New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

     
  "Władcy Snów"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi pojawili się w wesołym miasteczku. Mieli na sobie różne wisiorki i paciorki, byli bowiem poprzednio w świecie wiecznych imprez. Nagle po chodniku przejechał rower. Pewien mężczyzna został potrącony i zaczął grozić rowerzyście. Mężczyzna zszedł z roweru i pokazał wszystkim swoja dłoń. Miał na niej narysowany pentagram. Zgromadzeni ludzie byli przerażeni. Człowiek ze znakiem dotknął poszkodowanego i po chwili skupił swoje myśli. Drugi zaczął mieć drgawki i przewrócił się martwy na ziemię. Mężczyzna ze znakiem spojrzał na Wade i uśmiechnął się.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Przybyła policjantka, Slidersi powiedzieli jej o całym zajściu i wskazali na rowerzystę, który był sprawcą zabójstwa. Kobieta spojrzała się na nich dziwnie i powiedziała, że podróżni nie powinni tak mówić o Władcach Snów, bo mogą przez to zginąć. Mężczyzna na rowerze, który nazywał się Gerald Thomas podjechał do Wade. Quinn postanowił ją obronić. Władca Snów odpowiedział wtedy, że zobaczy Wells w śnie. Bohaterowie poszli do hotelowego baru. Najchętniej chodzili do hotelu Dominion, jednak budynek ten znajdował się w San Francisco, a Slidersi byli obecnie w Los Angeles. Wybrali więc hotel Royal Chancellor. Wade zaczęła rysować na kartce pentagram, gdy nagle zauważył to barman Elston Diggs. Powiedział, że jeśli Wade chce przeżyć, to niech nie zadziera z Władcami. Tymczasem Quinn i Remmy poszli do siedziby tej organizacji. Chcieli się dowiedzieć czy Wade coś grozi. Arturo natomiast zasugerował Wells by się zdrzemnęła. Wade bała się jednak zasnąć, wiec poszła na dół do baru po kawę. Nagle do jej stolika przysiadł się Gerald. Dotknął nogi dziewczyny i po chwili w tym miejscu pojawił się pentagram. Znak zniknął po kilku sekundach. Przerażona dziewczyna wybiegła z hotelu. Widziała wokół niebieskie światło i Slidersów. Nikt jej jednak nie chciał pomóc. Uciekała. Nagle zobaczyła płot i zaczęła się wspinać. Niestety siatka ją zraniła w rękę. Nagle Wade obudziła się na chodniku przed hotelem. Nadbiegł Quinn i Remmy. Zobaczyli na dłoni dziewczyny krew, nigdzie jednak nie było śladu zranienia.

Podróżnicy zdecydowali, że Wade nie może zasnąć przez następne 30 godzin, tyle czasu zostało właśnie do zjazdu. Profesor nie wierzył, by ktoś był w stanie kontrolować sny, Wells jednak nie zmyśliła sobie niczego, naprawdę ktoś wszedł do jej myśli. Dziewczyna wzięła zimny prysznic i od razu poczuła się lepiej. Quinn i profesor zdecydowali, że muszą odnaleźć policjantkę. Gdy to zrobili kobieta ponownie odmówiła pomocy. Po chwili jednak przemyślała sprawę i powiedziała Slidersom, że jest pewne miejsce gdzie leczą się ofiary Władcy Snów. Wiedziała gdzie to jest, bowiem sama była niegdyś poszkodowana. Tymczasem w barze Gerald dosypał do kawy narkotyk. Obsługa hotelowa zaniosła ją do pokoju Remmy'ego. Wade zasnęła. Nagle zobaczyła, że Gerlad przenika przez drzwi. Zaczęła wołać Browna, lecz ten spał. Dziewczyna pobiegła do łazienki. Niestety Władca Snów stłukł szybę. Wade bardzo się zraniła.

Tymczasem Quinn i Arturo dotarli do owej kliniki gdzie leczą się ofiary. Dr. Olivia Lujan opowiedziała podróżnym o tym świecie. W 1991 roku naukowiec Vincent Cardoza zaczął eksperymenty z narkotykami, które manipulowałyby snami. Inny badacz, Dr. Edward Lujan - mąż lekarki, sprzeciwił się wnikaniu w czyjeś sny. Niestety Cardoza miał wsparcie w kilkunastu studentach, którzy zaczęli kontrolować innych ludzi. Ofiar ciągle przybywało, jedni umierali, drudzy zapadali w śpiączkę jak np. mąż lekarki. Olivia postanowiła pomóc bohaterom. Quinn i profesor wrócili do hotelu po Wade. Niestety dziewczyna leżała na łóżku cała we krwi. Miała koszmarny sen, w którym Gerlald zranił ją szkłem. Remmy nagle się obudził. Arturo powiedział, że Rembrandt bardzo go zawiódł, nie spodziewał się po nim, że może zasnąć podczas pilnowania Wells. Brown nie wiedział jak mogło się to stać.

W tajnej klinice doktor Olivii trwało przetaczanie krwi dla Wade. Dawcą był profesor. Remmy także chciał użyczyć krwi dziewczynie, ale okazało się, że ma w niej narkotyk. Profesor zrozumiał, że Browna ktoś uśpił i że nie powinien był go tak pochopnie oceniać. Przeprosił murzyna. Tymczasem Quinn poszedł do siedziby Władców Snów. Przebrał się za jednego z nich i ukradł specjalny narkotyk, który pomoże Slidersom wejść do snu Wade i pozbyć się Władców, kontrolujących myśli dziewczyny. Slidersi weszli do snu. Widzieli Wade osaczoną przez Gerlada i jego kolegów. Bohaterowie umówili się, że będą wierzyć, iż to tylko sen, fantazja, która nie ma wpływu na rzeczywistość. Wiara ta bardzo pomogła. Gdy już Władcy mieli ich pokonać Slidersi odparli ich atak. Sen Wade został uwolniony od zjaw, pojawiły się w nim za to dziwne postacie. Były to osoby będące w śpiączce. Wszyscy się obudzili. Byli bardzo wyczerpani. Wade była szczęśliwa, że udało jej się obronić. Nagle do pomieszczenia wszedł mąż Olivii, nareszcie się obudził. Do zjazdu pozostało 12 godzin. Podróżni byli na tyle zmęczeni, że postanowili się zdrzemnąć. Tym razem nie obawiali się, że ktoś wedrze się do ich snów.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!