New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Raj Utracony"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Plaża w Południowej Kalifornii. Geolog Michael Levy przebywający w namiocie, przeprowadzał badania geologiczne. Właśnie odkrył coś bardzo dziwnego. Zostawił przez telefon wiadomość dla swojej koleżanki. Nagle prąd został odłączony. Naukowiec wyszedł z namiotu. Dookoła była tylko plaża i morze. Nagle kilku ludzi podeszło do mężczyzny. Obezwładnili go. Wypuścili go dopiero w pewnym miejscu na plaży, gdzie była skarpa. Mężczyzna był na dole, porywacze u góry. Michael chciał wejść do góry po skarpie, ale nagle jego uwagę zwróciło przesuwające się wybrzuszenie na piasku. Coś drążyło pod ziemią tunel. Mężczyzna zaczął uciekać. Niestety nie zdążył. Potwór wciągnął go pod ziemię. Mężczyźni, którzy sprowadzili tutaj Michaela, byli z siebie dumni.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Slidersi pojawili się na plaży. Mieli bardzo twarde lądowanie. Nowy egipski zegar wskazywał, że podróżni będą w tym świecie ponad 3 dni. Quinn w poprzednim wymiarze wstawił stabilizator geograficzny Logan. Zmodyfikował ponadto zegar tak, że Slidersi powinni mieć miękkie lądowanie. Niestety to nie pomogło. Wade mimo starań Quinna powiedziała, że nowy zegar jest gorszy od poprzedniego. Tymczasem Slidersi opuścili plażę i udali się w kierunku pobliskiej drogi. Zobaczyli samochód, a koło niego kobietę i mężczyznę. Najwyraźniej chłopak nie miał dobrych zamiarów, bo skradał się za jej plecami z metalowym prętem. Nadbiegł Quinn i wystraszył mężczyznę. Kobieta przedstawiła się jako Laurie Miller. Przyjechała tutaj na poszukiwania swojego asystenta Michaela. Oboje byli geologiami. Niestety Laurie odebrała dziwną wiadomość od swego partnera. Teraz naukowiec najprawdopodobniej zniknął. Mallory pomógł dziewczynie naprawić samochód, Laurie miała bowiem z nim kłopot.

Wszyscy pojechali do najbliższego miasteczka o nazwie Paradise Beach. Tutejsi mieszkańcy bardzo dziwnie przyglądali się przybyłym. Tymczasem podróżni wylosowali, że Remmy i Wade muszą poszukać sobie tutaj pracy. Przyjaciele byli bowiem spłukani. Pracę znaleźli w pobliskiej restauracji. Laurie poszła natomiast do szeryfa Burke'a. Mężczyzna powiedział, ze ma masę innych problemów i nie może zbytnio pomóc kobiecie w poszukiwaniach Michaela. Nagle zadzwonił telefon. Szeryf wyszedł i wsiadł do samochodu. Pojechał w pewne miejsce, gdzie mieszkaniec wioski znalazł bardzo dziwnego człowieka. Osoba ta nie żyła. Koło ciała znaleźć można było dziwne wybrzuszenie terenu i nietypową substancję. Szeryf zlecił zebrać ciecz, tak by nic się nie zmarnowało.

Quinn, który spędzał czas razem z Laurie, dziwił się, że tutejsze dzieci nie grają w piłkę nożną na trawie lecz na betonie. Gdy dzieciaki kopnęły piłkę w jego kierunku, Mallory kopnął ją tak mocno, że wleciała na trawę. Dzieci zamarły. Wiedziały co to oznacza. Quinn pobiegł po zgubę. Gdy wracał z piłką w ręku, tuż za nim pojawiło się dziwne wybrzuszenie na trawie. Mallory, który niczego nie zauważył, w ostatnim momencie wszedł na beton. Tymczasem profesor Arturo poszedł zamówić pokój w miejscowym skromnym hotelu. Recepcjonistka mówiła, że wszyscy mieszkańcy miasteczka niezwykle się cieszą z przybycia gości. Nagle Arturo zobaczył na ścianie zdjęcie zrobione w 1941 roku. Przedstawiało tę samą kobietę, którą widział przed sobą. Były identyczne. Kobieta odparła, że to zdjęcie jej babci. W międzyczasie Mallory poszedł z Laurie do namiotu geologa. Znaleźli tam dziwne wykresy i dowód na to, że coś dziwnego znajduje się pod ziemią.

