New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

                  
"Ostatnie Dni"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

Podróżni trafili do świata, w którym w każdym sklepie była wielka przecena. Na ulicach San Francisco panował chaos. Slidersi weszli do jednego ze sklepów. Sprzedawca poinformował ich, że za dwa dni spadnie na Ziemię wielka asteroida, większa nawet od tej, która zabiła dinozaury. Profesor spojrzał na zegar i z przerażeniem stwierdził, że podróżni będą tu 3 dni. Nie mogą jednak zjechać szybciej, muszą odczekać wskazany przez zegar czas.

Czołówka z sezonu 1: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Profesor udał się na naukowe zebranie, w którym poruszano problem asteroidy. W pewnej chwili na salę wszedł Conrad Bennish Junior, w naszym świecie jeden ze studentów profesora. Mówił o teorii względności Einsteina i o bombie atomowej. Okazało się, że w tym wymiarze Einstein został wyśmiany, a bomba atomowa nie istnieje. Po zakończeniu spotkania Arturo podszedł do Bennisha i zaproponował mu współpracę przy tworzeniu bomby. Conrad zgodził się.

Tymczasem Quinn i Wade poszli do tutejszego mieszkania Mallory'ego. Niestety okazało się, że sobowtór Quinna w tym świecie zajmował się wehikułem czasu, a nie zegarem do podróży międzywymiarowej. W obliczu zagrożenia cofnął się razem z rodziną do czasów dinozaurów. Nasz Quinn postanowił wykorzystać generator z tutejszej piwnicy, aby naładować zegar i szybciej zjechać. Niestety generator był niesprawny. Czekała już ich tylko niechybna śmierć.

W tym czasie Remmy udał się do kościoła. Spotkał tam sympatycznych ludzi, którzy urządzili wielką imprezę. Rembrandt tańczył, śpiewał, bawił się doskonale. Jednak w pewnym momencie musiał się pożegnać, powiedział, że ostatnie chwile chciałby spędzić z przyjaciółmi. Tymczasem Quinn i Wade w obliczu śmierci przygotowali romantyczną kolacje. Gdy się całowali, nagle do domu Quinna wszedł Arturo, który powiedział, że skonstruował z Bennishem bombę atomową. Zostanie ona wysłana na orbitę i być może zniszczy asteroidę. Profesor przyznał, że praca była niezwykle ciężka, ponieważ Bennish bez przerwy puszczał swoją ukochaną, przerażająco głośną muzykę. 

Do przyjaciół dołączył Remmy. Wszyscy patrzyli na niebo, na zbliżającą się asteroidę. Quinn zapytał się profesora czy zamierza dać Bennishowi projekt bomby, bał się bowiem, że Conrad może doprowadzić do takich katastrof jak u nas Hiroszima. Profesor pocieszył Mallory'ego, schował plany w swojej kieszeni, nie zamierzał ich przekazywać. Nagle na niebie wyraźnie pojawiło się ciało niebieskie oraz rakieta z bombą, która uderzyła w asteroidę. Nic się jednak nie stało. Profesor odparł, że należy zaufać prawom fizyki. Po chwili wszyscy dostrzegli ogromny wybuch. Asteroida przestała istnieć. Ludzie byli uratowani. Zdemolowane sklepy i ulice były teraz odbudowywane, nikt nie spodziewał się, że świat przetrwa. Nieoczekiwanie z kieszeni profesora wypadł projekt bomby. Bennish po kryjomu schował plany. Slidersi otworzyli tunel i zjechali.

Tymczasem Bennish w swoim domowym laboratorium przeglądał projekt, cieszył się, że jest panem świata, dzięki bombie może zrobić wszystko.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!