New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

     
  "Wspólna Ziemia"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Bohaterowie zjechali do świata zniszczonego przez jakąś wojnę. Remmy narzekał, że przed chwilą byli w rajskim, tropikalnym świecie, a teraz wylądowali w tak ponurym miejscu. Nieoczekiwanie podróżni zostali zaatakowani. Maggie w oddali ujrzała ranną osobę, więc natychmiast podbiegła do niej by pomóc. Postać miała na sobie kombinezon. Gdy Beckett zdjęła hełm, okazało się, że to Kromagg. Remmy nie mógł uwierzyć, że uratowali życie jakiemuś Maggowi. Nagle ku nim podbiegli inni Kromaggowie i Slidersi zostali otoczeni przez wojsko Dynastii. 

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie

Podróżnicy mieli być w tym świecie 27 godzin. Maggie była torturowana przez Krolaka, który chciał wydłubać jej oczy, a później zjeść. W pewnej chwili do celi wszedł pułkownik Kromanus, Kromagg uratowany przez kapitan Beckett. Kazał uwolnić Slidersów, bowiem uratowali mu życie. Quinn był zdziwiony, że nawet Kromagg czasem potrafi okazać jakieś uczucia. Bohaterowie nie byli co prawda już w celi, ale przebywali w areszcie domowym, w bazie Maggów. Kromanus opowiedział im trochę o tym świecie. Wymiar ten był zamieszkany przez ludzi, mających dosyć zaawansowaną technologie. Nie poddawali się zbyt szybko. Użyli wszelkich niszczycielskich broni by wygnać Maggów, np. broni atomowej. Nic z tego, Kromaggowie wygrali i uczynili z tej planety kolonię, Ziemię 147. Gdy Kromanus został sam w swoim gabinecie, otrzymał przekaz z Nowej Ziemi Kromaggów. Otrzymał rozkaz by nie zatrzymywać Slidersów, a zwłaszcza Quinna. Dowiedział się, że na Ziemi 113 wszczepiono Quinnowi implant, dzięki któremu Dynastia mogła śledzić podróż Slidersów. Dynastia powiedziała, że Quinn jest kluczem do odnalezienia Właściwego Świata Kromaggów oraz do zniszczenia wszystkich ludzi.

Tymczasem Remmy postanowił zwiedzić kolonię. Był przerażony kiedy zobaczył, że w jednym z pomieszczeń są prowadzone badania genetyczne na ludziach. Projekt składał się z kilku faz. Murzyn poznał Penny, dziewczynę będącą już w trzeciej fazie badań. Powiedziała mu, żeby jak najszybciej stąd uciekał, bowiem może go spotkać to samo. Slidersi zaczynali się obawiać o swój zegar. Nie chcieli spędzić 29 lat w kolonii Kromaggów. Maggie postanowiła udać się do Kromanusa na kolację, by po cichu wykraść egipski zegar. Kromanus tymczasem chciał się dowiedzieć wszystkiego o karierze wojskowej Maggie. Beckett w pewnym momencie ujrzała zegar. Niestety nie udało jej się go zabrać, zdążyła jedynie ukraść małą dyskietkę, która umożliwia otwarcie wszystkich drzwi w bazie. Kromanus powiedział jeszcze Maggie, że dowodził armią w swoim Właściwym Świecie Kromaggów, jednak naukowcy ludzi po dwóch latach stworzyli piekielną broń biologiczną, która zabijała Maggów. Wszyscy Maggowie zostali wygnani ze swojego świata na Nową Ziemię Kromaggów, która od 20 lat jest ich domem. Pragną jednak wrócić do swojej starej ojczyzny. Nie można po prostu zjechać do ojczystego wymiaru, ponieważ naukowcy stworzyli bariery uniemożliwiające przedostanie się Kromaggów. Owy dom Kromaggów to także ojczysty świat Quina, jego brata i prawdziwych rodziców.

Remmy opowiedział Quinnowi o tutejszym strasznym projekcie. Poszli więc we dwójkę przyglądać się eksperymentowi. Zobaczyli ludzi, którzy mieli być poddani fazie czwartej. Kromaggowie ustawili ludzi w szeregu, po czym uruchomili laser. Nieoczekiwanie laser uderzył w ludzi i rozszczepił ich na drobne atomy. Quinn zrozumiał, że to straszliwa, ostateczna broń. Tymczasem Maggie wdarła się po kryjomu do pokoju Kromanusa w celu odzyskania zegara. Niestety została złapana przez pułkownika, który odesłał ją do aresztu.

Remmy zobaczył, że w następnej kolejce do rozszczepienia stoi Penny, dziewczyna, którą poznał. Chwycił więc za broń i zaczął strzelać. Niestety obaj z Quinnem zostali złapani i umieszczeni w więzieniu. Dołączyła do nich także Beckett. Gdy Slidersi nie wiedzieli jak się wydostać z celi, przez szyb do sali weszła Penny. Zaprowadziła ich do pomieszczenia z laserem. Quinn zmienił sygnatury urządzenia tak, że piekielna machina rozszczepiała teraz osobniki z DNA Kromaggów, a nie ludzi. Niestety nagle podróżni zostali zauważeni przez pułkownika Kromanusa. Mieli być kolejnymi ludźmi do rozszczepienia. Kromanus dał Quinnowi zegar. Mimo to obsługa uruchomiła laser. Na szczęście znikli wszyscy Kromaggowie, łącznie z Kromanusem. Co ciekawe pułkownik widział jak Quinn zmienia sygnatury DNA w laserze. Wiedział jednak, że rozkaz jest najważniejszy, musi sprawić by nieświadomy niczego Quinn dalej zjeżdżał. Bohaterowie zaproponowali Penny wspólną podróż do innych wymiarów. Dziewczyna odmówiła, powiedziała, że musi teraz nacieszyć się wolnością swojej planety. Tutejsi ludzie muszą się przygotować na prawdopodobny powrót Kromaggów. Slidersi więc ponownie zjechali w trójkę.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!