Tymczasem Wade podawała posiłki w restauracji, a Remmy gotował. Nagle w pewnym momencie dziewczynę zaczepiła starsza pani siedząca przy stoliku. Nazywała się Trudy Whitmore. Powiedziała Wells by ta jak najszybciej stąd uciekła. Po południu Wade została podrzucona do hotelu przez niejakiego Parkera. Następnie Wade zobaczyła, że wszyscy ludzie kierują się w stronę jednego domu. Poszła zobaczyć o co w tym chodzi. Weszła po cichu do piwnicy i zobaczyła, że tutejsi mieszkańcy mówią o jakimś potworze i pokarmie, który powoduje przedłużenie życia. Niestety Wells została przyłapana przez Parkera. Chłopak zabrał ją do domu i postanowił poczęstować cudownym darem, dziwną cieczą. Wade odmówiła.

Profesor także wracał do hotelu gdy nagle nadjechał szeryf. Powiedział, że na plaży znaleziono martwą kobietę. Arturo przestraszył się, że może to być Wade, więc postanowił pojechać z szeryfem. Gdy mężczyźni dojechali na miejsce, profesor zszedł ze skarpy i pobiegł w kierunku ciała. To nie była jednak kobieta. Arturo zrozumiał, że jest w pułapce. Nagle dziwne wybrzuszenie pojawiło się na piasku. Profesor długo się bronił, ale na próżno. Potwór wciągnął go pod ziemię. Tymczasem w mieszkaniu Parkera, który więził Wade, pojawiła się staruszka Trudy. Powiedziała całą prawdę. W latach 40-tych w jaskini na plaży była kopalnia uranu. Niestety nastąpił wybuch i 50 osób zginęło na miejscu. Dzięki tej katastrofie jakieś podziemne stworzenie, mały robak, zmutował i stał się olbrzymim potworem. Zwierzę to wytwarzało dziwną wydzielinę, która przedłużała ludzkie życie. Sześćdziesiąt lat temu mieszkańcy miasteczka postanowili karmić potwora przybyszami. Następnie pili dziwną substancję, która dawała im długie życie. Trudy nigdy nie piła tej cieczy. Była bowiem kiedyś w jaskini robaka i widziała co się dzieje z ofiarami. Są obwijani w kokon i jedzeni. Okazało się także, że Parker jest mężem Trudy. On bardzo młody, ona stara.

Slidersi domyślili się, że profesor został zabrany przez potwora. Wciąż była nadzieja, że żyje, bowiem Trudy powiedziała, że robak nie zjada ofiar od razu. Mallory zabrał ładunki wybuchowe i poszedł do jaskini. Szeryf chciał mu w tym przeszkodzić, ale Remmy go powstrzymał. W środku Quinn zobaczył jaja potwora. To dlatego tak dużo jadł - rozmnażał się. Zanim ładunki zostały wysadzone, Wade odnalazła profesora. Niestety Michael najwyraźniej został wcześniej zjedzony. Nagle robak wyszedł z ziemi. Był ogromny. Wszyscy na szczęście bezpiecznie uciekli z jaskini, po czym usłyszeć można było wybuch. Potwór razem z jego niedoszłym potomstwem został unicestwiony. Nadszedł czas na zjazd. Podróżni pożegnali się z Laurie i opuścili miejsce, które przez miejscowych od lat było nazywane Rajem.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!