New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Opiekun Mojego Brata"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Po następnym zjeździe, tym razem na wygodnym materacu, okazało się, że Slidersi spędzą w nowym wymiarze 8 dni i 2 godziny. W pewnej chwili do Quinna podszedł jakiś mężczyzna i zapytał się o jego pracę w laboratorium badawczym. Quinn nic z tego nie rozumiał, jednak szybko domyślił się, że z pewnością jego sobowtór jest tutaj naukowcem. Poszedł więc razem z Colinem do budynku uczelni. W laboratoriom bracia ujrzeli sobowtóra Quinna. Quinn2 prowadził właśnie badania nad zjazdem. Nasz Mallory dostrzegł, że jego alter-ego pomylił się w obliczeniach. Jeśli go zaraz nie ostrzeże nastąpi eksplozja. Niestety było już za późno. Mallory2 został poważnie ranny, miał poparzone oczy. Quinn zaczął wołać o pomoc. Nadbiegli policjanci, którzy wezwali pogotowie. Gdy jeden z nich zauważył Quinna podszedł do niego i poraził go prądem. Policjant zdziwił się, że klon znanego naukowca chodzi sobie po mieście na wolności. 

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Colin, będący świadkiem pojmania Quinna, szybko powiadomił o całym zajściu Maggie i Rembrandta. Powiedział, że jego brat został zabrany do kliniki zwanej MHO. Tymczasem Quinn leżał w ciemnej sali szpitalnej. Stali przy nim: Michael Mallory, sobowtór ojca Quinna oraz Bill Pappas, dyrektor MHO. Gdy Quinn zaczął mówić im skąd pochodzi, stwierdzili, że to niewiarygodne by klon był inteligentny. Zapewne ktoś go nauczył ostatnio by mówił o jakichś absurdalnych rzeczach o innych wymiarach. Doktor Mallory wytłumaczył Quinnowi, że przecież jego syn, Quinn2, został poparzony, a on jest jego klonem, który widocznie uciekł z centrum gdzie trzymano inne klony. MHO zajmowało się właśnie klonowaniem ludzi i przeszczepianiem zdrowych organów klonów do ich właścicieli. Doktor powiedział, że nie wolno na razie nigdzie przenosić naszego Quinn, bowiem jeśli pierwszy przeszczep oczu się nie przyjmie, wówczas zostaną użyte oczy Mallory'ego.

Maggie i Colin weszli na salę przedoperacyjną. Udało im się odnaleźć salę Quinna. Wyprowadzili go ze szpitala MHO, ukradli karetkę i następnie uciekli do hotelu Chandler. Dopiero na miejscu Slidersi zdali sobie sprawę, że z Quinnem jest coś nie tak. Nic nie mówił, dziwnie reagował na otoczenie, jakby nigdy nie widział światła dziennego. Gdy bohaterowie zobaczyli na jego szyi dziwny implant, zrozumieli, ze porwali ze szpitala nie Quinna lecz klona. W tym czasie do poparzonego Quinna2 przyszła pielęgniarka, która nazywała się Lauren Perry. Powiedziała prawdę Quinnowi2. Jego ojciec w tajemnicy przed nim sklonował go niegdyś na wszelki wypadek, gdyby zdarzył się jakiś wypadek, choćby taki jak ten. Quinn2 był wielkim przeciwnikiem klonowania i okaleczania klonów, powiedział więc do Lauren, by ta powiadomiła kogo trzeba. Należało działać. Quinn2 należał bowiem do tajnej organizacji przeciwników klonowania.

Wściekły Michael Mallory powiedział naszemu Quinnowi, że klon jego syna został bezczelnie wykradziony, więc to jego oczy posłużą do przeszczepu. Tymczasem klon Mallory'ego uciekł od Maggie, Colina i Remmy'ego prosto do szpitala MHC. Slidersi pobiegli za nim. Gdy wchodzili do szpitala, pojawiła się policja. Złapano Slidersów. Po pewnym czasie nadjechały samochody, z których wysiedli przeciwnicy klonowania. Mieli broń. Zabrali ze sobą naszego Quinna oraz porwali Michaela Mallory'ego. W samochodzie była także pielęgniarka Lauren. Michael Mallory był zaskoczony, że jego pielęgniarka i jego własny syn należą do ruchu oporu przeciwnego klonowaniu. Wszyscy przybyli na miejsce, do siedziby organizacji. Poznali jednookiego murzyna o imieniu R.J., który oko stracił w drastyczny sposób. Dawniej, zanim wymyślono klonowanie, biedni sprzedawali organy bogatszym. Tak właśnie było z jego okiem. Dopiero od 25 lat, kiedy to Michael wynalazł klonowanie, tworzy się klony bogatych osób, pozbawione jakiejkolwiek wiedzy czy uczuć. Klony są traktowane jak zwierzęta, jak koło zapasowe dla bogaczy.

R.J. zatelefonował do MHO. Zarządził wymianę zakładników. Wszyscy spotkali się w wyznaczonym miejscu, koło pewnego stawu. Michael został wymieniony za Colina, Maggie, Remmy'ego i klona. Po wymienia nagle R.J. podniósł broń i chciał zastrzelić Michaela. Klon stanął w jego obronie. Po pewnym czasie Quinn2 mógł już wyjść ze szpitala. Nie był operowany, miał opaskę na oczach dla niewidomych. Do końca życia nie będzie nic widział, jednak jego oczami będzie jego własny klon, którego Quinn2 obiecał wyszkolić i dobrze się nim opiekować. Michael Mallory zmienił się pod wpływem naszego Quinna. Zrozumiał, że był nieludzki i samolubny. Od tej pory lekarz postanowił pomagać także biednym. Ustawiały się do niego kolejki zwykłych, przeciętnych ludzi, którzy czekali na poradę lekarską. Slidersi, zadowoleni ze zmiany tego świata, zjechali do następnego wymiaru.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!