New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Burza Piaskowa"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Pustynia. Podróżni mają być w tym świecie 2 dni. Nigdzie nie widać wody, a na dodatek profesor zaczął się coraz gorzej czuć. Quinn zapytał się go dyskretnie czy objawy choroby się nasilają. Profesor nie chciał jednak o tym rozmawiać. Wreszcie podróżni doszli do małego miasteczka o nazwie Sand Pit (Piaskownica). Podeszli do baru, gdzie zamierzali kupić zapas wody, umierali bowiem z pragnienia. Niestety Diggs, właściciel knajpki, powiedział, że jeśli Slidersi nie mają nic na wymianę, to nie dostaną wody. Nagle podróżnicy zobaczyli chłopaka o imieniu Jeremy, który trzymał związaną Devin. Dziewczyna była zakneblowana. Spojrzała jednak na Wade i telepatycznie poprosiła o pomoc.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Wade była bardzo zaskoczona, nigdy dotąd nie słyszała głosów. Postanowiła pomóc związanej dziewczynie, lecz reszta grupy stwierdziła, że lepiej nie mieszać się w tym świecie. Diggs powiedział, że jeśli tak bardzo zależy Slidersom na wodzie to niech lepiej przyniosą coś na wymianę, a jak nie, to będą zmuszeni poszukać legendarnego Miasta Wody, Aquarius, inaczej Edenu. Wade nie mogła patrzeć na przerażoną Devin i postanowiła jej pomóc. Quinn i Remmy ogłuszyli Jeremy'ego i przywiązali go do pala. Zabrali jego stary samochód i postanowili wymienić się z Diggsem na większy i szybszy, bowiem dziewczyna za ratunek obiecała im, że zabierze ich do ludzi, którzy mają wodę. Diggs zgodził się na wymianę, ale prócz auta zażądał kryształu, który wisiał na szyi Devin. Dziewczyna powiedziała, że ma to od urodzenia i nie chce go oddać, ale w końcu zgodziła się na to. Bohaterowie odjechali. Do Diggsa przyszedł Jeremy, który uwolnił się z więzów i zabrał swój samochodów, który przed chwilą posłużył podróżnym do wymiany na większy. 

Niestety za miasteczkiem bohaterowie zaczęli być ścigani przez pustynne szczury, czyli ludzi polujących na bezbronne osoby, które zgubiły się na pustkowiu. Na szczęście okazało się, że Devin należy do tej grupy. Szybko pobiegła do przywódcy pustynnych szczurów, do Cuttera, i powiedziała, że Slidersi ją uratowali i w zamian obiecała im wodę. Nagle dziewczyna wpadła w trans. Przez pewien czas szła, po czym zatrzymała się i powiedziała, że dokładnie w tym miejscu gdzie stoi jest źródło wody. Szczury rozbiły w tym miejscu obóz, Slidersi pili tak dużo jak tylko mogli. Podróżni domyślili się, że znajdują się w świecie gdzie wielka klęska żywiołowa spowodowała, że całe zachodnie wybrzeże USA to pustynia. Cywilizacja była w ruinie, co jakiś czas można było napotkać jedynie na małe miasteczka. 

Wszyscy poszli spać do namiotów. Nagle Jeremy, który śledził pustynne szczury, wszedł do jednego z nich i porwał Devin. Wywiózł ją daleko od innych, jednak szybko się okazało, że porwał nie Devin, a Wade. Wells była przerażona, jednak szybko zrozumiała, że chłopak ma dobre intencje. Jeremy wytłumaczył jej bowiem, że nie chciał zrobić krzywdy Devin tylko zawieść ja do rodziny. Gdy dziewczyna była mała została porwana przez Cuttera, była bowiem bardzo cenna w tych rejonach, umiała odnajdywać wodę. Teraz matka dziewczyny za pomocą kontaktu telepatycznego odnalazła ją i poprosiła Jeremy'ego o sprowadzenie do domu. Nagle Wade zobaczyła na jego klatce piersiowej kryształ podobny do tego, który miała Devin oraz dziwne znaki. Chłopak wytłumaczył jej, że jest jednym z mieszkańców miasta Aquarius, które nie jest legendą, ono rzeczywiście istnieje. 

Tymczasem Slidersi wzięli samochód i zaczęli szukać Wade. Szybko ją odnaleźli i razem z Jeremy'm postanowili odbić Devin od Cuttera. Gdy to zrobili zawieźli dziewczynę na wzgórza. Devin była wściekła, nie chciała być znowu porwana, jednak gdy dotarła we wskazane miejsce, zobaczyła wizję. To Cutter ją porwał gdy była mała. Arturo nagle zaczął się coraz gorzej czuć. Prawdopodobnie wielki upał go wykańczał. Jeremy powiedział, że w mieście Aquarius jest Uzdrowiciel, który będzie mu mógł pomóc. Tymczasem Cutter pojechał do wioski. Zabrał od Diggsa kryształ, który wcześniej zostawiła tu Devin. Ruszył w pogoń za dziewczyną, domyślił się bowiem, że Devin należy do ludu Aquarius. 

Jeremy wyciągnął kryształ i włożył go do otworu w skale. Otworzyło się wejście. Slidersi znaleźli się w jaskini, a następnie w gęstym lesie, gdzie wszędzie płynęła woda. Devin zobaczyła swoją matkę, była bardzo szczęśliwa. Profesor poszedł do Uzdrowiciela. Ten odprawił magiczny rytuał po czym powiedział, że Arturo jest zdrowy. Profesor jednak w ogóle mu nie wierzył, powiedział, że poczuł się lepiej, ale na pewno nie jest to zasługą magii. Slidersi ponownie wyszli na pustynię, na zjazd. Niestety nagle nadjechały na motorach pustynne szczury z Cutterem na czele. Wade telepatycznie skontaktowała się z Devin i podróżni bezpiecznie wrócili do jaskiń miasta Aquarius. Niestety Cutter użył kryształu i też wszedł. Na szczęście szybko został obezwładniony. Devin zabrała mu jej kryształ. Podróżni otworzyli tunel i wskoczyli do środka. 

W barze u Diggsa Cutter mówił wszystkim, że był w legendarnym mieście. Barman powiedział, że nie wierzy w bajki, w końcu to tylko mit. Spojrzał się na niego jak na czubka.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!