New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Prawie Martwy"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Bohaterowie znajdowali się w Los Angeles w samym centrum Hollywood. Rozmawiali o poprzednich wymiarach, m.in. o świecie motocyklistów i mieście Buttonwillow. Nie podobał im się duży zasięg zjazdów. To wina Logan, która wszczepiła do zegara Quinna stabilizator o promieniu 400 mil. Nagle Slidersi zauważyli leżący na ziemi portfel. Dziwili się, że nikt go nie podnosi, w naszym świecie już dawno by został ukradziony. Quinn postanowił sprawdzić do kogo należy zguba, więc ją podniósł. Ludzie dziwnie się na niego patrzyli. Nagle pewna kobieta strzeliła w kierunku Mallory'ego pociskiem. Spudłowała. Podróżni zrozumieli, że nie warto było podnosić portfela. Quinn upuścił go na ziemię i wszyscy zaczęli uciekać.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Cała czwórka poszła szybko do hotelu Royal Chancellor. Zgromadzeni w barze ludzie oglądali "Grę w Sędziów". W pewnym momencie pojawiła się owa kobieta. Nazywała się Taryn. Uśpiła pociskiem Quinna i zabrała go. Okazało się, że w tym świecie nie ma prawie w ogóle przestępstw, a to właśnie dzięki "Grze w Sędziów". Jest to rodzaj reality show gdzie telewidzowie decydują o tym czy oskarżony jest winny czy też nie. Tutejszy Quinn2 już kilka razy był w tym programie, popełnił bowiem drobne przestępstwa. Tym razem było jednak znacznie gorzej. Był oskarżony o morderstwo. Nasz Mallory tłumaczył Taryn, że nie jest z tego świata, jednak dziewczyna mu nie uwierzyła. Producent programu "Gra w Sędziów" - Phil - powiedział, że Quinn wystąpi w dzisiejszym wydaniu gry. 

Tymczasem reszta Slidersów otrzymała od barmana adres studia telewizyjnego, gdzie przebywał Quinn. Niestety nie było już miejsc na sali. Na szczęście do środka mógł wejść adwokat. Na to stanowisko zgłosił się profesor. Tymczasem w kawiarni tutejszy Quinn2 zobaczył, że występuje na żywo w "Grze w Sędziów". Zupełnie nie mógł zrozumieć jak to możliwe. Zaczął się program. Profesor starał się racjonalnie przemówić do publiczności, ale ludzie cały czas wołali "Winny!". Wreszcie razem z Quinnem zaczął opowiadać o zjazdach. Widownia zdawała się być tym zainteresowana. Jednak po pokazaniu filmu video z ukrytej kamery, na którym było wyraźnie widać, że to Mallory zabił bestialsko ofiarę, publiczność zagłosowała. Wynik był następujący: "Winny". Tymczasem Wade weszła po cichu do rur wentylacyjnych i przemieszczając się nimi doszła do biura Taryn. Powiedziała jej, że Quinn to nie jej Quinn. Kobieta nadal nie wierzyła. Jednak po pewnym czasie zaczęła mieć wątpliwości. Taryn podeszła do komputera i znalazła informację o Mallorym, która może wyjaśnić czy rzeczywiście jest on z innego wymiaru. 

Kara dla Quinna była zaskakująca - gilotyna. Chłopak został zabrany do więzienia. Następnego dnia miał stracić głowę. Reszta Slidersów także pojawiła się w miejscu gdzie przebywał Mallory. Do zjazdu pozostały 22 godziny i 17 minut. Wyrok miał być wykonany dokładnie za 22 godziny. Wade postanowiła iść do tutejszej byłej dziewczyny Quinna by zdobyć jego aktualny adres. Następnie Arturo, Rembrandt i Wells pojechali pod wskazane miejsce. Tymczasem Taryn weszła do celi Quinna. Powiedziała, że tutejszy Mallory powinien mieć dużą bliznę na plecach. Jednak jej nie miał. Dziewczyna uwierzyła. W międzyczasie we wskazanym miejscu pojawił się sobowtór Mallory'ego. Niestety zaczął uciekać. Na szczęcie w samą porę został postrzelony pociskiem usypiającym przez Taryn. Quinn2 powiedział, że nie zabił mężczyzny z filmu video. Nie było go w tym czasie w mieście. Wtedy Wade wszystko zrozumiała. Na początku pobytu w tym świecie Slidersi zrobili sobie fotki - fotomontaże. Najwyraźniej w tym wymiarze było to modne. Wniosek był prosty - ktoś wkleił twarz Quinna2 do filmu, ukrywając w ten sposób wizerunek prawdziwego mordercy. 

Wade i Taryn weszły do siedziby "Gry w Sędziów". Wells, która znała się na komputerach, obeszła zabezpieczanie i znalazła dowód, że ktoś manipulował filmem video. Ich odkrycie było zdumiewające - to Phil - dyrektor programu był mordercą. Zabijał ludzi, następnie dokonywał obróbki kaset po to by mieć jak najwięcej uczestników jego chorej "Gry w Sędziów", a co za tym idzie, chciał powiększyć oglądalność. Niestety dziewczyny zostały przyłapane przez Phila. Zaczęły uciekać, jednak mężczyzna włączył alarm. Na szczęście Wade zaproponowała ucieczkę kanałami wentylacyjnymi. W ten sposób udało im się bezpiecznie wydostać z budynku. Tymczasem w więzieniu przygotowywano gilotynę. Quinn został wyprowadzony z celi. Nagle przyjechali dziennikarze, którzy mieli przeprowadzić ostatni wywiad ze skazanym. Jedną z dziennikarek okazałą się Wade. Chłopak wszedł z nią do wozu. W środku znajdował się także profesor, Remmy oraz Taryn. Slidersi uruchomili samochód i zaczęli uciekać. Niestety profesor dojechał do przepaści, pod którą było widać fale oceanu. Policja już biegał w ich kierunku. Wszyscy wysiedli z wozu. Slidersi pożegnali się z Taryn i dali jej dyskietkę z dowodem, że Phil jest oszustem. W ten sposób Quinn2 zostanie uniewinniony. Niestety uzbrojeni ludzie byli już bardzo blisko, a nie było czasu na wyjaśnienia. Zostało bowiem kilka sekund do zjazdu. Quinn zaryzykował i skoczył w przepaść. Reszta podróżnych poszła w jego ślady. Gdy Mallory spadał w dół, otworzył nagle tunel. Wszyscy bezpiecznie do niego wlecieli.

Bohaterowie pojawili się w mieście, na pustej ulicy. Profesor spojrzał na jeden z pobliskich domów i zobaczył w jednym z okien, że jakaś osoba trzyma kamerę. Ktoś nagrał ich zjazd. Quinn nie chciał kolejnych kłopotów, więc wszedł do środka z nadzieją, że odzyska taśmę video. Po kilku sekundach wrócił. Kobieta, która ich nagrywała bez sprzeciwu oddała Quinnowi taśmę. Slidersi zapytali się jak to możliwe. Quinn wytłumaczył przyjaciołom, że powiedział kobiecie, iż podróżni są Obcymi, którzy pochodzą z innej planety i jeśli ona nie odda mu taśmy to Slidersi zabiorą ją ze sobą. Dodał też, że tutejsi ludzie mają dziwny zielony kolor.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!