New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Drogi"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Po następnym zjeździe Colin i Remmy zauważyli, że z tunelu nie wyleciała Maggie z Quinnem. Dodatkowo we wrotach pojawiły się dziwne wyładowanie elektryczne. Colin bardzo się przeraził, kiedy sobie uświadomił, że ani on ani Rembrandt nie mają zegara. Jeśli nie odszukają pozostałej dwójki, utkną tutaj na zawsze. Brown stwierdził, że nieraz zdarzały się rozdzielenia, więc należy szybko poszukać pozostałych przyjaciół. Niestety szybko okazało się, że bohaterowi trafili na nieprzyjazną Ziemię, gdzie trwała właśnie wojna na ulicach Los Angeles.  

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Nagle otworzył się drugi tunel, z którego wyleciał Quinn z kapitan Beckett. Źle się czuli, jednak nie zauważyli by coś dziwnego stało się w środku tunelu. Nie uwierzyli przyjaciołom, że pojawiły się dwa wiry zamiast jednego. Cała czwórka ruszyła w kierunku hotelu Chandler. Na ulicach walczyli żołnierze. Wszędzie widać było rannych. Slidersi poszli do wynajętego pokoju. Quinn i Maggie byli bardzo zmęczeni, więc szybko położyli się spać i zasnęli. Tymczasem Rembrandt poznał w barze dziennikarkę, która nazywała się Caroline Tatashore. Mówiła, że tutejsza wojna została wywołana poprzez krach na giełdzie. Amerykańskie firmy komputerowe bardzo osłabły, rynek się załamał i Meksyk postanowił wykorzystać słabość USA. Wówczas zaatakowali.

Tymczasem Quinn i Maggie mieli identyczne sny. Śniło im się, że się w sobie zakochali, wzięli razem ślub i mieli syna o imieniu Thomas. Gdy Brown wrócił do pokoju, zauważył, że śpiący przyjaciele mają bardzo wysoką gorączkę, coś jest z nimi nie tak. Nagle w pokoju zupełnie znikąd pojawił się jakiś mężczyzna. Następnie zniknął niczym duch. Murzyn postanowił nie tracić czasu i ruszył na poszukiwania lekarza. Szedł ulicą gdy nagle ktoś zaczął do niego strzelać z dachu budynku. Wojsko amerykańskie obroniło Rembrandta. Niestety jeden z żołnierzy został ranny. Remmy zabrał go do lekarza wojskowego. Gdy ten skończył opatrywać rannego, Remmy poprosił doktora o wizytę w hotelu Chandler.

Lekarz był zaskoczony. Powiedział, że nigdy przedtem nie widział takiego przypadku. Quinn i Maggie starzeli się w niezwykle szybkim tempie. Doktor postanowił przygotować kwarantannę dla hotelu Chandler i poszedł zawołać ludzi związanych ze zwalczaniem broni biologicznej. Colin w pewnym momencie zauważył, że prawdopodobnie istnieje dziwny związek między "duchem" mężczyzny, a chorobą przyjaciół. Nagle tajemnicza postać ponownie się pojawiła. Odparła, że Colin rzeczywiście ma rację. Nazywał się Thomas Mallory, pochodził z równoległego wymiaru. Był synem Maggie i Quinna. Tymczasem Beckett i Mallory nadal śnili o swoim pięknym wymarzonym życiu. Nie mieli pojęcia, że ich sen jest rzeczywistością. Thomas wszystko wyjaśnił Remmy'emu i Colinowi. Podczas ostatniego zjazdu w tunelu nastąpiło rozszczepienie pola elektronowego Maggie i Quinna na dwie części. Jedna część to świat, w którym Slidersi się aktualnie znajdowali, druga część to nowy świat równoległy, w którym urzeczywistnił się sen śpiącej dwójki. Nowo powstały świat działał na zasadzie tzw. Bańki Wszechświata.

Thomas powiedział, że jeśli nie przeniesie Maggie i Quinna do jego świata, to dwójka Slidersów umrze w tym wymiarze ze starości. Colin i Remmy także chcieli iść razem do świata Thomasa, jednak ten ostrzegł ich, że niestety oni nie istnieją w jego świecie, mogą więc w wyniku zjazdu zginąć. Podróżni postanowili zaryzykować. Thomas powiedział również, że przeniesienie śpiących do jego świata spowoduje zniknięcie Bańki Wszechświata czyli zniszczenia całego jego wymiaru, z nim włącznie. Mężczyzna chciał jednak tego dokonać. Nagle do pokoju bohaterów zaczęło pukać wojsko. Slidersi nie mieli czasu do stracenia. Thomas ustawił w egipskim zegarze współrzędne swojego świata i otworzył tunel. Brown i Colin wzięli na ręce śpiących i wskoczyli razem z Thomasem do tunelu.

Podróżnicy znaleźli się w świecie Thomasa, w sypialni Quinna i Maggie. Nasza Maggie i nasz Quinn nie mogli uwierzyć. Już nie spali i to wszystko co wyśnili, widzieli teraz na własne oczy w realnym, materialnym świecie. Mieli przed sobą leżącą w łóżku parę starców, swoich sobowtórów. Bohaterowie przyglądali się sobie nawzajem. Thomas powiedział że proces się zakończy gdy sobowtóry połączą razem dłonie. Gdy to zrobili nagle Bańka Wszechświata przestała istnieć. Slidersi znaleźli się znów w tunelu. Zjechali do tego samego świata co poprzednio, gdzie trwała wojna USA z Meksykiem. Mieli 12 godzin do zjazdu. Slidersi zachowali wspomnienia o tym co się wydarzyło, jednak świat wytworzony poprzez rozdzielenie pola elektronowego już nie istniał. Slidersi poszli zarezerwować pokój w hotelu Chandler.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!