New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

     
"Azyl"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

W kolejnym świecie trwała wojna domowa: Północna Kalifornia kontra Południowa. Slidersi lecieli samolotem. Maggie obawiała się, że bohaterowie nie zdążą wylądować przed zjazdem. Quinn zaproponował więc założyć spadochrony i otworzyć wrota na zewnątrz samolotu. Gdy Mallory poszedł szukać w skrzyniach spadochronów, nagle ich samolot został trafiony. Quinn i Remmy odnieśli poważne obrażenia. Mallory stracił przytomność. Maggie otworzyła na zewnątrz tunel i wyskoczyła z Remmym z samolotu. Colin trzymał Quinna. Wszyscy bezpiecznie wycelowali w wir i wskoczyli do środka. Po zjeździe Beckett spojrzała na Quinna i zobaczyła, że jego stan jest ciężki. Powiedziała do Colina, że trzeba poszukać lekarza, bo inaczej jego brat umrze.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Colin na pustkowiu znalazł mężczyznę, który go podwiózł na powozie do miasteczka Granada Hills. Szybko odszukał czarnoskórą lekarkę o imieniu Grace Venable. Po pewnym czasie pozostała trójka przyjechała karetką do szpitala. Co ciekawe, samochód-karetka był ciągnięty przez konie. Gdy Slidersi wysiadali z karetki nie zauważyli, że ktoś w oddali pstryka im zdjęcia. Doktor Venable powiedziała, że Remmy doznał lekkiego wstrząsu mózgu, nic mu nie będzie. Niestety Quinn ma poważny krwotok wewnątrzczaszkowy. Slidersi mieli być w tym świecie 3 dni, bali się, że w tak krótkim czasie Mallory nie wyzdrowieje i trzeba go będzie tutaj zostawić.

Colin i Beckett udali się do baru. Maggie przeczytała w gazecie, że 3 lata temu zakończyła się na tym świecie trzyletnia wojna z Kromaggami. Podpisano pokój, jednak Kalifornia oderwała się od USA. W zamian za pokój Dynastia zażądała ropy naftowej i innych surowców. To dlatego samochody są tu napędzane przez konie, a nie przez benzynę. W pewnej chwili do Maggie i Colina podszedł pewien mężczyzna, który twierdził iż miał kontakty z ludźmi z branży medycznej. Nazywał się Ralph Hackett. To on robił zdjęcia Slidersom, o czym Maggie w tym momencie nie miała pojęcia. Chłopak zaprosił Beckett na kolację. Kobieta zgodziła się, miała nadzieję, że chłopak pomoże jej wyleczyć Qunna. Tymczasem Rembrandt wyzdrowiał i postanowił zjeść kolację z piękną Grace, jego lekarką. Kobieta postanowiła coś sama przyrządzić u siebie w domu. Brown szybko się w niej zakochał. Spędzali ze sobą mnóstwo czasu podczas owych 3 dni, murzyn śpiewał nawet dla niej piosenki. Postanowił powiedzieć jej o zjazdach. Grace zgodziła się bez wahania na wspólną podróż z bohaterami. 

Tymczasem Maggie poszła na kolację z Ralphem do japońsko-meksykańskiej restauracji. Następnie udali się do jego pokoju w hotelu Chandler. Beckett zauważyła w jego biurku kilka fałszywych paszportów, zdjęcia, które wykonał Slidersom podczas wychodzenia z karetki oraz masę broni. W międzyczasie Colin poszedł do biblioteki i skorzystał z komputera. Ku jego zaskoczeniu okazało się, że w tym świecie premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher podpisała pakt o nieagresji z Kromaggami. Współpracowała z nimi. Także doktor Grace pomagała Maggom, z własnej woli. Nikt jej do niczego nie zmuszał. Osoby takie jak te dwie kobiety były nazywane w tym świecie Thatcherami, czyli zdrajcami. 

Ralph powiedział całą prawdę Maggie. Jest agentem brytyjskich służb specjalnych, szuka ludzi, którzy uciekli z Wielkiej Brytanii, tych, którzy pomagali Kromaggom. Nie robił zdjęć Slidersom, tylko stojącej obok Grace. Następnego dnia Ralph przeprowadził porwanie Grace. Remmy był zaskoczony, jednak poznał prawdę, gdy Colin pokazał mu artykuły z gazet. Okazało się, że lekarka nauczyła się od Kromaggów uzdrawiać myślami. Slidersi poprosili wiec Ralpha o to by choć na chwile uwolnił kobietę i pozwolił jej wyleczyć Quinna. Grace zgodziła się. Było jej bardzo przykro, że Remmy dowiedział się prawdy. Mallory pod wpływem mocy kobiety nagle utracił wszystkie rany i krwotok. Niestety Ralph był zmuszony zabrać panią doktor do sądu do Wielkiej Brytanii. Slidersi zadowoleni, że Mallory wyzdrowiał bezpiecznie opuścili ten wymiar.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!