New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Exodus, Część I"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Pulsary niszczyły coraz więcej miejsc na Ziemi. Tymczasem otworzył się czerwony tunel. Quinn i dusząca się Maggie wrócili. Mąż kobiety, Steven, natychmiast powiedział, że kobietę trzeba zanieść do skrzydła szpitalnego. Mallory wytłumaczył mu, że prawdopodobnie w naszym świecie są jakieś substancje w powietrzu, które uniemożliwiają oddychanie ludziom z tego wymiaru. Quinn spojrzał wtedy na profesora i powiedział, że w zegarze Jensena są współrzędne naszego świata. Arturo nie mógł uwierzyć. Wreszcie po prawie trzech latach wędrówki przyjaciele będą mogli wrócić do domu!

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Wade, Remmy i Arturo poszli do szpitala by porozmawiać z Quinnem. Wells i Brown byli zachwyceni nowiną. Rembrandt powiedział, że Slidersi nie powinni dłużej czekać. Najlepiej od razu otworzyć tunel i wrócić do domu. Mallory odparł, że to niemożliwe. Po pierwsze dlatego, że Quinn obiecał pomóc podczas ewakuacji, po drugie - egipski zegar otworzy wrota dopiero po zakończeniu odliczania, czyli po napromieniowaniu planety przez pulsary. Jedyne wyjście to zjechać razem z innymi ewakuowanymi ludźmi i dopiero na nowej ziemi skorzystać ze współrzędnych z zegara Jensena. Zostało jeszcze 8 godzin. Remmy nie mógł uwierzyć, że Quinn woli pomóc obcym ludziom, a nie przyjaciołom. Uderzył Mallory'ego pięścią w twarz. Wade przyznała murzynowi rację. Odparła, że im dłużej będą na tej ziemi, tym większe prawdopodobieństwo, że coś pokrzyżuje im plany...

Tymczasem pułkownik Rickman wszedł do wojskowej kapliczki. Podszedł do modlącego się człowieka i wbił mu igłę w głowę. Następnie do bazy wojskowej zaczęli włamywać się okoliczni mieszkańcy. Rickman wydał przerażający rozkaz - rozstrzelać wszystkich którzy włamią się do środka. W tym samym czasie Maggie odzyskała już siły i postanowiła kontynuować z Quinnem poszukiwania nowego świata. Oboje pojawili się w gęstym lesie. Słychać było dziwne odgłosy. Gdy Beckett i Mallory podeszli bliżej, zobaczyli, że koło ogniska prymitywna ludność wykonuje jakiś taniec. Był to świat żywcem wyjęty z podręczników prehistorii. Nagle Quinn i Beckett zbliżyli się do siebie, chcieli się pocałować. Szybko jednak zrezygnowali. Maggie zdecydowała, że to dobry świat dla ewakuacji. Przynajmniej nie ma tu państw, więc nowo przybyli ludzie nie zostaliby od razu aresztowani. Nie było także czasu na dalsze poszukiwania, należało teraz przygotować ludzi do przeniesienia ich do innego świata. 

Tymczasem Wade udało się wpisać Malcolma na listę. Niestety Rickman zażyczył sobie, by osób na liście było tylko 150, a nie 300. Nikt nie rozumiał, dlaczego tak mało ludzi ma się uratować, skoro profesor wyraźnie oznajmił, że tunel wytrzyma większe przeciążenie. Tymczasem Wade przez przypadek odkryła, że Rickman umieścił na liście 10 osób, które leżały w szpitalu. Nie rozumiała po co pułkownik chce zabrać osoby w śpiączce. Arturo wciąż nalegał, by Rickman zabrał więcej ludzi. Mężczyzna nie ustąpił, dodatkowo bardzo się na niego wściekł. Gdy profesor szedł przez dziedziniec w kierunku Quinna, nagle dopadł go mężczyzna ze strzykawką, czyli pułkownik. Na szczęście nadbiegł Remmy i Wade. Profesor był w bardzo dziwnym stanie, miał paraliż. Nie potrafił powiedzieć kto go zaatakował. Gdy już był w szpitalu, powiedział Slidersom, że ma ślad po ukłuciu na szyi. Wtedy podróżni zrozumieli, że wszystkie osoby w śpiączce mają taki ślad. Profesor nie zapadł w śpiączkę tylko dlatego, że podróżni przeszkodzili napastnikowi. Rickman nie zdążył całkowicie napełnić strzykawki płynem z mózgu profesora.

