New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Zasady Gry"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Bohaterowie już prawie zamarzali, bowiem od miesiąca przebywali w świecie, gdzie panowała epoka lodowcowa. Na szczęście Slidersi pojawili się nagle w samolocie. Quinn powiedział, że musiał wystąpić jakiś błąd, bowiem wcześniej nigdy nie zdarzyło się, by wir otworzył się w powietrzu, zawsze pojawiał się przy ziemi. W pewnym momencie do podróżnych podeszła inna pasażerka samolotu, Nicky, która zamierzała wziąć udział w grze do plaży. Quinn nie miał pojęcia o czym dziewczyna mówi, ale stwierdził, że po lodowcu plaża na pewno się przyda. Nagle wszyscy zauważyli, że w kabinie nie ma pilota, a samolot spada.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Okazało się, że była to dziwna symulacja. Cały "lot" odbywał się na ziemi, jednak pasażerowie mieli wrażenie, że lecieli, a na dodatek, że zaczynali spadać. Slidersi wyszli z samolotu. W budynku, do którego weszli wszyscy mówili o grze, składającej się z 5 etapów. Był to rodzaj reality show, który był oglądany przez 228 milionów widzów. Wygrywa tylko jedna drużyna, ta która dojdzie pierwsza do mety przy plaży i w odpowiednim punkcie umieści swój dysk, czyli płytkę, zawierającą dane gracza. Podróżnicy nie bardzo mieli ochotę brać udział w tym dziwnym programie, jednak zostali do tego zmuszeni. W budynku nagle podwyższono temperaturę, Slidersi zabrali więc przygotowaną dla graczy broń i wybiegli na zewnątrz unikając ugotowania żywcem. Do zjazdu pozostało 38 godzin, więc bohaterowie mieli jeszcze sporo czasu. Nagle przed budynkiem pojawiły się urządzenia, które zaczęły do nich strzelać. Profesor i Quinn na szczęście rozbroili mechanizmy. Atak oznaczał jedno: w tej grze trzeba walczyć o życie.

Podróżni postanowili trzymać się drużyny Nicky. Pojechali za nią samochodem, który był do dyspozycji graczy. Niestety wjechali w bardzo niebezpieczną ulicę, znów ktoś do nich strzelał. Cała czwórka wyskoczyła z wozu i zaczęła uciekać. Profesor zapomniał jednak wziąć zegara z auta, więc ruszył z powrotem. Gdy już chwycił urządzenie i miał wracać, trafiono go laserem prosto w oczy. Arturo był przerażony, nic nie widział. Stan ten nie minął nawet po trzech godzinach, Wade bała się, że profesor na zawsze stał się niewidomy. Tymczasem bohaterowie byli w etapie 2. Spotkali ponownie Nicky. Dziewczyna powiedziała, że mają szczęście, że są w etapie 2, bo gdyby był to ostatni level, na pewno by ich zabiła. Nicky dała drużynie międzywymiarowych podróżników specjalną płytkę, która otwierała zamknięte w grze drzwi. Za jej pomocą bohaterowie dostali się do pewnego budynku. Nagle nadbiegły androidy i zaczęły strzelać. Remmy otworzył drzwi i razem z profesorem przeszedł na drugą stronę. Niestety drzwi się zatrzasnęły, nie było sposobu by je ponownie otworzyć. Quinn i Wade zostali po drugiej stronie, Slidersi zostali rozdzieleni. 

Profesor powiedział Brownowi, że nie chce być dla niego ciężarem, chce by Remmy go zostawił. Oczywiście murzyn nie posłuchał tego polecenia. Wszedł razem z Arturo do kolejnego budynku. Nagle Rembrandt, który dotąd pomagał niewidomemu profesorowi w chodzeniu, został przyciągnięty przez jakąś sieć. Była to metalowa siatka, po której chodziły ogromne roboty-pająki. Arturo miał na szczęście latarkę i broń, z pomocą wskazówek Browna udało mu się wycelować i zestrzelić potwory. Tymczasem Wade i Quinn również wpadli w pułapkę. Wells nie mogła się ruszyć, jeśli by to zrobiła, ogromna ilość strzałek wbiłaby się w jej ciało. Mallory zebrał odpowiednią ilość kamieni i położył je w miejscu gdzie stała Wells, a dziewczyna odskoczyła. Waga została zachowana, graczom nic się nie stało. W etapie 4 Quinn zauważył ranną Nicky. Powiedziała, że jako jedyna przeżyła ze swojej drużyny. Opowiedziała trochę Slidersom o tym świecie. Dziesięć lat temu była wojna domowa, rząd zdecydował, że aby uspokoić ludność trzeba zakazać rozrywek, w tym sportowych. Oczywiście pomysł nie wypalił, stało się wręcz przeciwnie. Powstały gry, które rozgrywały się na stadionach, potem przeniesiono je do miast, a teren rozgrywek otoczono murem. "Zabawa" polegała na przeżyciu i dotarciu do mety. Zwycięzca oraz cała jego rodzina dostaje 4 miliony dolarów nagrody.

Roboty znów zaatakowały. Nagle Remmy i profesor odnaleźli pozostałą dwójkę oraz Nicky. Niestety dziewczyna została trafiona. Profesor zaczął też nieoczekiwanie odzyskiwać wzrok. Działanie lasera okazało się tymczasowe. Bohaterowie byli już na końcu levelu 5. Quinn przedostał się z Nicky do komputera i wetknął dysk dziewczyny. Gra była zakończona. Nicky niestety już nie żyła, ale jej rodzina otrzyma wielką nagrodę. Nadszedł czas na zjazd, otworzył się wir i bohaterowie opuścili ten zwariowany świat.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!