New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
   "Wartościowa Sieć"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi tuż po zjeździe zauważyli, że zostali rozdzieleni, znaleźli się po dwóch stronach budynku. Quinn i Remmy przelecieli przez szybę i znaleźli się w środku, natomiast Maggie z Colinem zostali na zewnątrz. Tunel napotykając na przeszkodę wytworzył pole ochronne, w wyniku czego dwaj Slidersi po prostu przeniknęli jak duchy przez szybę. Niestety bohaterowie nie słyszeli siebie nawzajem, więc Quinn pokazał bratu na palcach, że mają 10 godzin. Mallory poszedł następnie z Brownem szukać wyjścia na zewnątrz. Nagle Maggie i Colin zobaczyli nadbiegającego chłopaka, próbującego dostać się do środka wspomnianego budynku. Niespodziewanie podeszli do niego złowrodzy ludzie i zaczęli go straszyć nożem. Maggie i Colin zaatakowali. Quinn z Rembrandtem widzieli całe zajście przez szybę z drugiej strony. Nic nie mogli zrobić. Nagle oboje zauważyli, że podchodzą do nich jacyś ludzie. Była to ochrona budynku, ludzie mieli na głowach założone dziwne komunikatory i inne urządzenie elektroniczne.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Gdy ochroniarze już mieli ich aresztować, nagle podeszła do nich młoda, ładna dziewczyna o imieniu Joanne Capshaw. Zapytała się Quinna czy to on jest Rickiem. Mallory potwierdził, że tak właśnie jest. Dziewczyna podeszła do niego i go pocałowała. Dwójka Slidersów poszła z Joanne do jej mieszkania. Wszystkie pokoje znajdowały się w jednym wielkim budynku, odseparowanym od zewnętrznego świata. W pomieszczeniu było mnóstwo nowoczesnych urządzeń. Quinn domyślił się, że Joanne ma romans z kimś kogo nigdy nie widziała, z kimś kogo poznała w sieci komputerowej. Tymczasem "Padlinożercy", którzy zaatakowali chłopaka o imieniu Rick Montana, kiedy próbował się dostać do wnętrza budynku, uciekli, przestraszyli się bowiem laserów skierowanych do nich przez ludzi ze środka budowli. Rick wyjaśnił Maggie i Colinowi, że ludzie w środku do tzw. Przyłączeni, a ci na zewnątrz to Odłączeni. Obie społeczności nigdy, przenigdy się ze sobą nie komunikują. Przyłączeni korzystają z zaawansowanej technologii, podczas gdy ci drudzy żyją prościej.

Maggie, Colin i Rick poszli do kryjówki chłopaka, gdzie trzymał w tajemnicy laptopa. Było to zakazane urządzenie dla Bezsieciowca, ale chłopak musiał zaryzykować. Poznał bowiem poprzez sieć piękną dziewczynę o imieniu Joanne, którą zamierzał dziś spotkać, gdyby nie przeszkodziła mu banda Padlinożerców. Rick wysłał e-maila do Joanne, która cały czas była przekonana, że jej wirtualny znajomy jest Przyłączonym, tak jak ona. Po chwili dziewczyna odebrała elektroniczny list. Odczytała, że Colin i Maggie są razem z Rickiem. Dziewczynę bardzo to zaniepokoiło, bowiem myślała, że nasz Quinn jest Rickiem. Chciała wezwać ochronę, ale Mallory wytłumaczył jej, że bardzo potrzebuje jej pomocy. Joanne zgodziła się, była jednak załamana, domyślała się, że jej ukochany jest Odłączonym, inaczej bowiem nie byłby na zewnątrz z przyjaciółmi Quinna.

Tymczasem Rick, Beckett i Colin poszli do miasteczka, w którym mieszkał Rick. Gdy weszli do jego domu spotkali w środku matkę chłopaka, panią Shirley Montana, która nie znosiła komputerów. Niestety nagle laptop Ricka wydał dźwięk. Matka chciał zniszczyć to diabelskie urządzenie, jednak się powstrzymała. Chłopak uruchomił komputer i odczytał nową wiadomość od dziewczyny. Joanne pytała się go czy naprawdę jest Odłączonym. Rick nie chciał dłużej kłamać, więc potwierdził. Dziewczyna była wściekła, lecz i tak postanowiła się z nim spotkać, a przy okazji pomóc murzynowi i Mallory'emu. Wszyscy w trojkę wyruszyli przez zsyp na śmieci z budynku, do świata zewnętrznego. Mieli się spotkać z resztą w wyznaczonym miejscu. Gdy już podróżni się odnaleźli Maggie zaproponowała pójść do tutejszego hotelu Chandler. O dziwo zrujnowany budynek tego hotelu nadal tu stał. Joanne i Rick zaczęli ze sobą rozmawiać, gdy nagle do pokoju weszli Padlinożercy. Ich przywódca, Jack, porwał Joanne. Jeden z jego ludzi strzelił ze strzelby w sufit i gruzy spadły na głowy Slidersów i Ricka. 

Na szczęście nikomu się nic nie stało, pojawiły się tylko drobne guzy i siniaki. Tymczasem Jack wykorzystał Joanne by wejść do środka budynku Przyłączonych i włamać się do jej pokoju. Dzięki dziewczynie Padlinożercy wreszcie mogą namieszać wewnątrz. Slidersi szybko postanowili coś zrobić by odzyskać porwaną Joanne. Podróżni razem z Rickiem weszli ponownie przez zsyp do środka budynku Przyłączonych. Rick namierzył Jacka na laptopie i za pomocą zdalnego sterowania włączył urządzenie wczepiające implanty, które unieruchomiło bandytę. Spanikowany Jack był w pułapce. Joanne miała ochotę wszczepić mu implanty, co było bardzo bolesne, lecz zrezygnowała z tego pomysłu. Slidersi wezwali ochronę. Następnie dziewczyna podjęła ważną decyzję. Od dawna kochała Ricka, mimo, że go nie znała osobiście i postanowiła z nim zamieszkać na zewnątrz, wśród Odłączonych. Bariery społeczne już nie miały dla niej znaczenia. Matka chłopca z radością przyjęła nową osobę pod swoim dachem. Rick i Joanne podziękowali za wszystko Slidersom. Bohaterowie uruchomili zegar i wskoczyli do tunelu.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!