New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
  "Zdradziecki Sobowtór"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Bohaterowie pojawili się w tunelu metra, pod ziemią. Brown podziwiał swoje nowe buty, które kupił w poprzednim świecie, kiedy nagle Slidersi usłyszeli dziwny dźwięk. Dopiero po chwili zorientowali się, że stoją na torach i że głos należy do jadącego w ich kierunku pociągu. Noga Rembrandta zaklinowała się. Mallory już miał mu pomóc, tak by murzyn mógł uciekać, ale nagle pociąg zatrzymał się. Bohaterowie usłyszeli informację, że minęła 10:00 i czas na przerwę.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Podróżni wyszli na powierzchnię. Byli w niezwykle nowoczesnym mieście, gdzie jednak samochodów prawie w ogóle nie było. Ludzie chodzili pieszo. Profesor wyczytał, że tutejsze San Francisco jest połączone z Los Angeles i tworzy megamiasto San Angeles. Technologia jest tu zadziwiająca, jednak w tym wymiarze jest problem z surowcami. Brakuje ich i dlatego codziennie około 10:00 jest przerwa w zasilaniu. Ludzie chodzą pieszo, bo paliwo jest potwornie drogie. Nagle obok Rembrandta zatrzymał się jeden z nielicznych tutaj samochodów. Rejestracja auta wskazywała, że pojazd należy do "Zapłakanego", czyli do Browna. Z samochodu wyszła Monique, która przedstawiła się jako największa fanka Rembrandta "Zapłakanego" Browna. Remmy był pod wrażeniem. Tutejszy Brown, który przebywał aktualnie w Europie był tu niezwykle popularny. Do zjazdu pozostały 32 godziny, więc Remmy zdecydował się pojechać aż do Los Angeles, gdzie miał zjeść kolację z Dominique. 

Nagle pozostałych Slidersów zaczęli ścigać ludzie w dziwnych kombinezonach. Gdy podróżni zostali złapani, okazało się, że napastnicy tak naprawdę nie mają złych intencji. To pracownicy firmy Prototronics, która zajmuje się podróżami międzywymiarowymi. Naukowcy wiedzieli, że Slidersi zjechali do tego świata, bowiem mieli urządzenia wykrywające zaburzenia czasoprzestrzenne. Najważniejszym z badaczy jest Logan St. Clair, która bardzo zdziwiła się, że widzi przed sobą Maximilliana Arturo. Okazało się, że w tym wymiarze profesor był wynalazcą zjazdów, jednak niestety zginął podczas eksperymentu 2 dni temu. Naukowcy nie potrafią bowiem bezpiecznie niczego przesłać przez wrota. Wszystko co wleci do tunelu zamienia się w miazgę. Tutejszy profesor, który chciał przetestować wir, wleciał do niego i zginął. Quinn postanowił pomóc Logan w poprawieniu jej zegara, tak by można było bezpiecznie podróżować. Dziewczyna natomiast obiecała mu udostępnić komputery, tak by Quinn mógł zbadać zegar Slidersów. Być może uda się odnaleźć zagubione współrzędne domu Mallory'ego.

Tymczasem strażnik laboratorium podszedł do Logan. Każdy kto wchodził do środka był skanowany specjalnym urządzeniem. Wykres Quinna okazał się identyczny jak wykres Logan, dziewczyna szybko wszystkiego się domyśliła. Mallory jest jej sobowtórem. Tymczasem Arturo i Wade poszli do hotelu Dominion zobaczyć, czy Remmy czasem nie wrócił. Zamiast niego zastali tam znajomego tutejszego Arturo, który widząc Wade powiedział, że jest znacznie gorsza od Logan. Profesor domyślił się, że St. Clair była tutaj kochanką Arturo. Razem z Wells postanowił odwiedzić żonę swojego zmarłego sobowtóra. Kobieta była zaskoczona widokiem swego zmarłego męża, jednak profesor wytłumaczył jej, że pochodzi z innego wymiaru. Stwierdziła, że Arturo nigdy nie wskoczyłby do tunelu, nie lubił ryzyka. Slidersi zrozumieli, że Logan ich okłamała. Tymczasem Quinn powiedział St. Clair, że w jej zegarze umieścił ciekawą rzecz, a mianowicie geograficzny stabilizator widma, który zmniejszał zasięg zjazdów do 2 mil. Jej wersja urządzenia była znacznie mniej dokładna od tego w zegarze Slidersów, więc Mallory chciał jej pomóc. Stabilizator działa następująco: zapamiętuje tylko i wyłącznie pierwszy punkt geograficzny z pierwszego zjazdu (czyli w przypadku zegara Quinna i Logan zawsze było to San Francisco). Następnie za każdym razem gdy dana osoba zjeżdża, to tunel pojawia się w promieniu 2 mil od początkowego miejsca, zapamiętanego przez stabilizator geograficzny. Zegar Quinna taki zasiąg również ma ustawiony na 2 mile.

