekła, że Arturo śmie przypisać sobie osiągnięcia Quinna. Mallory poszedł do Wade, powiedział jej, że coś jest nie tak. Drużyna koszykarska Jets, która w naszym świecie zawsze przegrywała, tutaj wygrywa. Wells powiedziała, że podczas ich nieobecności mogło dojść do takich zmian. Quinn bardzo się zdziwił zachowaniem Wade, okazało się, że dziewczyna sprzedała swoje zapiski z pamiętnika, który zaczęła pisać kilka miesięcy temu. "Newsweek" opublikował je i teraz każdy mógł przeczytać o zjazdach. Kiedy Quinn wracał do domu zobaczył, że ktoś się włamał do jego mieszkania i ukradł zegar. Remmy także nie uwierzył Quinnowi, powiedział, że Slidersi są w domu, wszystkie fakty się zgadzają.

Mallory poszedł do studia telewizyjnego, by spotkać się z profesorem. Arturo zaczął się tłumaczyć, że jednak uznał, iż cały świat powinien dowiedzieć się o ich wynalazku. Następnego dnia Wade i Quinn uczestniczyli w konferencji prasowej profesora, w muzeum odsłonięto nawet pomnik Arturo. Nagle Wade zauważyła, że w muzeum, w jednej z gablot jest zegar. A więc profesor go ukradł. Dziewczyna poszła zadzwonić do Remmy'ego, po telefonie już miała iść do domu, gdy nagle dostrzegła w oddali most Golden Gate. Była przerażona. Most był koloru niebieskiego, a nie czerwonego. Slidersi nie byli w domu. 

Wade była załamana, jednak postanowiła włamać się razem z Quinnem do muzeum, by odzyskać zegar. Niestety złapała ich policja, a ponadto okazało się, że ukradzione urządzenie to nędzna, niedziałająca podróbka. Remmy wpłacił kaucję na policji i Slidersi bezpiecznie wyszli z aresztu. Brown także zrozumiał, że nie jest w domu, gdy jego menażer powiedział, że Remmy powinien wystąpić razem z zespołem Tops, co w naszym świecie zawsze było wykluczone. Rembrandt przerwał opowieść. Psychiatra powiedział, że musi gdzieś zadzwonić, a Brown niech przez tą chwilę odpocznie. Lekarz wyszedł na korytarz i poprosił sekretarkę, by ta zadzwoniła natychmiast do szpitala psychiatrycznego, bowiem znalazł się ktoś bardzo, ale to bardzo nienormalny. 

Remmy zaczął dalszą część opowieści: Bohaterowie nie mieli wyjścia, włamali się do mieszkania profesora z nadzieją, że odzyskają zegar. Niestety nigdzie go nie znaleźli, słychać było tylko jakieś stłumione wołanie. To profesor siedział związany w piwnicy. Wytłumaczył wszystko reszcie. Gdy profesor przybył do tego świata, poszedł na uczelnię i został tam ogłuszony oraz następnie przetransportowany do piwnicy przez... swojego sobowtóra. W tym świecie Wade, Quinn i Remmy zjechali, odbywali podróż, a profesor też miał do nich dołączyć, jednak bał się, że nigdy nie wróci. Teraz chciał to naprawić. Chciał dołączyć do Slidersów, więc "nowego" profesora musiał usunąć. Liczył też po cichu na Nobla. Arturo wskazał na szafkę, gdzie powinien być schowany zegar, niestety go tam nie było. Quinn rozwiązał Arturo. Nagle do piwnicy wszedł... drugi profesor. Trzymał w ręku zegar. Powiedział, że to on jest właściwym profesorem, uwolnił się dziś rano, związał tego, który go więził przez 2 tygodnie i chciał poszukać Slidersów. Nigdzie ich nie spotkał, więc wrócił z powrotem do domu. Zaczął mówić o wydarzeniach, które przeżył, m.in. o świecie z asteroidą. Jednak drugi Arturo, który był przed chwilą związany, mówił, że o tym każdy mógł przeczytać w pamiętniku Wade. Zaczęła się bójka, jeden z profesorów upadł, reszta wybiegła z mieszkania. 

Quinn pożegnał się z tutejszą wersją jego matki. Mówił, że jej Quinn też kiedyś wróci. Wade zrobiła to samo ze swoimi rodzicami. Otworzył się tunel. Bohaterowie już mieli wskoczyć, gdy nagle nadjechała taksówka z profesorem pozostawionym w piwnicy. Wszyscy wskoczyli, a profesor zaczął kolejną bójkę z drugą wersją. Jednemu z nich udało się dostać do wrót. Tunel się zamknął. Arturo, który nie zdążył wskoczyć wypowiedział tylko trzy słowa "O mój Boże!". Czyżby nasz profesor utknął? Nie zostało to nigdy wyjaśnione. Tymczasem Remmy skończył opowieść u psychiatry. Nagle do gabinetu wszedł profesor, Quinn i Wade. Otworzyli wir. Lekarz był w szoku, kilka chwil później szpital psychiatryczny zabierał go na badania, ponieważ mówił cały czas o "pięknym, niebieskim tunelu".

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!