New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  " Czas na Chciwość"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podróżnicy wylecieli z tunelu. Wszyscy byli źli na Wade, która uśmiechnęła się w poprzednim świecie do pewnego buszmena. W świecie z dżunglą oznaczało to bowiem, że Wells chce mieć z nim dziecko. Oczywiście dziewczyna nie była tego świadoma. Slidersi musieli uciekać i unikać dzid tego prymitywnego plemienia. Tymczasem bohaterowie zauważyli, że w świecie, do którego właśnie trafili zbliża się Boże Narodzenie. Postanowili pójść do kaplicy. Nagle podeszła do nich kobieta, która poprosiła profesora o potrzymacie jej dziecka. Chciała się pomodlić. Po kilku sekundach wszyscy zorientowali się, że kobieta zniknęła. Profesor zaczął jej szukać. Zobaczył jedynie, że matka dziecka wsiadła do autobusu Sky High Plaza.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Podróżnicy poprosili księdza, by ten przechował porzucone dziecko do powrotu Slidersów, którzy postanowili odnaleźć matkę. Mieli przebywać w tym wymiarze dwa dni. Dowiedzieli się, że Sky High Plaza to wielkie centrum handlowe w Los Angeles. Byli w szoku kiedy dotarli na miejsce. Centrum handlowe było zawieszone wysoko w chmurach. Okazało się, że w tutejszym świecie konsumpcja była na tak wysokim poziomie, że właściciele sklepów postanowili stworzyć wielkie centa ze wszystkim: szkołami, szpitalami, mieszkaniami. Wszystko tylko po to, by klienci jak najdłużej przebywali w centrum handlowym. Gdy już Slidersi wjechali ruchowymi schodami do zawieszonego w chmurach kompleksu, zobaczyli, że niektórzy pracownicy noszą dziwne bransolety na ręku. Bohaterowie umierali z głodu, więc zamówili sobie duże dania. Niestety okazało się, że centrum Sky High Plaza nie przyjmuje gotówki tylko pieniądze ze specjalnej karty. Podróżni zostali zmuszeni podjąć się tutaj jakiejś pracy. Zatrudnić ich miała Kelly Wells. Kiedy Wade usłyszał to imię zorientowała się, że ma do czynienia z sobowtórem swojej siostry. Podszedł też Don Wells, ojciec obu dziewczyn. Niestety okazało się, że Kelly nie rozpoznała Wade, najprawdopodobniej dziewczyna nie istniała w tym świecie. 

Tymczasem Ted Bernsen, właściciel centrum, zaprowadził Slidersów do miejsc gdzie będą pracować. Profesor przebrał się za Świętego Mikołaja, a reszta bohaterów za elfy. Ich zadaniem było rozdawanie darmowych cukierków i zachęcanie klientów do zakupienia jak największej ilości towarów. Ted powiedział też, że większą część pensji trzeba wydać w Sky High Plaza, nie można oszczędzać i sobie niczego odkładać na później. Arturo jako Mikołaj otrzymywał od dzieci mnóstwo próśb o prezenty. Profesor zrozumiał, że w tym świecie wszyscy są chciwi, także dzieci. Zaczął więc opowiadać maluchom bajki. Dzieciaki były w siódmym niebie. Remmy śpiewał kolędy i rozdawał słodycze. Nagle w pewnym momencie profesor zauważył kobietę, która wcześniej dała mu dziecko. Podszedł do niej i powiedział, że kobieta ma natychmiast iść do kaplicy i zabrać swojego niemowlaka. Matka dziecka, która nazywała się Carol, pokazała wtedy bransoletę i powiedziała, że nie może tego zrobić, bo jest niewolnicą centrum handlowego. Uciekła od profesora.

Quinn, który awansował i zdobył lepszą pracę przy komputerze, sporządził listę wszystkich kobiet o imieniu Carol w Sky High Plaza. Było ich aż 42. Profesor zaczął poszukiwania. Wreszcie odnalazł matkę dziecka. Wtedy Carol mu wytłumaczyła, że wydawała tak dużo pieniędzy w centrum, że pojawiły się spore długi. Kiedy osoba nie może ich spłacić, staje się własnością centrum i zakłada się jej bransoletę. To dlatego dziewczyna pozbyła się dziecka, chciała by jej syn Alexander był wolny, a nie mieszkał z matką niewolnicą. Profesor opowiedział wtedy kobiecie, że w trakcie II wojny światowej jego matka ukryła go u cioci na wsi. Niestety wkrótce potem na dom spadła bomba i Arturo jako jedyny przeżył. Był mały, więc nie potrafił powiedzieć kim jest, kim są jego rodzice. Modlił się w sierocińcu, chciał znów zobaczyć mamę i tatę. Dopiero gdy jego ojciec wrócił z wojny z Indii, zabrał swego syna. Carol zrozumiała, że nie może pozwolić by jej syn nie dowiedział się nigdy kim jest jego matka.

Tymczasem Wade została zaproszona na kolację do Dona Wells. Mężczyzna powiedział jej, że dziewczyna bardzo przypomina mu jego zmarłą żonę. W międzyczasie Remmy nałogowo oglądał reklamy telewizyjne. Kupił za swoją całą pensję wielkie prezenty dla wszystkich przyjaciół. Quinn zrozumiał, że coś jest nie tak z reklamami, prawdopodobnie zawierają ukryte napisy, zachęcające ludzi do ciągłego kupowania. Wade i Quinn włamali się do biura Teda. Nagle przyłapała ich Kelly. Chciała już wezwać ochronę, lecz Wade przekonała ją, że jest jej siostrą. Wiedziała bowiem o jej chłopaku i innych sprawach. Wade wytłumaczyła jej, że jest jej siostrą z innego wymiaru. W tym świecie Wells niestety umarła przy porodzie razem z matką. Kelly postanowiła im pomóc. W komputerze znaleźli dowód, że Ted wykorzystywał reklamy do hipnotyzowania ludzi. To dlatego klienci popadali w długi, nawet nie zdawali sobie sprawy dlaczego kupują więcej niż tego chcą. Prawda wyszła na jaw. Policja zajęła się dyskietką z dowodem przeciw Tedowi. Tymczasem w domu Wellsów trwała kolacja wigilijna. Wade oglądała zdjęcia swoje tutejszej rodziny. Slidersi wyszli z budynku i zjechali.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!