Tymczasem zaczęła się ewakuacja. Maggie pilnowała porządku. Ludzie po kolei wskakiwali do wielkiego, czerwonego tunelu. Beckett powiedziała pułkownikowi, że nigdzie nie może znaleźć swego męża. Rickman odparł, że zajmie się tym. W międzyczasie Steven wchodził właśnie do kapliczki. Koło ołtarza stał już Rickmana. Wstrzykiwał sobie zawartość strzykawki do mózgu, bowiem przed chwilą dopadł kolejną ofiarę. Zmieniła się jego twarz. Jensen, który to zauważył, zaczął uciekać. Niestety Rickman był szybszy i go zabił. Całe zajście zobaczył Malcolm. Nie zjechał z innymi, lecz szybko pobiegł do Remmy'ego. Powiedział, że pułkownik zamordował męża Maggie. Wade i Brown poszli do gabinetu Rickmana. Znaleźli w nim dziwne próbówki z cieczą. Wells zobaczyła wycinki z gazet. Kiedy przeczytała tekst, poznała prawdę. Rickman kilka lat temu walczył podczas wojny w Zatoce. Niestety dziwna choroba zaatakowała wszystkich żołnierzy. Był to pewien gatunek grzyba. Rickman przeżył jako jedyny. Teraz Slidersi odkryli jego sposób na przetrwanie. Grzyb niszczył mózg ludzi. Pułkownik pobierał tkankę nerwową od osób z podobnym DNA i wszczepiał ją sobie. Jeśli by tego nie robił, dawno by umarł. To właśnie dlatego Rickman wybrał do ewakuacji tylko ludzi o odpowiednim DNA. Stworzył sobie grupę osób, która miała stać się jego szansą na przetrwanie w nowym wymiarze. Wade i Remmy pobiegli do szpitala, do Quinna i Arturo. Powiedzieli mężczyznom prawdę. Nieoczekiwanie ktoś zablokował wyjście ze skrzydła szpitalnego. 

Tymczasem Rickman powiedział Maggie, że jej mąż nie żyje. Odparł, że zabił go ktoś, kto włamał się do środka bazy wojskowej. Kobieta była załamana. Tymczasem Quinn znalazł sposób by wydostać się ze szpitala. Remmy zdążył wówczas przeprosić Mallory'ego za uderzenie pięścią. Arturo ledwo chodził, nadal mówił niewyraźnie, był bowiem sparaliżowany. Quinn, profesor, Wade, Remmy i Malcolm dobiegli do pomieszczenia, gdzie był otwarty wielki wir. Ewakuacja została zakończona, została tylko Maggie, Rickman i Slidersi. Beckett wskoczyła do tunelu. Slidersi zamierzali zrobić to samo, lecz najpierw postanowili nie dopuścić by zjechał Rickman. Nie chcieli by w nowym świecie ludzie byli atakowani przez takiego psychopatę. Nieoczekiwanie Rickman strzelił z pistoletu w kierunku Quinna. Nie chciał by Slidersi poszli tuż za nim. Kula leciała w kierunku Mallory'ego. Nieoczekiwanie przed Quinnem pojawił się profesor. Przyjął pocisk na siebie... Uratował życie Mallory'emu... Kula trafiła go prosto w serce... Profesor upadł. Tunel się zamknął, Rickman zniknął. Slidersi nie mogli w to uwierzyć, profesor umierał. Wade się rozpłakała. Profesor zdążył powiedzieć do Quinna następujące słowa: "zabierz ich do domu"... oraz "Slidersi"... Umarł...

