New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

       
  "Rajski Zjazd"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Bohaterowie wylądowali w morzu. Znajdowali się na wybrzeżu Kalifornii. Szybko wyszli z wody i dotarli na skraj dżungli. Wade zauważyła, że tutejsza Kalifornia składa się z licznych małych wysepek. W naszym świecie istnieje hipoteza, że wielkie trzęsienie ziemi może kiedyś odłączyć cześć stanu Kalifornia od lądu. Najwyraźniej w tym świecie doszło do takiej katastrofy. Quinn spojrzał na zegar. Kolejny tunel otworzy się za 26 godzin, Rickman nadal przebywał w tym wymiarze. Nagle podróżnicy usłyszeli odgłosy wydawane przez dzikie zwierzęta. Zaczęli uciekać w głąb dżungli. 

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Maggie

Slidersi mieli nadzieję, że zgubili zwierzęta, lecz nagle jeden osobnik zaatakował Remmy'ego. Maggie ogłuszyła napastnika dużym kamieniem. Okazało się, że nie zwierzę ich zaatakowało, lecz istota przypominająca człowieka. Nagle pojawiła się kobieta o imieniu Alisandra. Jej czoło miało bardzo dziwny kształt. Nieznajoma wytłumaczyła podróżnym, że nie są bezpieczni w dżungli. Nagle zaatakowały ich kolejne przerażające stworzenia. Quinn nie zauważył jak podczas ucieczki wypadł mu z kieszeni zegar. Alisandra zaprowadziła Slidersów do laboratorium doktora Vargasa. Znajdowało się ono w środku dżungli, dookoła kompleksu był płot z wysokim napięciem. Bramy strzegł przyjaciel Alisandry, Daniel. Chłopak także bardzo dziwnie wyglądał. Alisandra wytłumaczyła, że wszystkie stworzenia na tej wyspie to hybrydy, mające połączone geny ludzkie ze zwierzęcymi. Tymczasem Rickman wbił strzykawkę w pewnego mutanta. Pułkownik również wyglądał jak hybryda, najwyraźniej DNA mutantów wpłynęło na jego wizerunek. Psychopata przebywał na tym świecie już od kilku dni. Zdążył zaprzyjaźnić się z Ceresem, przywódcą wyrzutków. 

Doktor Vargas przywitał gości. Opowiedział podróżnym o swoich dokonaniach. Kilka lat temu była w tym miejscu plantacja cukru. Naukowiec wykupił ziemię i stworzył laboratorium genetyczne. Mieszał geny zwierząt i ludzi. Chciał stworzyć idealnego człowieka. Mutanty, które nadawały się do dalszych eksperymentów, mieszkały w posiadłości Vargasa. Pozostali, ci którzy mieli jakieś wady genetyczne, zostali wygnani na zewnątrz. Niestety ostatnio wygnańcy często się buntują. Nadeszła noc. Do pokoju Browna przyszła Alisandra i powiedziała, że Slidersi nie są bezpieczni w kompleksie doktora. Vargas nie zamierza ich bowiem wypuścić. Na szczęście Daniel i Alisandra dali podróżnym broń i wypuścili z laboratorium. Quinn musiał odnaleźć zegar. Niestety urządzenie zostało wcześniej znalezione przez Rickmana. 

Niestety bohaterowie wpadli w pułapkę. Z drzew spadła siatka, która przykryła Quinna, Maggie i Wade. Rembrandt, który się uratował, pobiegł po pomoc do Vargasa. Naukowiec był wściekły na Alisandrę za to, że pozwoliła podróżnikom odejść. Zgodził się jednak na pomoc pod warunkiem, że Brown da Vargasowi swoje DNA, tak by doktor mógł tworzyć kolejne hybrydy. Murzyn wiedział, że nie ma wyjścia. Vargas traktował mutanty jak niewolników, jednak Remmy musiał pomóc przyjaciołom. Tymczasem Maggie, Quinn i Wade byli uwięzieni w jaskini, przebywali za kratkami, w celach. Rickman zaczął rozmawiać z Beckett. Wyszło wtedy na jaw, że Maggie była przez krótki czas kochanką pułkownika. Bardzo żałowała teraz swoich wcześniejszych wybryków. Nagle Ceres oznajmił Rickmanowi, że pojawił się Vargas. Doktor zażądał od pułkownika wypuszczenia zakładników w zamian za próbki z substancją z mózgu. Pułkownik nie zgodził się, bowiem bardzo mu zależało na uśmierceniu Slidersów. 

