New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Exodus, Część I"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Kilka lat świetlnych od Ziemi wybuchła gwiazda. Nie zamieniła się jednak w czarną dziurę. Powstało z niej kilka pulsarów. Są to ciała niebieskie emitujące radioaktywne promieniowanie. Pulsary od dłuższego czasu leciały w kierunku naszej niebieskiej planety. Dopiero gdy wlatywały w obszar układu słonecznego, zostały zauważone przez sondy. Czarnoskóra porucznik Teri Eastman z laboratorium wojskowego odebrała dziwny sygnał. Zadzwoniła szybko do znanego i cenionego kosmologa - Vladimira Jariabeka*. Ten naukowiec o rosyjskich korzeniach stwierdził, że to przerażająca wiadomość. Ziemi groziło niebezpieczeństwo. Tymczasem rozmowa została przerwana. Teri upadła na podłogę. Podczas rozmowy z Jariabekiem ktoś podszedł do niej od tyłu i wbił jej strzykawkę w tył czaszki. Następnie napastnik przyłożył przyrząd do swojej głowy i wszczepił zawartość. Nagle osoba, która zaatakowała murzynkę uzyskała twarz ofiary. Napastnik wyglądał dokładnie jak pani porucznik.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Slidersi pojawili się na prawie pustej ulicy. W tutejszym Los Angeles drobni złodzieje okradali sklepy i domy. Nie było policji, która by cokolwiek pilnowała. Nagle nadjechał samochód. Najwyraźniej kierowca nie był przytomny, bowiem uderzył w inne auto. Slidersi szybko podbiegli do zniszczonego pojazdu. Znaleźli koło niego kierowcę. Był nim kosmolog rosyjskiego pochodzenia, Vladimir Jariabek. Mężczyzna umierał. Przed śmiercią zdążył powiedzieć, że zbliżają się pulsary i trzeba ostrzec ludzi. Wade zobaczyła na jego ciele ranę po kuli. Naukowiec został zabity. Nagle nadjechał kolejny samochód. Wysiedli z niego żołnierze, w tym jedna kobieta. Zapytała się Slidersów czy konający coś powiedział. Podróżnicy zaprzeczyli. Wtedy żołnierze powiedzieli, że muszą zabrać Slidersów ze sobą. Na szczęście bohaterowie wygrali bójkę. Mallory schował kobietę do bagażnika pobliskiego samochodu.

Bohaterowie poszli do biura doktora Jariabeka, byli bowiem zaniepokojeni informacją o pulsarach. Tymczasem kobiecie udało się wydostać z bagażnika. Przebywała aktualnie w bazie lotniczej w Kalifornii o nazwie Blake Air Force. Pani żołnierz nazywała się Maggie Beckett, była na stanowisku kapitana. Tymczasem jej przełożony, pułkownik Angus Rickman, był zły, że zabicie Jariabeka nie poszło z godnie z planem. Rickman zlecił pewnemu Cooperowi zabicie naukowca, a Beckett miała sprawdzić czy wszystko odbyło się tak jak należy. Kobieta jednak w głębi duszy nie rozumiała jak można było zabić bezbronnego człowieka. Rickman postanowił, że trzeba natychmiast złapać ludzi, którzy prawdopodobnie dowiedzieli się od Rosjanina o pulsarach.

Tymczasem profesor przejrzał zgromadzone dokumenty Jariabeka. Okazało się, że do układu słonecznego wleciały pulsary, które za trzy dni zbliżą się do Ziemi. Najpierw napromieniują Rosję, później resztę świata. Arturo stwierdził, że taka dawka promieniowania zniszczy wszelkie życie na tej planecie. Slidersi spojrzeli na zegar. Będą w tym świecie ponad 3 dni. Bohaterowie zrozumieli, że wojsko nie chce ostrzec świata przed pulsarami, ponieważ tutaj trwa wojna USA z ZSRR. Amerykanie nie chcieli ostrzegać Sowietów o nadchodzącej ich zagładzie. Prawdopodobnie dlatego został zabity naukowiec - ktoś nie chciał, by wszyscy się o tym dowiedzieli. Nagle do biura Jariabeka weszła Maggie z obstawą. Zabrali Slidersów do bazy wojskowej Blake Air Force. Na miejscu okazało się, że Quinn może stać się bardzo przydatny dla tutejszego naukowca, doktora Stevena Jensena. Mężczyzna był inwalidą, jeździł na wózku. Pracował od 3 lat nad zjazdami. Potrafił gromadzić w zegarze współrzędne, tak by nie zostały skasowane. Wiedział także co zrobić by wyśledzić czyjś tunel, tak jak zrobiła to kiedyś Logan. Quinn postanowił pomóc doktorowi dopracować technikę zjazdów. 

