New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

      "Gdzie Jesteś Bracie?"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Po zjeździe okazało się, że Quinn się nie pomylił. Współrzędne zgadzały się z tymi, które były zakodowane w chipie. Slidersi mieli zaledwie 2 godziny na odnalezienie brata Quinna. Remmy wątpił czy w tak krótkim czasie można kogoś odnaleźć na takim pustkowiu. Nie widać było bowiem miasta. W pewnym momencie zobaczyli mężczyznę lecącego na lotni. Niestety nieszczęśnik spadł na drzewo. Slidersi pobiegli by mu pomóc. Gdy się zbliżyli zobaczyli, że w ich kierunku nadchodzą ludzie z karabinami. Chcieli zastrzelić lotnika za zakłócanie porządku. Nagle na koniu nadjechał szeryf. Ludzie rozeszli się, a szeryf spojrzał na lotnika i powiedział, żeby mężczyzna następnym razem na siebie uważał. Nazwał lotnika Colinem Mallorym. Quinn spojrzał na Maggie i Remmy'ego. Już wiedział, że owy mężczyzna to jego brat. Podszedł do Colina, położył mu rękę na ramieniu i najzwyczajniej w świecie powiedział, że jest jego bratem.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie

Colin początkowo nie wierzył Quinnowi, lecz po chwili dostrzegł podobieństwo, choćby w wyglądzie. Obaj byli bardzo do siebie podobni. Jednak stwierdził, że na pewno jego rodzice coś by o tym wspomnieli, mimo, że umarli bardzo dawno temu kiedy Colin był mały. Opowiedział trochę o sobie. Jest wynalazcą. W tym świecie nie ma elektryczności, a Colin stara się budować coraz bardziej skomplikowane wynalazki. Lotnia była jednym z nich. Mieszka sam w miasteczku o nazwie El Segundo. Miasteczko przypominało rzeczywistość z XIX wieku. Gdy bohaterowie szli w kierunku domu Colina, ten nagle zauważył piękną dziewczynę. Powiedział, że to jego ukochana, Susannah Morehouse, która niestety była zaręczona z innym mężczyzną. Tutejsi ludzie uważali Colina za dziwaka, matka Susannah nie znosiła chłopaka. 

Po przyjściu do domu Colina, Quinn zaczął się rozglądać za czymś, gdzie mógł zostać ukryty chip przez rodziców Colina. Wreszcie znalazł stary pamiątkowy zegarek. Wziął młotek i zaczął rozbijać, mimo sprzeciwu Colina. W środku znajdował się mały chip, taki sam jak ten, który Quinnowi wręczyła jego matka, Amanda. Mallory poprosił brata o położenie się na łóżku i założenie chipa na czoło. Colin był w wielkim szoku. Widział w wizji swoich prawdziwych rodziców. Quinn domyślił się, że skoro rodzice Colina wcześnie zmarli, to jego prawdziwi rodzice, po pokonaniu Kromaggów po prostu nie byli w stanie odnaleźć Colina na tym świecie. Dlatego chłopak o niczym nie miał pojęcia. Tymczasem Colin zdjął chip. Quinn przekonał go by dołączył do Slidersów. Zostało bardzo mało czasu do zjazdu. Colin wciąż się wahał. Quinn zapewniał, że tylko z pomocą brata i z chipem Colina będzie mógł wydobyć z niego zakodowane współrzędne ich prawdziwego świata. Colin zgodził się, chciał odnaleźć swoich prawdziwych rodziców. Slidersi wskoczyli do tunelu razem z Colinem Mallorym.

Bohaterowie wylecieli z tunelu prosto na ulicę. Nadjeżdżała ciężarówka. Wszyscy uciekli z drogi z wyjątkiem Colina. Chłopak był w szoku, nigdy nie widział tak wielkiej i szybkiej maszyny. Quinn podbiegł do niego i chwycił. Gdyby nie to, Colin zginąłby pod kołami. Następnie cała paczka poszła do hotelu Chandler. Okazało się, że w tym świecie prawie nikt nie płaci gotówką. Ludzie posługiwali się tutaj szczepem kostnym lub rachunkiem DNA. Slidersi razem z Colinem poszli do wynajętego pokoju. Maggie i Remmy wybrali się następnie na zakupy, a tymczasem Quinn pokazywał bratu różne urządzenia, np. telewizor, telefon, toaletę. Colin był pod wielkim wrażeniem. Bracia zaczęli rozmawiać o dzieciństwie. Następnie poszli do baru by się napić. Wszyscy w pomieszczeniu dziwnie się patrzyli na Colina, bowiem chłopak nosił staromodne, XIX-wieczne ciuchy. Quinn poszedł na chwilę zamówić napoje, gdy nagle Colin zobaczył w barze Susannah Morehouse. Myśląc, że to jego ukochana dziewczyna, podszedł do niej i zagadał.

Dziewczyna nie znała oczywiście Colina, jednak gdy się dowiedziała, że Colin nie dysponuje szczepem kostnym, poprosiła go o pomoc. Colin nie wiedząc, że to sobowtór Susannah, a nie jego Susannah, postanowił jej pomóc. Dziewczyna powiedziała mu, że jej wujek jest nielegalnie przetrzymywany w Centrum Krioniki. Tylko osoby bez szczepu mogą tam wejść i zabrać daną osobę. Colin wszedł do środka. Okazało się, że wujek nie żyje, jest zamrożonym trupem. Colin wyciągnął go i w specjalnym pojemniku na wózku dostarczył Susannah. Tymczasem do Slidersów przyszedł policjant, który twierdził, że Colin wykradł ciało z Centrum Krioniki. Kamery zrobiły mu zdjęcia w środku budynku. Bohaterowie nic z tego nie rozumieli. Quinn domyślił się jednak, że pewnie ktoś Colina wrobił. Policjant powiedział, że istnieją pewne szajki złodziei, którzy kradną zamrożone ciała bogatych ludzi z Centrum Krioniki, później wydobywają z ciał DNA i za pomocą tego ogołacają konta bankowe bogatych ludzi, którzy po śmierci zostawili spore spadki.

Tymczasem Colin został uwięziony przez Susannah i jej matkę. Na szczęście Colin ukradł dziewczynie telefon komórkowy i przedzwonił do brata. Lekcja korzystania z telefonu nie poszła na marne. Quinn zorientował się w jakim budynku jest przetrzymywany jego brat. Slidersi włamali się do owego domu, jednak zostali zatrzymani przez panią Morehouse. Kobieta miała broń, kazała Slidersom wyjść z domu. Nagle pojawiła się policja. Kobiety zostały aresztowane. Colin nie mógł uwierzyć, że sobowtór jej ukochanej zrobił coś takiego. Tymczasem zamrożone skradzione ciała były odmrażane w saunie. Policja była bardzo zdziwiona gdy zobaczyła, że w pojemniku jest mięso, a nie zmarły człowiek. Colin wówczas powiedział, że domyślił się podstępu i do pojemnika zamiast ciała rzekomego wujka, włożył po prostu mięso znajdujące się w pobliskiej zamrażarce. Następnego dnia podróżni kupili Colinowi nowe ubrania. Wyglądał w nich bardzo luzacko. Najbardziej podobały się Remmy'emu, który nazwał Colina "Farmerem". Po trzech dniach Slidersi opuścili ten świat.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!