Profesor i Wade poszli do biura tutejszego profesora. Wade odnalazła w komputerze firmy szokujący zapis video - to Logan wepchnęła Maximilliana do tunelu, była więc morderczynią. Tymczasem Remmy po kolacji postanowił pójść do mieszkania swojej fanki Dominique. Niestety kobieta okazała się fanatyczką, chciała z nim wziąć ślub. Na szczęście murzynowi udało się uciec. Do hotelu Dominion w San Francisco postanowił przybyć korzystając z dachu szybkiego pociągu, bowiem bilety są tutaj bardzo drogie. W międzyczasie Slidersi dowiedzieli się od żony profesora, że jej mąż wspominał o dziwnej płytce CD, gdzie zapisane były faktyczne plany St.Clair. Być może dlatego kochanka wepchnęła Arturo do wiru. Płyta została odnaleziona i rzeczywiście była na niej zapisana wypowiedź Logan. Dziewczyna chciała wykorzystać inne światy by zdobyć surowce, zamierzała po prostu dokonywać inwazji. Slidersi odzyskali siłą zegar uprzednio zabrany przez Logan. Quinn nawet skasował swoje ulepszenia, tak, że zegar morderczyni znów był niesprawny. Logan St. Clair powiedziała nagle Quinnowi, że jest jego sobowtórem. Mallory był zdziwiony, ale wszystkie fakty na to właśnie wskazywały. Następnie podróżni postanowili pójść do hotelu by spotkać się z Remmym. Otworzył się tunel. Cała czwórka przyjaciół wskoczyła, w tym Remmy, który zdążył na zjazd. 

Podróżni pojawili się w barze. Zapytali się pracownika czy są w San Francisco, bali się bowiem, że znów trafili do San Angeles. Nieoczekiwanie barman powiedział, że są w Los Angeles. Quinn zrozumiał, że Logan potajemnie dołączyła do jego zegara jej stary stabilizator geograficzny. Slidersi odtąd będą pojawiać się na obszarze o promieniu nie 2, a 400 mil, czyli w Los Angeles, San Francisco, lub gdziekolwiek pomiędzy tymi miastami. Nagle otworzył się tunel, z którego wyszła Logan. Kobieta potrafiła wyśledzić inne wrota, tak więc dotarcie do Slidersów nie było dla niej trudne. Trzymała broń i swój zegar. Zagroziła, że jeśli Quinn nie ustawi jej ponownie możliwości bezpiecznego powrotu, to zabije Wade. Mallory wykonał jej polecenie, otworzył powrotny tunel, niestety dziewczyna strzeliła w kierunku Wells. Jednak w tym samym momencie otwierający się wir wciągnął Logan, a także wystrzeloną kulę. Tunel zamknął się. Quinn powiedział, że umyślnie źle ustawił jej zegar, tak, że Logan z pewnością nie wróci do swojego domu. Był jednak zły, bowiem nie udało mu się odnaleźć współrzędnych naszego świata. Slidersi są też w znacznie gorszej sytuacji niż kiedyś. Zawsze byli pewni, że zjadą do San Francisco i będą mogli bez problemy stwierdzić na podstawie swego rodzinnego miasta czy to ich świat czy nie. Teraz wylądować mogą np. w Los Angeles, którego tak dobrze nie znają. Jedno jednak się nie zmieniło. Okrąg o promieniu 2, a teraz 400 mil zawsze ma środek w San Francisco, czyli w miejscu, które zapamiętał stabilizator podczas pierwszego zjazdu 3 lata temu. Jeśli podróżni będą mieli szczęście, trafią ponownie do swojego miasta.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!