New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

     
"Klatka"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi byli w bardzo ciekawym świecie, w którym był obowiązek opalania się i masażu. Podczas gdy Remmy i Maggie delektowali się zaletami tego wymiaru, Quinn i Colin usilnie nad czymś pracowali przy laptopie. Braciom udało się odczytać współrzędne ze zniszczonego chipa Colina, który był w starym zegarku jego rodziców. Quinn powiedział do reszty, że oto przyszedł czas na zjazd do jego prawdziwego domu. Podróżnicy pojawili się w dziwnym, zamkniętym tunelu. Znajdowali się w całej sieci korytarzy na dziwnej planecie, która miała dwa księżyce. Na zewnątrz nie było życia. Quinn nie spodziewał się takiego rodzinnego świata.

Czołówka z sezonu 4: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Nagle w oddali usłyszeli głos. Hologram, ukazujący twarz ojca Quinna, Micheala Mallory'ego, zaczął przemawiać. Powiedział, że jest mu bardzo przykro, ale nie może wpuścić przybyłych do swojego świata. Dla bezpieczeństwa we Właściwym Świecie Kromaggów ludzie po wygranej wojnie zamontowali 17 lat temu tzw. "Klatkę", wymiar, do którego był zsyłany każdy kto chciał się dostać do ich świata. Zabezpieczenie było zrobione z myślą o Kromaggach, jednak także część ludzi, którzy nie wiedzieli o zamontowaniu Klatki, utknęli tutaj na dobre. Z tego miejsca nie można było nawet zjechać do jakiegokolwiek świata. Uniemożliwiało to specjalne pole, chroniące Klatkę. Nagle Slidersi usłyszeli krzyki. Otworzyły się drzwi, z których wypadł tłum ludzi oraz Kromaggów. Zaczęła się walka. Remmy nie mógł patrzeć na Maggów, wiec także ich zaatakował. Niestety szybko został złapany. Quinn chciał go uratować, jednak Kromaggowie zatrzasnęli za sobą drzwi w labiryncie Klatki.

Quinn, Colin i Maggie pobiegli za ludźmi, którzy uczestniczyli w bójce. Poznali ich przywódczynię, Janie, która była wobec nich wrogo nastawiona. Maggie obraziła kobietę, więc ta postanowiła surowo ją ukarać, na śmierć. Jej ludzie wrzucili Beckett do komory z trującym gazem, metanem. Maggie zaczęła się dusić. Natomiast Quinn i Colin zostali uwięzieni w areszcie, w sali ze sprzętem komputerowym. Quinn był załamany. Najpierw stracił Wade, a teraz Maggie. Na szczęście kapitan Beckett została uratowana przez tajemniczego człowieka, który wszedł do komory za pomocą rur wentylacyjnych i wyniósł ją do swojego małego pomieszczenia. Nazywał się Thomas Beecham. Był żołnierzem podczas wojny ludzi z Kromaggami we Właściwym Świecie Maggów. Niestety nie wiedział nic o Klatce i 17 lat temu utknął tutaj. Nie mieszał się w walki tutejszych dwóch uwięzionych społeczności, ponieważ wolał żyć samotnie. W swoim pomieszczeniu miał zamontowane kamery. Widział wszystko co się dzieje w całej Klatce. Maggie usiadła przed monitorem, miała nadzieję, że któraś z kamer uchwyci choć na chwilę resztę Slidersów. 

Tymczasem Remmy był przesłuchiwany przez Kromagga o imieniu Kolitar. Chciał wyciągnąć z murzyna informacje na temat nowo przybyłych ludzi. Gdy Magg zaczął mocno ingerować w jego umysł za pomocą telepatii, Brown zemdlał. Gdy się ocknął podszedł do niego syn Kolitara, Kaldeen, który z niewiadomego powodu nosił na twarzy szmacianą maskę. Ojciec podobno mu mówił, że jest niewyobrażalnie brzydki. W tym samym czasie Quinn i Colin uciekli z sali komputerowej przez szyb wentylacyjny. Cześć drogi wiodła przez szyb mający bezpośrednie połączenie z trującą atmosferą zewnętrznego świata. Bracia musieli wstrzymać oddech. Gdy wyszli z szybu nagle Maggie dojrzała ich w kamerze. Poprosiła Thomasa by razem poszli w tamto miejsce. 

Niestety gdy Maggie już przybyła na miejsce wszyscy zostali złapani przez Janie i jej ludzi. Mimo początkowego sprzeciwu kobieta zgodziła się by Quinn spróbował naprawić mechanizm Klatki. Być może uda się stąd mimo wszystko uciec. Problem w tym, że mechanizm znajdował się na terytorium Kromaggów. Bracia Mallory specjalnie dali się złapać przez Maggów. Powiedzieli wówczas Kolitarowi o swoim pomyśle. Magg zgodził się. Wyczytał bowiem z umysłu Remmy'ego, że gdy murzyn przebywał na swoim świecie w więzieniu Kromaggów, ci ukryli w jego umyśle sekretne zadanie: Brown ma zabić Quinna gdy nastąpi ku temu odpowiedni moment. Kolitar uznał, że to dobry moment i uaktywnił uśpione zadanie.

Wszyscy, zarówno ludzie jak i Kromaggowie, udali się do pomieszczenia z mechanizmem Klatki. Gdy Quinn ją wyłączył, zorientował się, że od teraz Kromaggowie mogliby najeżdżać swój dawny świat, a tego Quinn nie chce. Nieoczekiwanie Remmy zaatakował nożem Mallory'ego. Quinn nie mógł go powstrzymać, na szczęście Kaldeen za pomocą użycia siły umysłu wyrwał nóż z ręki murzyna. Brown ocknął się. Okazało się, że to Kromaggowie w naszym świecie zaprogramowali go tak, aby zabił Quinna po wyłączeniu Klatki. Aby nie dopuścić do ponownego trafienia Kromaggów do ich dawnego świata, Quinn musiał dokonać modyfikacji - takiej, która niestety uniemożliwi trafienie do swojego świata także Mallory’emu. 

Quinn ustawił Klatkę tak, by odesłała każdego do świata, z którego dana osoba przybyła do Klatki. Zostać postanowili jedynie Thomas z Kaldeenem. Kaldeen (tak naprawdę nazywał się Jules) urodził się tutaj, więc nie może nigdzie zostać przetransportowany, natomiast Thomas obiecał, że mu potowarzyszy. Kaldeen zdjął maskę. Okazało się, że to człowiek. Kolitar tak bardzo tęsknił za swoim zmarłym synem, że przygarnął małego człowieka. Następnie wszyscy bezpiecznie opuścili Klatkę, oprócz wspomnianej dwójki. Slidersi znaleźli się ponownie w świecie masażu. Quinn niestety nie wiedział jak trafić do swojego prawdziwego świata. Bohaterowie muszą znów losowo zjeżdżać by być może pewnego dnia przypadkiem trafić na właściwą ziemię. Podróż wciąż trwa.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!