New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

             
  "W Ogniu"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Remmy uczestniczył w zawodach baseballowych rozgrywanych na komputerze. Nagle przybyła reszta Slidersów. Powiedzieli, że już czas na zjazd. Rembrandt był wściekły, bowiem nie zdążył odebrać swojej wygranej za wirtualny mecz. Bohaterowie pojawili się w świecie, który jak się okazało, chcieli natychmiast opuścić. Na szczęście do zjazdu zostało zaledwie kilka sekund. To na pewno nie był ich wymiar. Wszędzie wokoło była lawa i ogień. Prawdopodobnie był to świat, gdzie erupcja wulkanów była bardzo częsta. Nagle pewien płomień zaczął się zbliżać do kurtki Quinna. Otworzył się wir. Slidersi wylądowali koło jakiejś rafinerii. Mallory zdjął palącą się kurtkę i włożył ją do stojącej beczki. Podróżni byli wściekli na Remmy'ego za to, że zapomniał zabrać pieniędzy. Nie mają obecnie ani grosza i są zmuszeni poszukać tutaj pracy. Tymczasem z beczki wyszedł Płomień, który zaczął wędrować śladem Slidersów.

Czołówka z sezonu 3: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Remmy, Quinn i Arturo znaleźli pracę w rafinerii. Wozili ciężarówką beczki z ropą i benzyną. Wade pracowała przy komputerze. Profesor stwierdził, że w tym świecie główne źródła ropy naftowej nie znajdują się na Bliskim Wschodzie, lecz w południowej Kalifornii, zwłaszcza w Los Angeles. Tymczasem w telewizji dziennikarze mówili o serii dziwnych pożarów które pojawiły się w okolicznych fabrykach. Dyrektor firmy - Ashton - stwierdził, że to na pewno wina związku zawodowego. Tymczasem Wade za zarobione pieniądze wykupiła skromny pokój w hotelu Royal Chancellor. Następnie udała się na zakupy do sklepu spożywczego. Zauważyła jak pewna młoda kobieta kradnie pastę do zębów. 

Remmy miał zawieźć dostawę ciężarówką, niestety przeszkodzili mu strajkujący ludzie. Mówili, że nie powinno się pracować dla potworów. Strajkujący starali się o różne przywileje, w tym o bezpłatną opiekę lekarską. Bezbronnych pracowników zrzeszał związek zawodowy, który starała się pomóc. Tymczasem Quinn po pracy wracał do hotelu, gdy nagle zobaczył koło zaparkowanego samochodu Płomień. Niespodziewanie nadjechała ciężarówka. Quinn by zginął gdyby nie dziwne wydarzenie. Płomień nagle go pochwycił i Mallory bezpiecznie ominął pojazd. Płomień po chwili zniknął. Remmy nie uwierzył Quinnowi, jednak profesor powiedział, że gdy był mały często słyszał opowieści o Duszku Ognia. Zrozumiał, że w poprzednim świecie, gdzie nastąpiła erupcja wulkanu, musiała powstać niezwykła forma życia - inteligentny ogień. Slidersi postanowili znaleźć sposób by się z nim porozumieć. To najprawdopodobniej Płomień wywoływał niechcący te wszystkie pożary w rafinerii. Slidersi mieli trzy wyjścia, albo zostawią istotę w spokoju, albo ją zniszczą, albo złapią i odeślą z powrotem do domu.

Następnego dnia, gdy Wade pracowała przy komputerze, do biura przyszła Amanda. Właśnie ta kobieta ukradła pastę w sklepie. Amanda chciała by firma dała jej należne odszkodowanie za śmierć jej męża, który był pracownikiem rafinerii. Niestety kobieta została wyrzucona. Wade postanowiła pomóc. Poszła do jej siedziby. Okazało się, że Amanda stroi na czele związkowców. Kilka lat temu jej mąż powołał tę organizację, ponieważ nie chciał dłużej patrzeć na wyzyskiwanych pracowników. Chciał by związek spowodował poprawę warunków pracy w rafinerii. Niestety mąż zginął, został najprawdopodobniej zabity przez firmę. Amanda na dodatek była w ciąży, nie miała w ogóle pieniędzy i dlatego została zmuszona do kradzieży. 

Tymczasem Slidersi ukradli z rafinerii sprzęt elektroniczny. Za pomocą podstępu zwabili do szklanej kolby Płomień. Następnie używając różnych urządzeń ustawili odpowiednią częstotliwość i... zaczęli rozmawiać z Płomieniem. Istota ta powiedziała Quinnowi, że potrafi załamywać czasoprzestrzeń, chciałaby zjechać ze Slidersami i w ten sposób wrócić do domu. Tymczasem Wade włamała się do bazy danych firmy i znalazła dowód, że rafineria zabiła męża Amandy, ponieważ sprzeciwiała się jego planom. Nie zamierzali przyznać pracownikom lepszych warunków pracy. Niestety Wade i Remmy zostali przyłapani na grzebaniu w plikach. Dyrektor Ashton zaprowadził ich do fabryki, w której za chwilę miała nastąpić eksplozja. Wade i Brown zostali sami. Nagle zaczął się wielki pożar. Dym dusił ich płuca. Na szczęście z pomocą przyszedł profesor z Quinnem. Obaj mieli na sobie maski gazowe i kombinezony. Wynieśli poszkodowanych z płomieni. Gdy Slidersów zaczęli atakować ludzie Ashtona, z pomocą przyszedł Płomień, który podpalił napastników. Na szczęście prawda o zabójstwie męża Amandy wyjdzie na jaw, ponieważ Wade przekazała Amandzie dyskietkę z tajnymi plikami, kompromitującymi firmę. Slidersi byli gotowi do zjazdu. Quinn zabrał Płomień ze sobą i obiecał mu, że dzięki temu istota ta powróci do swojego świata. Płomień prawdopodobnie w tunelu wykorzystał swoje umiejętności w zakrzywianiu czasoprzestrzeni i powędrował do swego świata. Slidersi natomiast dalej kontynuują wędrówkę.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!