New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Wężowy Zjazd"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi mieli do dyspozycji w kolejnym wymiarze około dwóch tygodni, więc Remmy i Mallory postanowili zrobić sobie małe wakacje. Przebywali aktualnie na lotnisku w państwie Delgado, bowiem zbliżał się czas zjazdu. Oboje muszą jak najszybciej dotrzeć do San Francisco, gdzie czekają już na nich Maggie i Wade. Delgado to kraj usytuowany na południu Kalifornii, słynie z przemytu kokainy i innych narkotyków, które są tutaj zabronione. Niestety obaj mężczyźni nie załapali się na żaden samolot. Nieoczekiwanie dowiedzieli się, że za kilka minut z lotniska odleci mały samolot, który przewozi pewien ładunek. Bohaterowie szybko pobiegli w tamtą stronę. Kyra, kobieta, która zamierzała dostarczyć komuś jakieś skrzynie, zgodziła się na towarzystwo Quinna i Remmy'ego. Samolot wystartował. Nagle nadbiegli policjanci, którzy strzelali do maszyny. Najwyraźniej Kyra coś nielegalnie przemyca. Tymczasem w skrzyni coś zasyczało. Podróżni bardzo się przestraszyli.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Maggie

Kyra wytłumaczyła, że przewozi w skrzyniach dwa węże. Pracuje dla laboratorium medycznego. Kobieta szukała tych okazów od pięciu miesięcy, są bowiem niezwykle ważne dla badań. Prawdopodobnie z jadu tych gadów uda się uzyskać lekarstwo na chorobę Parkinsona. Nagle samolot zaczął spadać. Okazało się, że jeden z węży wydostał się ze skrzyni i udusił pilota. Gad był ogromny, charakterystyczna była żółta barwa jego skóry. Samolot spadał i spadał, aż wreszcie rozbił się w dżungli. Tymczasem Wade i Maggie przebywały na lotnisku w San Francisco. Miały nadzieję, że lada moment nadleci samolot z Remmym i Quinnem. Wade dowiedziała się jednak, że mężczyźni byli ostatnio widziani gdy wsiadali do małej maszyny. Samolot nie doleciał do celu, nie wiadomo co się z nim stało. Kobiety nie miały wyjścia. Musiały dostać się jak najszybciej do państwa Delgado, gdzie mężczyźni mieli wylądować. Wynajęły za 300 dolarów małą awionetkę. Nie potrzebowały pilota, ponieważ Maggie potrafiła latać.

Tymczasem Brown i Mallory ocknęli się. Byli w dżungli. Najwyraźniej w tym wymiarze w Kalifornii jest zupełnie inny klimat, skoro w Ameryce Północnej jest las tropikalny. Kyra była zła, że jeden z węży uciekł. Remmy wytłumaczył jej, że gad udusił pilota, ale kobieta się tym nie przejęła. Poprosiła Mallory'ego by mężczyźni pomogli jej nosić skrzynię z drugim okazem, samicą. Chłopak się zgodził, Remmy z oporami mu pomógł. Podróżni wyszli z wraku samolotu. Quinn wezwał pomoc przez radio. Bohaterowie zobaczyli na mapie, że muszą przejść lasem 10 mil. Taka odległość dzieli ich od najbliższego miasteczka Santa Marta. Brown i Quinn chwycili skrzynię i razem z Kyrą ruszyli przed siebie. Tymczasem żółty wąż, samiec, śledził ich przez całą drogę.

