New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

      
  "Kalifornijska Rzesza"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podróżnicy trafili do świata, w którym pewien Japończyk był właśnie ścigany przez policję. Gdy zauważono Slidersów, zaczęto ich także gonić. Policjantom udało się niestety dopaść Rembrandta. Pozostała trójka wsiadła do jakiegoś napotkanego samochodu i zaczęła śledzić policjantów. Nagle ich droga została zatarasowana przez inny samochód dostawczy. Wyszedł z niego mężczyzna, który sprzątał na ulicy śmieci. Bohaterowie podeszli bliżej niego i wówczas zrozumieli z czym mają do czynienia, to robot o dziwnej twarzy.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Istota ta w ogóle nie potrafiła rozmawiać, zajmowała się jedynie porządkowaniem ulicy. Slidersi, nie chcąc by złapano ich na kradzieży cudzego auta, czym prędzej poszli do hotelu Chandler. Spotkali tam recepcjonistkę Vanessę, która im wytłumaczyła, iż na tym świecie istnieje policja rasowa, która łapie wszystkich tych, którzy nie należą do czystej, białej rasy. Chodziło tu o tzw. środki odbudowy gospodarczej. Wszelkie ciężkie prace fizyczne są wykonywane przez roboty, zwane potocznie Eddie. Tymczasem Remmy trafił do specjalnego ośrodka dla imigrantów. Był mocno bity. Trafił do celi razem z innym murzynem, Haroldem. Gdy w pewnym momencie po Browna przyszli ludzie mający go wywieść do innego kraju, wstawił się za nim właśnie Harold. Okazało się, że murzyn pomaga policji rasowej, aby samemu nie zostać deportowanym.

Tymczasem mieszkańcy Los Angeles oczekiwali publicznego wystąpienia kandydata na nowego prezydenta, gubernatora Schicka. W tym samym czasie gdy Quinn był w barze, przeszli nagle obok niego policjanci rasowi. Mallory nie mógł nie skomentować ich niemoralności. Doszło do bójki. Policjanci zaczęli bić Quinna, przez przypadek została uderzona także recepcjonistka hotelu. Jak się okazało niechcący uderzył ją własny syn, Kirk. Niestety Vanessa straciła przytomność. Wszyscy zanieśli ją do szpitala. Gdy kobieta się ocknęła i zorientowała, że jest w szpitalu, była przerażona. Mówiła, że nie chciała by kiedykolwiek do tego doszła, dla dobra jej i jej syna. Lekarze przeprowadzili bowiem badanie krwi i DNA, które wykazało, że kobieta nie jest czystej białej rasy. Przerażony syn Kirk wybiegł ze szpitala razem ze Slidersami. Widział co to oznacza. On i jego matka zostaną deportowani.

Kirk postanowił pomóc podróżnikom. Chciał odszukać dla nich Rembrandta. Musieli się pospieszyć, bowiem Slidersi mieli być w tym świece tylko około 30 godzin. Cała grupa udała się do ośrodka dla imigrantów. Bez trudu weszli do środka i znaleźli Browna. Następnie zaczęli szukać umieszczoną w zakładzie Vanessę. Gdy ją znaleźli z przerażeniem zobaczyli, że matka ma wszytą na pół twarzy maskę robota, Eddiego. Domyślili się prawdy. Aktualny gubernator Kalifornii Schick wszystko to zaplanował. Nie chciał by imigranci nie będący Amerykanami rasy białej zajmowali miejsca pracy. Więził więc "kolorowych", a następnie zamieniał je w "roboty" Eddie, które nie potrafiły myśleć, tylko miały wykonywać prace fizyczne. Eddie oczywiście nie były robotami, lecz ludźmi z usuniętą pamięcią. 

Slidersi razem z matką Kirka poszli do hotelu. Wściekły Kirk bojąc się, że także będzie zamieniony w Eddiego, chciał zabić kandydata na prezydenta, Schicka. Quinn uświadomił mu jednak, iż lepiej będzie gdy ludność kraju dowie się całej prawdy. Maggie i Remmy wtargnęli więc do pobliskiej stacji telewizyjnej, która transmitowała na żywo mowę Schicka. Bohaterowie mieli ze sobą broń, więc bez problemu nastraszyli pracowników stacji, którzy nie mieli wyjścia i wyemitowali zamiast Schica wystąpienie Slidersów. Remmy powiedział przed kamerą, że jest murzynem i się tego nie wstydzi. Następnie pokazał w telewizji matkę chłopca. Widzowie w całych Stanach Zjednoczonych zamarli. Kobieta miała wszytą maskę Eddiego na twarzy. Ludność zrozumiała, że rząd ich oszukiwał. Makabryczna zbrodnia musi się skończyć. Schick został całkowicie skompromitowany. Slidersi razem z Kirkiem i Vanessą zjechali do kolejnego świata. Byli w szpitalu, gdzie czarnoskóry lekarz powiedział, że zaopiekuje się Vanessą i postara się "odkleić" z jej twarzy paskudną naszytą maskę. Slidersi mieli do kolejnego zjazdu jedynie 3 minuty, więc pożegnali się z matką i synem i opuścili także ten wymiar.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!