New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Otchłań"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Podróżni trafili do świata, w którym mieli spędzić jedynie 3 godziny. Rozmawiali sobie w najlepsze gdy nagle usłyszeli krzyk małej dziewczynki. Bohaterowie pobiegli w kierunki pobliskiej małej jaskini, skąd dobiegał głos. Okazało się, że w jaskini znajduje się głęboka dziura, przypominająca studnię, ale bez wody. Nad przepaścią stał starszy człowieka i dziewczynka. Nagle mężczyzna skoczył przed siebie. Pojawiła się błyskawica, mała dziewczynka została rażona prądem. 

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Dziewczynka nazywała się Amy Nichols. Mówiła, że poprzez błyskawicę została naznaczona. Slidersi poszli z nią do jej ojca, który był kapłanem w świątyni. Remmy mówił mu, że zdarzył się wypadek, dziadek dziewczynki wpadł do studni. Kapłan odpowiedział, że ma się czym przejmować, tak miało być, to Otchłań go wezwała. Oburzeni Slidersi opuścili świątynię. Udali się do parku, gdzie Quinn zaczął się bardzo dziwnie zachowywać. Mówił, że czuje w tym miejscu wielki niepokój. Powiedział, że nie ma już więcej ochoty na zjazdy. Podróż go bardzo męczy, chce odpocząć. Tymczasem Remmy i Maggie poszli do tutejszej cukierni. Właścicielką sklepu była pani Meadows. Powiedziała podróżnikom, że są w mieście o nazwie Middletown. Wytłumaczyła im, że Otchłań, czyli owa studia, wybiera osoby, które mają wskoczyć do środka. Wybrańcy (osoby naznaczone) czują potworny smutek, przygnębienie, żal i w końcu skaczą do Otchłani. Dzięki temu mieszkańcy miasteczka są szczęśliwi. Wybrańcy wskakując do Otchłani przekazują żyjącym dobrą energię.

Maggie i Remmy poszli do braci Mallorych. Opowiedzieli im co nieco o tym świecie. Nagle Rembrandt usłyszał ponowne krzyki Amy. Pobiegł do kaplicy. Dziewczynka miała przywidzenia, czuła żal i smutek, była bowiem wybrana. Nagle wybiegła z kaplicy i skierowała się w kierunku Otchłani. Remmy nie zdążył, dziewczyna wskoczyła do dziury. Nagle Brown został porażony błyskawicą. Teraz on stał się wybrańcem. Ojciec Amy był bardzo zaniepokojony, powiedział że jeszcze nie był odpowiedni czas na odejście Amy. Murzyn poszedł z nowiną do pozostałych Slidersów. Nagle poczuł przerażający smutek. Rembrandt zaczął sobie wmawiać, że to przez niego zaginęła Wade Wells. Miał halucynacje, widział Quinna, który kusił go aby wskoczył do Otchłani.

Remmy nie wytrzymał. Pobiegł w kierunku studni. Maggie poszła za nim i była świadkiem jak Brown wskoczył w przepaść. Teraz Beckett poczuła przepływającą przez nią błyskawice. Quinn i Colin byli załamani, ale się nie poddali. Postanowili zejść na dno Otchłani i odszukać Browna. Colin przyniósł ze sklepu sprzęt do wspinaczki. Tymczasem Mallory zdał sobie sprawę, że wcale nie czuje smutku spowodowanego śmiercią Browna. Mówił, że to z pewnością sprawa Otchłani. To dzięki niej nie czuje bólu po utracie bliskiej mu osoby. Gdy Quinn zbliżał się do Maggie ta nagle zaczęła płakać. Gdy się oddalał, Beckett czuła się lepiej. Mallory wyciągnął wniosek, że teraz Maggie pochłania całe nieszczęście. Quinn postanowił nie podchodzić bliżej Maggie, ostrzegł ją by nie ulegała halucynacjom.

Colin powiedział, że lina jest już gotowa, Wszyscy w trójkę chcieli zejść w dół Otchłani. Tymczasem w kierunku studni zbliżała się lokalna policja. Tutejsza społeczność była przerażona tym, ze Slidersi ingerują w ich święte wierzenia. Nie mając czasu na powolne zejście za pomocą liny, Slidersi zostali zmuszeni wskoczyć do głębokiej Otchłani. Nagle... pojawili się w jakimś podziemnym laboratorium. Po pewnym czasie podeszła do nich pani Meadows. Wyciągnęła broń i kazała Maggie wejść do specjalnej maszyny, która zaprowadzi ją do innych wybrańców, którzy poświęcili się w imię ogólnego dobra. Quinn wszystko zrozumiał. Cała ta Otchłań to nie mistyczne miejsce lecz laboratorium zbudowane przez człowieka. Pani Meadows stała na czele Otchłani. To sztuczne miejsce zostało stworzone przez jej praprapradziadka tylko po to by inni nie mieli zmartwień. 

Maggie miała być zamrożona tak by zacząć emitować dobrą energię dla mieszkańców miasteczka. Gdy Beckett znalazła się już w środku pomieszczenia z zamrożonymi ludźmi, wystrzeliła z pistoletu do wewnętrznych urządzeń. Machina się wyłączyła i wszyscy zamrożeni wybrańcy się obudzili. Quinn i Colin weszli do owego pomieszczenia. Odszukali Remmy'ego. Murzyn nie pamiętał co się z nim stało. Nagle pani Meadows zobaczyła swego syna Adama, którego niegdyś poświęciła dla Otchłani. Była bardzo szczęśliwa. Zadowoleni Slidersi szybko wyszli z tego podziemnego laboratoriom i otworzyli tunel do następnego równoległego wymiaru.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!