Bohaterowie mieli teraz jedno wyjście. Zeszli do podziemnego schronu. Quinn miał nadzieję, że promieniowanie nie dotrze tak szybko na taką głębokość. Ciało profesora zostawili na powierzchni... Egipski zegar potrafił dzięki Jensenowi śledzić inne tunele. Niestety naukowiec nie zdążył wprowadzić do zegara Slidersów współrzędnych ich domu. Podróżni musieli więc za wszelką cenę zdobyć zegar Stevena. Na szczęście dzięki ulepszeniom egipski zegar zdołał teraz wyśledzić zegar Jensena, przebywający aktualnie w nowym świecie Maggie. Quinn w ten sposób ustawił współrzędne jej nowego świata. Nieoczekiwanie promieniowanie dotarło do schronu. Wszystko stawało się potwornie gorące. Quinn otworzył tunel. Zjechała Wade, Mallory, Remmy i Malcolm. Ciało profesora zostało... Tuż po zamknięciu się tunelu nastąpiła gigantyczna eksplozja. Cała Ziemia Maggie przestała istnieć. 

Bohaterowie pojawili się w świecie z tubylcami, w świecie który był teraz domem 150 ocalałych ludzi. Podróżni odnaleźli Maggie. Powiedzieli jej, że to Rickman zabił jej męża oraz profesora. Beckett była w szoku. Postanowiła zemścić się na pułkowniku. Maggie razem z Quinnem pobiegła do lasu, gdzie Rickman szukał dobrego miejsca na drugi obóz. Bohaterowie zaatakowali psychopatę. Niestety pułkownik otworzył tunel za pomocą zegara Jensena i zjechał. Quinn stwierdził, że koniecznie musi dopaść Rickmana. Musi odzyskać zegar Jensena, gdzie zapisane są współrzędne jego świata. To jedyna szansa na szybki powrót do domu. Egipski zegar z łatwością będzie potrafił śledzić zegar Rickmana, wszystko dzięki ulepszeniom zmarłego męża Beckett. Wade, Remmy i Quinn postanowili kontynuować podróż. Nagle Maggie powiedziała, że chce dopaść Rickmana, a więc chce dołączyć do Slidersów. Zaproponowała, że gdy podróżni zdobędą już zegar Jensena, wtedy kobieta wróci do swojego nowego domu. Wade nie była tym zachwycona, ale ostatecznie wszyscy zgodzili się. 

Bohaterowie chcieli zjechać natychmiast. Nie warto było tracić czasu, najlepiej by było szybko dopaść pułkownika. Niestety było to niemożliwe. Egipski zegar odliczał czas do następnego zjazdu - zostało jeszcze pół dnia. Gdyby Quinn chciał zjechać wcześniej, ponownie mogłoby dojść do wykasowania współrzędnych. Slidersi spędzili więc ostatnie chwile w tym wymiarze opłakując zmarłego Arturo... Wspominali jego zasługi. Mówili o tym, że gdyby nie on, często podróżni nie poradziliby sobie. Minęło kilka godzin i zegar otworzył tunel. Remmy pożegnał się z Malcolmem. Murzyn obiecał małemu, że jeszcze kiedyś go odwiedzi. Rembrandt, Quinn, Wade i Maggie wskoczyli do wrót. Pojawili się w świecie z jakąś elektrownią. Zauważyli na ziemi martwego człowieka. Okazało się, że miał ukłucie na szyi, to Rickman wcześniej go zaatakował. Quinn spojrzał na egipski zegar i rzekł, że pułkownik opuścił już ten wymiar. Na szczęście urządzenie nadal śledzi zegar Jensena, z którego korzysta Rickman. Slidersi muszą zrobić wszystko by odzyskać zgubę i zapisane w niej współrzędne domu. To jedyna szansa by Amanda Mallory zobaczyła ponownie swego syna... Niestety profesor Maximillian Arturo nie doczeka już tej chwili...

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!