New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Odkrycia"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Otworzyły się wrota. Gdy Slidersi wylecieli z tunelu nagle z wrót wyszła wielka ręka jakiegoś olbrzyma. Okazało się, że w poprzednim świecie żyli ogromni ludzie, a jeden z nich zakochał się w Maggie. Pragnął jej tak bardzo, że nie chciał jej pozwolić na podróż do kolejnego świata. Na szczęście tunel się zamknął i ręka znikła. Tymczasem Quinn stwierdził, że bohaterowie będą w tym świecie niezwykle długo, bo aż 26 dni. Quinn z Colinem znaleźli więc sobie pracę na stacji benzynowej, gdzie naprawiali samochody. Nagle pojawiła się wściekła Maggie, powiedziała, że rezygnuje z pracy kelnerki. Beckett zaczęła żałować, że Slidersi nie trafili do jakiegoś świata Kromaggów. W tym świecie wiało nudą.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

W tym czasie Remmy nie pracował lecz czytał książki. Wypożyczył kilkanaście tytułów z biblioteki. W tym tygodniu czytał książkę niejakiego Isaaca Clarka. Pokazał ją Quinnowi, ponieważ wydawała się dziwnie znajoma. Powieść mówiła o wojnie ludzi ze szkaradną cywilizacją Gormaków. Na okładce zauważyć można było postacie przypominające Kromaggów. Także nazwa "Gormak" przypominała nieco słowo "Kromagg". Co ciekawe w książce były też informacje o podróżowaniu do alternatywnych rzeczywistości. Czyżby to przypadek? Slidersi wypożyczyli samochód. W pewnym biurze skorzystali z komputera i odszukali adres pisarza oraz jego numer telefonu. Gdy byli już na miejscu, drzwi domu otworzyła im dziewczyna o imieniu Catherine. Quinn odparł, że jest fanem twórczości pisarza i chciałby zamienić z nim parę zdań. Ona jednak nie zamierzała go wpuścić. Zdesperowany chłopak powiedział wówczas głośno, że nazywa się Mallory i przybył z równoległego świata. Nagle w drzwiach pojawił się pisarz Isaac Clark.

Mężczyzna wpuścił Slidersów do środka. Odparł, że zna rodziców Mallorych i pochodzi z ich świata, z Właściwego Świata Kromaggów, gdzie rodzice Quinna i Colina wynaleźli broń na Kromaggów. Isaac powiedział, że chciał żyć sobie w spokoju, więc przeniósł się do tego świata, poznał żonę, która niestety już nie żyła i doczekał się córki, Catherine. Dziewczyna była wściekła na ojca. Cały czas była przekonana, że książki Isaaca, które publikował od początku pobytu w tym wymiarze, były wytworem jego wyobraźni, science fiction. Clark postanowił pomóc Slidersom w dostaniu się do wymiaru rodziców Quinna i Colina. Podał Quinnowi współrzędne tego świata. Mallory zaznaczył, że należy jeszcze do tego zrobić poprawkę, ponieważ inaczej bohaterowie trafią ponownie do Świata Klatki.

Cathrine była obrażona na ojca, lecz mimo wszystko postanowiła mu towarzyszyć. Isaac postanowił bowiem skorzystać z zegara Slidersów i wrócić do swojej ojczyzny. Wszyscy bezpiecznie zjechali do Los Angeles. W tym świecie budynki były bardzo nowoczesne i wysokie. Najwyraźniej przez ostanie 20 lat udało się całkowicie odbudować świat ze zniszczeń, które powstały w wyniku kilkuletniej wojny z Kromaggami. Isaac następnie podał Slidersom adres państwa Mallorych, a sam udał się z córką do swojego brata, Roberta Clarka. Gdy Elizabeth i Michael Mallory otworzyli drzwi nie kryli zdziwienia. Wrócili ich synowie! Mallory myśleli, że ich dzieci nie żyją od wielu, wielu lat. Quinn i Colin opowiedzieli rodzicom o tym jak odnaleźli chipy i przybyli do tego świata. Michael był bardzo dumny z Quinna, z tego, że chłopak sam zbudował zegar i wybrał się na studia fizyki kwantowej.

Tymczasem Rembrandt pożegnał się z Quinnem, Colinem i Maggie. Postanowił dalej sam kontynuować podróż. Bracia Mallory odnaleźli swój prawdziwy dom, Maggie postanowiła z nimi zostać, jej dom bowiem został zniszczony przez pulsary. Natomiast Remmy miał bojowe zadanie, musiał zdobyć broń, która zniszczyła tutaj Kromaggów i powrócić z nią do swojego świata. W tym celu odszukał Isaaca Clarka w domu jego brata. Gdy Isaac usłyszał prośbę Browna powiedział, że nie może mu dać żadnej broni, bo byłaby to wielka zbrodnia. Wyznał mu prawdę. Okłamał Quinna i Colina mówcą, że to ich prawdziwy świat. To bardzo podobny wymiar, lecz nie ten sam. W tym świecie także trwała wojna z Kromaggami, lecz różniła się tym, że od początku Maggowie byli tutaj bardzo słabo rozwiniętą rasą. Gdy państwo Mallory wymyślili broń biologiczną na Kromaggów, nastąpiła wielka masakra. Kromaggowie z dnia na dzień zostali wyeliminowali. Nikt tutaj nie zakładał Klatki, nie była nikomu potrzebna. Isaac okłamał Slidersów, bowiem musiał za wszelką cenę wrócić do tego świata i zdemaskować Mallorych. Clark został bowiem przez nich wygnany z tego świata kilkanaście lat temu. Jako dowód prawdziwości swoich słów brat Isaaca pokazał Remmy'emu kilku z ocalałych tutejszych Kromaggów, którzy mieszkali bezpiecznie w domu brata. Byli bardzo wychudzeni, nie przypominali szkaradnych Kromaggów z innych światów.

Tymczasem państwo Mallory wyciągnęli broń i powiedzieli "synom", że Quinn i Colin na pewno nie są ich dziećmi. Nigdy nie zostawili im żadnych chipów. Quinn zrozumiał, że to nie jego dom, mimo, że tak bardzo podobny. Bracia Mallory i Maggie uciekli z mieszkania Elizabeth i Michaela. Nagle na ulicy dostrzegli samochód prowadzony przez Rembrandta. Wsiedli do środka i zaczęli uciekać. Państwo Mallory wezwali policję. Gdy dotarli do stacji kolejowej Slidersi postanowili uciekać dalej, bowiem do zjazdu zostało niewiele czasu. Isaac niestety został złapany, lecz wcześniej powiedział Catherine by ta pobiegła do brata, który będzie wiedział co dalej robić. Wreszcie nadszedł moment by świat dowiedział się o zbrodni ludobójstwa jakiej dokonali Mallory z tego wymiaru. Tymczasem Slidersi weszli do nadjeżdżającego pociągu. Przeszukiwano wagony, więc podróżnicy zmuszeni byli wejść na dach. Nadszedł czas na otwarcie tunelu. Slidersi wskoczyli do wrót. Opuścili ten świat po 10 godzinach. Bohaterowie nadal są zmuszeni odszukać prawdziwy świat Mallorych, odnaleźć Wade oraz broń na Kromaggów.

>> Sezon 5

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!