New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Elektryczne Tornado"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Otworzył się tunel. Bohaterowie wylecieli z niego w bobsleju. W poprzednim świecie uczestniczyli w wyścigach, kiedy w pewnym momencie Quinn nagle otworzył wir. Niestety nowy świat wydał im się bardzo opustoszały. Nigdzie nie było ludzi, ponieważ wszędzie wokół była pustynia. Nagle pojawiło się tornado. Quinn dostrzegł, że w wirze znajduje się jakiś mały chłopiec. Szybko mu pomógł, jednak dziecko uciekło. W oddali Slidersi zobaczyli, że chłopak po prostu rozpłynął się w powietrzu. Na nieszczęście zegar podróżnych nie działał. Profesor stwierdził, że to przez tornada, które zdają się tutaj wytwarzać dziwne pole elektromagnetyczne.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Podróżni ruszyli w stronę skał. Nagle zegar zapiszczał. Okazało się, że góry powstrzymują niekorzystne działanie pola elektromagnetycznego. Zegar wskazywał na 23 godziny. Wade zobaczyła w oddali zieloną dolinę i małą wioskę. Slidersi ukryli się w pobliskiej stodole. Niestety Arturo, który poszedł po wodę, został dostrzeżony przez tutejszą dziewczynę, Jenny Michener. Tymczasem w wiosce jej ojciec Franklin Michener, który był lokalnym przywódcą, mówił, że wygnańcy kradną zapasy. Powiedział, że mieszkańcy społeczności muszą za wszelką cenę znaleźć podziemne tunele. W tym samym czasie Jenny weszła do stodoły. Slidersi wytłumaczyli jej, że są tylko gośćmi w jej wiosce. Nagle usłyszeli dziwny dźwięk. To tornado przedostało się przez skały i mknęło w ich kierunku. Slidersi i dziewczyna postanowili ukryć się w podziemnym schronie. Wielka trąba powietrzna zatrzymała się tuż nad ich kryjówką. Jenny zobaczyła zegar Quinna. Powiedziała, że pewnie właśnie to urządzenie przyciągnęło tornado, bowiem wcześniej żadna trąba nie przeszła przez skały. 

Otworzył się schron, Remmy już chciał wyjść na powierzchnię, gdy pojawił się Franklin z obstawą. Zabrał Quinnowi zegar i powiedział, że wreszcie przyłapał wygnańców, którzy kradną zapasy. Mallory był bity przez Jacoba, przyszłego męża Jenny. Franklin chciał w ten sposób wyciągnąć informacje o innych wygnańcach. Quinn mówił prawdę o podróżach do innych wymiarów, ale nikt mu nie uwierzył. Po torturach Remmy, Quinn i Arturo zostali wywiezieni na pustynię, z dala od wioski. Wade została, ponieważ Jenny poprosiła o to ojca. Tymczasem mężczyźni przebywali na pustyni. Byli przerażeni tutejszymi zwyczajami. Profesor stwierdził też, że Frankin musi być naukowcem, który utrzymuje całą wioskę w niewiedzy. Nagle z podziemi wyszedł chłopiec, którego Slidersi zobaczyli na początku. Caleb, bo tak miał na imię, powiedział, żeby podróżni weszli do tunelu. Teraz Quinn już widział w jaki sposób chłopak wcześniej zniknął, wejście do podziemi były bardzo zamaskowane.

Wade pracowała na polu razem z Jenny. Dziewczyna opowiedziała Wells o swoim bracie Reedzie, który został kilka lat temu wygnany przez Franklina. Wygnańcy mieszkali w starych tunelach bazy lotniczej, która tu niegdyś była. W międzyczasie Quinn, Arturo i Rembrandt tunelami doszli do kwatery głównej wygnańców. Na ich czele stał Reed, syn Franklina i brat Jenny. Opowiedział im, że w latach 60-tych naukowcy wymyślili w tym wymiarze sztuczne, elektryczne tornada. Początkowo chciano ich użyć w celach gospodarczych, np. do drążenia rowów bez korzystania z ładunków wybuchowych. W bazie lotniczej, po której zostały tylko podziemne tunele, Franklin prowadził badania nad tymi sztucznymi trąbami powietrznymi. Niestety szybko rząd stwierdził, że tornada bardziej nadają się na broń. Naukowiec kontynuował badania, niestety nastąpiła awaria i wiry wymknęły się spod kontroli. Pojawiły się na całym świecie, po czym cywilizacja ludzka była w ruinie. Jedynie małe miejsca przetrwały, gdzie pole elektromagnetyczne było słabe, jak np. wioska, w której przebywała aktualnie Wade. Reed został wygnany, ponieważ odkrył prawdę. Franklin lokalnym ludziom nie mówił, że wszystko stało się przez niego i wojsko.

Tymczasem Jenny i Wade poszły do pobliskiego lasu. Jenny chciała pokazać wejście do tuneli wygnańców, okazało się bowiem, że była cały czas w kontakcie ze swoim bratem. Z kryjówki wyszedł Caleb, który powiedział, że Slidersi żyją bezpiecznie pod ziemią. Niestety Franklin szpiegował kobiety i zobaczył, że jego własna córka go oszukiwała. Obie kobiety trafiły do celi. Nagle przyszedł Jacob i powiedział, że nie może być mężem dziewczyny, która zdradziła. Jenny poprosiła go o ostatni pocałunek. Chłopak otworzył celę i przytulił się do niedoszłej żony. Nagle Jenny go obezwładniła i razem z Wells zaczęła uciekać. Niestety ponownie Wade została złapana przez Franklina. Miała zostać utopiona w jeziorze. Wells usadzono na krześle, które było przywiązane do drzewa. Franklin rozkazał popuścić linę. Wade szybko zanurzała się w wodzie. 

Na szczęście Caleb przybiegł szybko do Quinna i powiedział mu co się stało. Mallory, Reed i Remmy ruszyli na ratunek Wade. Arturo został w tunelu, gdzie znajdowało się laboratorium, niegdyś kontrolujące tornada. Profesor miał nadzieję, że uda mu się tak zniekształcić pole, by Slidersi mogli bezpiecznie zjechać. Tymczasem reszta pojechała jeepem do wioski. Quinn zdołał uratować Wade. Jenny natomiast przyniosła zegar Quinna, który cały czas był ukryty w domu Franklina. Wszyscy ruszyli ponownie do laboratorium, gdzie przebywał profesor. Zostało kilka minut do zjazdu. Na powierzchni nad laboratorium były ustawione metalowe spiralne pręty, które wytwarzały pole tak, że tornada były odpychane. Niestety spirale zaczęły się ruszać, ktoś je chciał pod ziemią przewrócić. Quinn zbiegł do tunelu. To Franklin wszedł do laboratorium i starał się przeszkodzić podróżnikom. Na szczęście z pomocą przyszedł Reed. Powiedział ojcu, że Franklin powinien się teraz zająć naprawianiem szkód, znalezieniem sposobu na zniszczenie tornad, a nie walką z synem. Franklin zgodził się pomóc. Mallory wrócił na powierzchnię i otworzył tunel. Cała czwórka opuściła ten wymiar.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!