Tymczasem reszta Slidersów nie ufała Maggie, zwłaszcza Wade. Remmy postanowił znaleźć wyjście z bazy. Włóczył się po piwnicach gdy nagle spotkał młodego murzyna o imieniu Malcolm Eastman. Chłopak rysował na ścianach piwnicy piękne rysunki. Remmy szybko się z nim zaprzyjaźnił. Malcolm powiedział, że ludzie nie lubią jego rysunków. Brown mówił, że z jego śpiewem kiedyś też tak było. Na szczęście ludzie w odpowiednim momencie dostrzegli talent. Następnie Malcolm powiedział, że przebywa w bazie, bowiem jest przybranym synem Teri Eastman, która w dziwnych okolicznościach zapadła w śpiączkę. Często odwiedza ją w wojskowym szpitalu. Za kilka dni do bazy ma przyjechać również ojciec chłopaka. 

Tymczasem Slidersi dowiedzieli się nieco więcej o tym świecie. Tuż po drugiej wojnie światowej nastąpiła tutaj trzecia. Japonia zaatakowała Kalifornię. Od tego czasu bez przerwy USA z kimś walczy. Miasta są opustoszałe, bowiem ciągle obowiązuje stan wojenny. Maggie, która jak się okazało była żoną doktora Jensena, należała do Marines. Walczyła kilka lat temu m.in. nad Syberią. Była świetnym pilotem. Niestety w 1996 roku zdarzył się wypadek. Razem z mężem wybrała się wówczas na narty. Niestety Steven doznał urazu kręgosłupa i stał się kaleką. Mógł poruszać się tylko na wózku. Od tego czasu Beckett, która zostawiła sobie nazwisko po swym ojcu generale, przebywała nie w powietrzu lecz na ziemi, w tutejszej bazie. Tymczasem Arturo i Quinn wszczepili do zegara Jensena specjalny chip, który umożliwi podróżowanie ludziom. Rickman powiedział, że to jedyna szans dla tego świata. Pułkownik wpadł na pomysł by wysłać kilkuset ludzi do innego wymiaru, tak by choć część obywateli tego świata przetrwała katastrofę. Pulsary zbliżały się bowiem coraz bardziej, zaczęły już wypalać tereny w Rosji. Na świecie wybuchła panika. Rickman powiedział jednak, że nie powiadomi o niczym Białego Domu. Nie ma na to czasu. Maggie i Quinn mają wykorzystać zegar Jensena i znaleźć odpowiedni świat na exodus, czyli masową ewakuację ludzi. Tymczasem na terenie bazy znajdywano nowe osoby w dziwnej śpiączce. Mężczyzna ze strzykawką działał.

Quinn ustawił zegar Jensena na 30 minut. Tyle czasu będzie miał razem z Maggie by ocenić czy dany świat nadaje się do zamieszkania czy też nie. Wade nie chciała by Mallory zjechał razem z tą dziwną kobietą, ale Quinn nie miał wyjścia. To był rozkaz Rickmana. Otworzył się czerwony tunel. Beckett i Mallory pojawili się w dziwnych zaroślach, które przypominały trawę. Nagle kobieta dostrzegła dziwny, duży, okrągły obiekt. Po chwili zaczęło się trzęsienie ziemi i Quinn dostrzegł wtedy wielkiego człowieka z kijem golfowym. Maggie i Mallory zjechali do świata olbrzymów. Okrągły obiekt był piłeczką golfową. To na pewno nie był dobry świat dla ludzi Rickmana. Quinn z kobietą szybko zeszli do dziury w ziemi. Beckett zobaczyła w środku wielkiego królika. Zwierzę miało jednak potężne zęby. Minęło 30 minut, bohaterowie wrócili do bazy wojskowej. Zegar Jensena był w stanie zabrać Quinna i kobietę z powrotem do jej świata, ponieważ urządzenie magazynowało współrzędne.

