New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Zjazd Wstecz"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

W kolejnym świecie Maggie znajdowała się w budynku wojskowym. Ten świat przypominał nieco jej rodzinny wymiar, więc Slidersi postanowili wysłać Beckett do środka po to by sprawdziła czy czasem tutejsi naukowcy nie wiedzą czegoś o zjazdach. Beckett podeszła w łazience do jakiegoś żołnierza, unieruchomiła go i wycięła mu spod skóry pewien chip. Następnie włamała się do pewnego laboratorium gdzie leżała osoba podłączona do dziwnego sprzętu. Maggie znalazła to czego szukała, okrągłe małe urządzenie przytwierdzone do skroni owej osoby. Oderwała to i schowała do kieszeni. Za pomocą zdobytego w łazience chipa udało jej się bezpiecznie opuścić bazę wojskową. Na zewnątrz czekali na nią pozostali Slidersi. Włączono alarm, lecz bohaterowie szybko otworzyli tunel i udało im się bezpiecznie zjechać. Nagle po zamknięciu tunelu przybiegła druga Maggie. Była przerażona, przegapiła zjazd. Niestety otoczyli ją strażnicy.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Slidersi zjechali do stajni. Quinn zapytał się Beckett czy ludzie w poprzednim wymiarze potrafili zjeżdżać, kobieta odpowiedziała jedynie, że prowadzono tam tylko badania nad czasoprzestrzenią. Gdy podróżni następnie wyszli ze stajni zobaczyli jak pewien mężczyzna jest ścigany przez dziwnych zakapturzonych ludzi. Była to Inkwizycja, która oskarżyła mężczyznę o posiadanie nielegalnego urządzenia elektronicznego. Przywódca Inkwizycji otworzył pewne drzwi, za którymi widać było płomienie i wrzucił do środka oskarżonego nieszczęśnika. Na drzwiach był symbol promieniowania. Quinn zauważył w ręku Inkwizytora księgę El Diablo, która jest tutaj wyznacznikiem praw. Najwyraźniej w tym wymiarze doszło do katastrofy nuklearnej i ludzie cofnęli się w rozwoju, miasteczko wyglądało jak w epoce średniowiecza.

Podróżnicy poszli do lokalnego baru. Maggie zaczęła tańczyć z Quinnem, nawet go pocałowała. Nagle zakręciło jej się w głowie. Beckett wybiegła z baru i w ciemnej ulicy wyciągnęła z kieszeni dziwne okrągłe urządzenie, które okazało się baterią. Przyłożyła to do szyi, gdzie miała wszczepiony implant. Maggie od razu poczuła się lepiej. Wróciła do baru. Slidersi zdecydowali, że zegar należy dobrze ukryć, tak by nikt z Inkwizycji tego nie zauważył. Bohaterowie mieli być na tym świecie jeszcze 34 godziny. Tymczasem w wymiarze, który niedawno Slidersi opuścili, inna Maggie była nadal w centrum wojskowym. Bohaterka była naszą prawdziwą Maggie, która niestety utknęła tutaj na zawsze. Beckett zrozumiała, że jej alter-ego z tego wymiar musiała ją pobić tak, że ta straciła przytomność, dzięki czemu ta druga wykorzystała nieobecność naszej podróżniczki i zjechała razem ze Slidersami do kolejnego świata. Maggie odkryła, że jej sobowtór była obiektem doświadczalnym w wojsku, człowiekiem zmienionym w maszynę. W tym świecie po trzeciej wojnie światowej nadal istniał konflikt USA z ZSRR. Amerykanie robili co mogli by wygrać wyścig zbrojeń. Naukowcy więc zamieniali ludzi w żywe maszyny. Podłączali ludzi do komputerów i za pomocą umysłu żołnierze leżąc w laboratorium potrafili sterować samolotami. Sobowtór Maggie służyła także w amerykańskim lotnictwie. Prawdopodobnie dlatego jej alter-ego chciało za wszelką cenę opuścić ten świat ze Slidersami, miała dosyć eksperymentu.

Niespodziewanie Maggie ujrzała pewnego mężczyznę, który był naukowcem usprawniającym cały projekt. Był to... Steven Jensen, sobowtór jej męża. W tym świecie Steven był po rozwodzie z Maggie. Beckett podeszła do niego i powiedziała, że mężczyzna nadal jest jej bardzo bliski. Była zaskoczona, nie spodziewała się, że kiedyś jeszcze zobaczy swojego męża. Po pewnym czasie oboje poszli zobaczyć kolejną fazę eksperymentu w siedzibie kontroli lotów. W wyniku doświadczenia jeden z doświadczonych pilotów niestety zginął, bowiem pani pułkownik Burke nalegała by podwyższyć intensywność projektu. Gdy Beckett zgłosiła sprzeciw, wówczas Burke zaprowadziła ją do pewnej sali, gdzie w szklanych komorach przebywali "zakonserwowani" zmienieni genetycznie piloci, którzy posłużyć mieli do stworzenia superarmii pilotów. Maggie miała być następna.

Tymczasem Remmy zauważył, że coś nie tak jest z Maggie. Bardzo dziwnie się zachowywała, co jakiś czas uciekała w jakieś ustronne miejsce by włożyć sobie na szyję nową baterię. Gdy Brown to zauważył kobieta w desperacji pobiegła do Inkwizycji i powiedziała, że ten oto murzyn posiada zakazane urządzenie, zegar. Inkwizytor zabrał Remmy'ego. Murzyn miał zginąć za złamanie prawa El Diablo. Colin widział porwanie Rembrandta, powiedział o wszystkim bratu. Quinn bardzo się zdenerwował i zażądał od Maggie by ta powiedziała kim naprawdę jest. Kobieta przyznała się, że nie jest ich przyjaciółką, a jedynie sobowtórem, który desperacko pragnął wynieść się z jej świata. Tymczasem gdy Brown miał już być wrzucony do pomieszczenia z silnym promieniowaniem, pojawił się Mallory. Powiedział, że Remmy jest wysłannikiem złego El Diablo i bardzo się rozzłości, jeśli Inkwizycja zrobi mu krzywdę. Przerażeni ludzie oddali Slidersom ich zegar, a Quinn otworzył wrota. Cała czwórka bezpiecznie zjechała do świata sobowtórki Maggie. Quinn po prostu wybrał poprzednie współrzędne.

Po zjeździe sobowtór Maggie wysłała Stevenowi wiadomość. Mężczyzna otworzył im wejście do bazy wojskowej. Uwierzył naszej Maggie, która zapewniała go, że nie chce uczestniczyć w eksperymencie, bo nie pochodzi z tej Ziemi. Bohaterowie podmienili naszą Maggie na jej sobowtóra. Jensen zaczął udawać, że zmienia DNA kobiety. Gdy jej serce przestało bić, pani pułkownik Burke była pewna, że Beckett zmarła. Na szczęście Stevenowi udało się ją przebudzić. Teraz, gdy kobieta została uznana za zmarłą, uda jej się wydostać z tego piekielnego projektu. Sobowtór Maggie dodała, że chce być znów ze Stevenem. Nasza kapitan Beckett pożegnała się z sobowtórem męża i zjechała do następnego wymiaru razem z Remmym, Colinem i Quinnem.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!