New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Pochodzenie"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Maggie i Quinn znaleźli się w świecie ze wściekłymi motocyklistami, którzy zaczęli ścigać dwójkę bohaterów. Maggie miała nadzieję, że po następnym zjeździe Slidersi wreszcie pojawią się w świecie Quinna, bowiem jak dotąd Mallory'emu nie udało się naprawić urządzenia śledzącego tunel, z którego skorzystała Wade i Remmy. Do tej pory Quinn i Beckett zwiedzili 10 światów w około 3 miesiące. Wreszcie Mallory zapewnił, że urządzenie jest naprawione. Otworzył się tunel i podróżni uciekli przed motocyklistami. Nasze Los Angeles okazało się bardzo zniszczone. Na ulicy widać było gruzy i fruwające papiery. Nagle Maggie zaczęła się dusić. Quinn wiedział co to oznacza, Maggie nie potrafi oddychać w naszym świecie.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Wade, Remmy, Maggie

Po chwili Maggie powiedziała do Quinna, że duszności minęły. Mallory stwierdził, że płuca kobiety musiały się dostosować do powietrza poprzez nieustanne zjazdy w ostatnim okresie czasu. Nagle oboje dostrzegli nadjeżdżający samochód. Quinn z trwogą stwierdził, że kierowcą tego pojazdu jest... Kromagg. Wytłumaczył Beckett, że już kiedyś ich spotkał. Kromaggowie to szkaradna cywilizacja, inny gatunek człowieka, który wyewoluował w równoległym wymiarze. Kromagowie podbijali każdy napotkany świat. Najwyraźniej śledzili Slidersów od czasu ich pierwszej wizyty w koloni Kromaggów - Ziemi 113. Następnie bohaterowie udali się do hotelu Chandler. Nie zastali w umówionym miejscu Remmy'ego i Wade. Spotkali natomiast Martę, która opowiedziała o tym co się stało. 3 miesiące temu, gdy Remmy i Wade przybyli do Naszego Świata, Wells zaczęła pracę jako barmanka w hotelu Chandler, a Remmy grał na fortepianie. Jakiś czas później Kromaggowie zaatakowali świat i złapali murzyna i dziewczynę. Nie wiadomo co się z nimi stało.

Marta poszła ze Slidersami do hakera o imieniu Trevor, który powiedział, że potrafi włamać się do bazy danych Kromaggów. Okazało się, że Rembrandt jest przetrzymywany w Centrum Reedukacji, a niestety o Wade nie było ani słowa. Maggie, Quinn i Marta przebrali się w mundury strażników i weszli do centrum. Mieli mapę, więc łatwo odnaleźli celę murzyna. Remmy początkowo był oszołomiony, nie wiedział kim jest Quinn, ale na szczęście szybko wróciły mu wspomnienia. Przeszedł przez jakieś tortury Maggów. Brown powiedział też, że Wade była w sąsiedniej celi, ale niestety zabrano ją stąd i wywieziono. 

Gdy Slidersi uciekali z więzienia zaatakowali ich Kromaggowie. Quinn został ranny i złapany. Następnie był przepytywany przez człowieka, który okazał się Kromaggiem. Maggowie potrafią bowiem wpływać na umysł ludzki, mogą wywołać złudzenia. Magg powiedział, że Wade została odesłana do koloni rodnej w innym wymiarze. Kobiety w takim świecie są niewolnicami Dynastii Kromaggów. Przerażonego Mallory'ego zabrano do celi więziennej, a tymczasem Kromagg zaczął jeść ludzkie oczy. W celi Quinn zauważył pewną kobietę. Okazało się, że to jego matka! Bardzo się ucieszyła, że po ostatniej krótkiej wizycie Quinna z Maggie, znów widzi swojego syna. Tak jak większość ludzi tego świata, Amanda Mallory trafiła także do więzienia Maggów za to, że była po prostu człowiekiem.

Nagle Amanda powiedziała, że musi w tych okolicznościach wyjawić Quinnowi sekret. Nie jest jego matką! Rodzicami Quinna była Elizabeth i Michael Mallory z innego wymiaru. Quinn i jego prawdziwi rodzice pochodzą ze świata gdzie współistniały przez stulecia dwa gatunki: Homo Sapiens i Kromaggowie. Niestety około 20 lat temu Kromaggowie się zbuntowali i postanowili wyeliminować człowieka. Zaczęła się krwawa wojna. By ochronić swoje dzieci państwo Mallory wysłali swoich synów do równoległych światów, do rodzin zastępczych, czyli do swoich sobowtórów. W ten oto sposób Amanda i jej zmarły mąż otrzymała małego Quinna. Bardzo się do niego przywiązała, wiec gdy 2 lata później prawdziwi rodzice Quinna przybyli po syna (ponieważ zapewniali, że wrócą, gdy tylko wojna się zakończy), Amanda ukryła Quinna i powiedziała, że on zmarł. W ten oto sposób na stałe została jego matką. Natomiast prawdziwi rodzice Quinna mieli także drugiego syna, którego także ukryli w innym wymiarze. Rozdzielili braci dla bezpieczeństwa. Wojna zakończyła się stosunkowo szybko, ponieważ Michaela i Elizabeth wynaleźli broń na Kromaggów, która ich powstrzymała. Zostali wszyscy wypędzeni ze świata rodziców Quinna. Kromaggowie żyli przez kilka lat w nowym wymiarze w stagnacji aż do momentu kiedy sami wynaleźli zjazdy. Później, w 1995 roku, w udoskonaleniu technik zjazdów pomógł im sobowtór Quinna (ten, który podał naszemu Quinnowi poprawny wzór fizyczny). Chłopak niechcący trafił na świat wygnanych Kromaggów. Od wielu lat Kromaggowe robią wszystko by odzyskać swój właściwy świat.

Amanda dała Quinnowi tajemniczy chip. Podobno jego brat ma również takie urządzenie. Nagle więzienie zostało zaatakowane przez ludzi i Quinn zdołał uciec. Maggie, Mallory i Brown pobiegli do hotelu. Quinn położył się na łóżku i umieścił na czole chip. Nagle pojawiła się wizja. Quinn poznał swoich prawdziwych rodziców. Dowiedział się także, że ma brata, który przebywa w innym świecie. Współrzędne są zakodowane w chipie. Slidersi zgodzili się na nowe poszukiwania. Musieli za wszelką cenę odnaleźć Wade, odszukać brata Quinna i dotrzeć do prawdziwego domu Mallory'ego by otrzymać broń do walki z Kromaggami. Slidersi po około 2 dniach otworzyli tunel i zjechali z Naszego Świata.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!