Maggie i Wade wylądowały na lotnisku w Delgado, gdzie mieli pojawić się pozostali Slidersi. Nagle kobiety spotkały Carlosa. Chłopak mówił, że niejaki Mallory nadał komunikat przez radio. Carlos zamierzał jechać przez dżunglę na poszukiwania swojej koleżanki Kyry. Beckett i Wells postanowiły mu towarzyszyć, był to najlepszy sposób by szybko znaleźć mężczyzn. Tymczasem Carlos poszedł porozmawiać ze sklepikarzem. Nowy znajomy bohaterek bardzo się wkurzył, powiedział, że ten drugi nie dotrzymał słowa i chciał uciec razem z Kyrą. Carlos wyciągnął nóż i zabił niedoszłego wspólnika. Kobiety niczego nie zauważyły, poszły po samochód. Kilka chwili później dołączył do nich Carlos i w trójkę wyruszyli na poszukiwania rozbitków. Tymczasem Remmy, Quinn i Kyra doszli do nielegalnej uprawy tabaki. Niestety zostali zauważeni przez strażników plantacji. Nieoczekiwanie z pomocą przyszedł żółty wąż, który udusił napastników. Remmy teraz był w 100 procentach przekonany, że to zwierzę nie zachowuje się normalnie. Śledzi samicę zamkniętą w skrzyni. 

Tymczasem Maggie, Wade i Carlos zatrzymali się na noc, rozbili obóz. Wells nie ufała Carlosowi, była bardzo podejrzliwa. Następnego dnia ich samochód dojechał do miasteczka Santa Marta. Mieszkańcy wygnali ich, powiedzieli, że nie chcą mieć nic do czynienia z Carlosem. Wade była czujna, wiedziała, że chłopak rzeczywiście coś ukrywa. Poszła przeszukać tył wozu. Znalazła w plecaku odciętą ludzką rękę. Była przerażona. Tymczasem Maggie flirtowała z mężczyzną, ponieważ w ogóle nie docierały do niej ostrzeżenia Wade. Tymczasem pozostali podróżni razem z Kyrą odnaleźli stary budynek w środku dżungli. Dookoła było mnóstwo węży. Quinn wiedział co to oznacza, w tym świecie te gady są inteligentne. Porozumiewają się ze sobą. Prawdopodobnie żółty samiec chce odzyskać partnerkę. Remmy cały czas mówił Mallory'emu, że nie popiera jego decyzji odnośnie węża. Murzyn chciał zostawić skrzynię i jak najszybciej opuścić to miejsce. Quinn zdecydował, że jeśli podróżnicy na czas nie znajdą Maggie i Wade, to zjadą sami, a następnie wrócą po nie, po kolejnym skoku do tunelu. Było to możliwe odkąd zegar zapisywał współrzędne odwiedzonych światów. Brown był zdziwiony. Tak bardzo pokłócił się z Quinnem, że Mallory dał mu zegar i powiedział, że może zrobić co zechce. 

Tymczasem Wade chciała zadzwonić na policję. Została przyłapana przez Carlosa. Na szczęście z pomocą przyszła Maggie. Obie dziewczyny wsiadły do samochodu i pojechały. Gdy już dotarły do starego budynku w dżungli, okazało się, że Carlos był ukryty z tyłu wozu. Wziął kobiety za zakładniczki i cała trójka weszła do środka. Quinn ucieszył się, że zobaczył dziewczyny. Jednak Carlos nie miał dobrych zamiarów. Powiedział, że Kyra go oszukała i teraz on chce się zemścić. Carlos był przemytnikiem. Chłopak już miał strzelić do podróżnych gdy nagle otworzyły się drzwi od budynku. To węże dostały do środka. Żółty samiec udusił Carlosa. Quinn szybko otworzył skrzynię. Samiec dołączył do samicy. Węże zaczęły opuszczać budynek. Kyra przeprosiła następnie Mallory'ego za oszustwo, tak naprawdę współpracowała niegdyś z Carlosem. Wsiadła do samochodu, którym przyjechała Maggie z Wade i odjechała. Quinn otworzył tunel i czwórka podróżnych opuściła ten świat. Tymczasem parę minut później Kyra leżała martwa na ziemi. To żółte węże udusiły ją w samochodzie. Zemściły się za to, że kobieta trzymała je w niewoli.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!