New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

      "Zabójca Świata"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi byli w San Francisco, właśnie wyszli z kina. Byli na filmie "The Man Who Would be King". Poszli za budynek na zjazd, po to by nie zwracać na siebie zbytnio uwagi. Po zjeździe podróżni zobaczyli, że są w bardzo podobnym świecie co poprzedni z jednym małym wyjątkiem. Nigdzie nie było widać absolutnie żadnych ludzi. Wszędzie można było jedynie dostrzec opuszczone samochody na ulicach. Tak jakby ludzie po prostu nagle wyparowali. Slidersi byli tym bardzo zdziwieni i nie zauważyli nadbiegających, groźnych psów. Zwierzęta rzuciły się na Quinna i zaczęły gryźć.  

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie

Maggie wystrzeliła z karabinu, który znalazła w opuszczonym policyjnym wozie. Quinn spojrzał na zegar i powiedział, że podróżni będą w tym świecie tydzień. Bohaterowie postanowili odwiedzić dom tutejszego Quinna, skoro już się znaleźli w San Francisco. W mieszkaniu zauważyli sporą ilość pucharów i wyróżnień, najwyraźniej tutejszy Mallory był bardzo znanym, szanowanym naukowcem. Matka Quinna, Amanda, bardzo szybko tutaj zmarła. W piwnicy zastali potworny bałagan i nie znaleźli niczego użytecznego. Gdy wyszli z domu Quinna nagle zobaczyli spanikowaną, przerażoną osobę. Był to Quinn2, sobowtór. Różnił się znacznie od Mallory'ego. Nosił długie włosy, a na głowie miał czapkę. Był bardzo zdziwiony, że żyją jeszcze jacyś ludzie na tym świecie. Slidersi wyjaśnili mu kim są.

Quinn2 przyznał się podróżnikom, że zabił tutejszą ludzkość. W swojej piwnicy skonstruował urządzenie do zjazdów. Niestety Mallory2 źle ustawił poziom energii. W wyniku awarii maszyna wysłała po całej planecie Falę, która przeniosła wszystkich ludzi w niebyt z wyjątkiem Quinna2. Nasz Mallory postanowił namierzyć miejsce, do którego zostali przeniesieni wszyscy ludzie. Na szczęście jego sobowtór był wyposażony w skaner biologiczny. Każda osoba z danego wymiaru ma typową dla danego świata sygnaturę. Dzięki temu i dzięki skanerowi biologicznemu Quinn znalazł współrzędne świata do którego zostali odesłani wszyscy ludzie. Quinn ustawił te dane w urządzeniu sobowtóra i otworzył za jego pomocą tunel. Dodatkowo w egipskim zegarze Quinn dodał usprawnienie, dzięki któremu Sldiersi mogą wpisać do zegara współrzędne świata, w którym nawet nigdy nie byli. Do tej pory mogli jedynie odczytać współrzędne światów, do których trafili.

Remmy, Quinn, Quinn2 oraz Maggie znaleźli się w alternatywnym świecie, w piwnicy Mallory'ego. Nagle po schodach zaczął zbiegać pewien chłopiec o imieniu Perkins. Gdy zobaczył Slidersów szybko pobiegł na piętro i zawołał ludzi.  Podróżnicy pobiegli za nim, jednak ujrzeli zamiast niego uzbrojonych ludzi i dwie zakonnice. Kobiety wyglądały jak bliźniaczki. Opowiedziały o tym miejscu. 3 lata temu temu Bóg ich bardzo ukarał za grzechy i podwoił każdą osobę. Przez to na świecie jest teraz głód i nędza. Jest aż 11 miliardów ludzi! Sobowtór Quinna przyznał się, że to on jest sprawcą tej katastrofy. To przez niego cała ludzkość z jego świata została przeniesiona tutaj. Ponad 5 miliardów ludzi zostało wysłanych na inny świat, gdzie żyło także ponad 5 miliardów. By dać ludziom dowód, że to jego maszyna zawiniła, próbował ją uruchomić. Niestety jeden z tutejszych oblał maszynę wodą, nastąpiło spięcie.

Quinn był wściekły, musiał bowiem znaleźć jakieś miejsce, gdzie można będzie podłączyć urządzenie Quinna2, tak by maszyna zyskała dużo energii i była w stanie wytworzyć kolejną Falę, która tym razem ma odwrócić proces. By odróżnić ludzi tutejszych od ich sobowtórów ze świata Quinna2, Mallory zaprogramował urządzenie tak, by przeniosło tylko ludzi o określonej sygnaturze. Najlepszym miejscem byłaby elektrownia. Na miejsce Slidersów miał zaprowadzić jednooki Roberto. Bohaterowie doszli do wielkiej elektrowni. Gdy weszli do budynku nagle zostali złapani przez policjantów. Jeden z nich w przeszłości pozbawił oka Roberta. Następnie Slidersi zostali przyprowadzeni przed oblicze pewnego człowieka, zwanego Szefem. Nakazał zniszczyć zegar i maszynę. Quinn wtedy wytłumaczył, że te urządzenia to jedyna szansa by zmniejszyć ilość ludzi na tym świecie, poprzez odesłanie tych, którzy przybyli tu 3 lata temu. Szef się zdenerwował i kazał zabić Quinna. Wówczas Quinn2 rzucił się na skorumpowanego policjanta i wszyscy uciekli.

Szybko podłączyli maszynę do elektrowni. Quinn włączył ją i w kilka sekund po całej planecie przebiegła Fala. Wszystko wróciło do normy. Slidersi byli ponownie w świecie Quinna2. Sobowtór powiedział, że nie chce zjeżdżać z bohaterami, woli uporządkować sprawy w swoim świecie. Mallory był zadowolony z nowego udoskonalenia zegara. Dzięki temu uda mu się odczytać z chipa dokładne współrzędne świata jego brata i wpisać je do egipskiego zegara.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!