Tymczasem Remmy wszedł do jaskini od drugiej strony. Uwolnił przyjaciół. Quinn zauważył leżące nieopodal dwa zegary, jeden egipski, drugi Jensena. Bohaterowie odzyskali zgubę i mogli nareszcie, po ponad trzech latach wrócić do domu! Podróżnicy zaczęli przedzierać się przez dżunglę, chcieli jak najszybciej oddalić się od Rickmana i mutantów. Nagle Remmy powiedział, że musi pomóc Alisandrze. Wszyscy się umówili, że zjazd odbędzie się koło pobliskiego klifu. Brown nie może się spóźnić, inaczej nigdy nie wróci do domu. Murzyn pobiegł do laboratorium. Uwolnił Alisandrę, jednak został złapany przez Vargasa. Nagle mutanty dostały się do środka kompleksu. Brown razem z dziewczyną uciekli. Alisandra zdecydowała się jednak zostać. Należała to tutejszej społeczności. Tymczasem hybrydy na czele z Ceresem zabiły swojego stwórcę, Vargasa, i zajęły cały budynek. 

Remmy dołączył do przyjaciół. Maggie powiedziała, że dużo zawdzięcza Slidersom. Zmieniła się. Niegdyś działała sama, a teraz potrafiła pracować w grupie. Quinn powiedział, że on, Remmy i Wade otworzą czerwone wrota za pomocą zegara Jensena. W ten sposób trafią do domu. Urządzanie to miało bowiem zapisane współrzędne naszego świata. Maggie natomiast otrzymała od Mallory'ego zegar egipski, który zaprowadzi ją do jej nowego świata, gdzie mieszka m.in. Malcolm i Gretchen. Beckett nie chciała rozstawać się ze Slidersami. Pocałowała Quinna. Nagle pojawiły się mutanty. Najwyraźniej Rickman chciał odzyskać zegar. Odliczanie zakończyło się, otworzył się czerwony tunel, prowadzący do naszego świata. Beckett rzuciła się na Rickmana. Quinn wiedział, że kobieta może zginąć, więc postanowił jej pomóc. Wcześniej wepchnął Wade i Remmy do tunelu. Wir zamykał się. Rickman był zrozpaczony. Widząc na wpół otwarty tunel skończył w jego kierunku. Było już za późno. Wrota zamknęły się całkowicie, a pułkownik spadł z klifu w przepaść. Zginął. 

Tymczasem zostało kilka minut do otwarcia tunelu za pomocą egipskiego zegara. Maggie postanowiła się poświęcić. Przekonała Quinna by ten wyśledził za pomocą egipskiego urządzenia tunel Wade i Remmy'ego i otworzył portal do swojego świata. Mallory zgodził się, jednak wiedział, że Maggie grozi śmierć przez uduszenie. Otworzył się wir. Gdy bohaterowie wylądowali po drugiej stronie, zobaczyli, że to nie nasz świat. Wszędzie widać było nowoczesne budowle i statki kosmiczne. Prawdopodobnie byli w wymiarze z bardzo zaawansowaną techniką. Quinn przeraził się. Najwyraźniej podczas walki egipski zegar został uszkodzony i śledzenie innego tunelu nie zadziałało. Mallory musi zrobić wszystko by naprawić tę usterkę. Quinn zazdrościł Wade i Brownowi. Oboje po ponad trzech latach trafili do domu! Ich podróż została zakończona.

>> Sezon 4

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!