Rickman poprosił Wade by sporządziła mu na komputerze listę osób, które zostaną wybrane do ewakuacji. Wells nie chciała decydować o tym kto umrze, a kto przeżyje. Pułkownik zapewnił ją jednak, że najważniejsze jest to, że dzięki Wade kilkaset osób się uratuje. Dziewczyna ostatecznie zgodziła się. Tymczasem pewien murzyn, który przybył do bazy, został zaatakowany przez człowieka ze strzykawką. Ofiarą był ojciec Malcolma. Chłopak był załamany. Najpierw jego przybrana matka, a teraz także ojciec są w dziwnej śpiączce. Rembrandt dowiedział się, że w ciągu ostatniego miesiąca było tutaj więcej takich przypadków. Remmy poprosił następnie Wade by wpisała Malcolma na listę. Wells powiedziała, że nie może, ponieważ Rickman zażyczył sobie, by wybrane osoby miały odpowiednie DNA, grupę krwi itp. Obiecała jednak, że spróbuje umieścić chłopca na liście.

Tymczasem Maggie i Quinn otworzyli tunel po raz drugi. Tym razem trafili do świata bardzo podobnego do wymiaru kobiety. Zostali złapani przez sobowtóra Beckett, ale na szczęście w ostatniej minucie zdołali zabrać jej zegar i zjechać. Tymczasem Arturo robił obliczenia na komputerze. Powiedział Jensenowi, że potrafi sprawić by tunel pomieścił aż 300 osób. To mało jeśli pomyśleć o wszystkich 6 miliardach ludzi na tej planecie, lecz profesor był zadowolony, że uda mu się uratować choć 300 ludzi. Tymczasem doktor Steven zainstalował w egipskim zegarze chip umożliwiający przechowywanie współrzędnych, a także śledzenie innego tunelu lub zegara. Tymczasem człowiek ze strzykawką zaatakował strażnika. Następnie pobraną zawartość wstrzyknął do swojego mózgu. Napastnik odwrócił się. Jego twarz przybrała kształt twarzy ofiary. Po chwili pojawiła się prawdziwa twarz napastnika. Była to twarz Rickmana.

W międzyczasie Maggie i Quinn wylądowali w San Francisco. Zegar Jensena zawierał bowiem stabilizator geograficzny o dużym zasięgu. Mallory powiedział, że bohaterowie pojawili się dokładnie przed jego domem. Chciał sprawdzić czy to jego świat, więc podszedł do furtki. Skrzypiała! Po chwili Quinna zobaczyła matka Amanda Mallory. Nie mogła uwierzyć, że jej syn wrócił. Quinn nie chciał jednak by później się okazało, że to nie jego świat. Zdarzało się bowiem wcześniej, że mały szczegół mówił mu, że to jednak nie ten wymiar. Zobaczył na szyi matki wisiorek. Amanda odparła, że przedmiot znajdował się w paczce, którą Quinn zamierzał jej dać na urodziny. Było to w dzień jego zjazdu. Wszystkie fakty się zgadzały. Mallory odnalazł swój wymiar! Nagle Maggie zaczęła się dusić. Mieli być w tym świecie jeszcze 20 minut, więc Mallory wezwał pogotowie. Beckett trafiła do szpitala. Matka chciała by syn wyjaśnił jej więcej, jednak chłopak nie mógł. Minęło 30 minut i musiał wracać do świata Maggie. Otworzył się tunel. Quinn chwycił duszącą się kobietę i skoczył z nią do wrót. Matka Mallory'ego była załamana, jej syn znowu ją opuścił...

C.D. >> Exodus, część II

* - w tej roli Bruno z "Na dobre i na złe", czyli Krzysztof Pieczyński. Fotka obok.

 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!