New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
"Lato Miłości"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

W tym samym czasie, co Slidersi odbywali swoją podróż, w naszym świecie FBI zainteresowało się zniknięcie czwórki osób. Agenci dowiedzieli się z video-pamiętnika Quinna o tym, że Bennish także interesował się teorią światów równoległych. FBI postanowili go odwiedzić. Conrad nic nie wiedział o zniknięciu czwórki. Zapytany o teorię mostu Einsteina i Podalskiego odparł, że jeśli Quinn rzeczywiście odkrył taki most, to nie ma go już w naszym wymiarze.

Slidersi trafili do świata w którym zastali głuchą ciszę. Quinn zauważył, że zegar jest uszkodzony. Nagle ciszę przerwał głos z głośnika, który mówił, że za chwilę nad San Francisco pojawi się rój wielkich pszczół.

Czołówka z sezonu 1: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Przerażeni wędrowcy podbiegli pod szybę pewnego sklepu, gdzie widać było telewizor. Prowadząca serwis informacyjny kobieta powiedziała, że owe pszczoły to zmutowana hybryda pszczół i wielkich pająków. Organizmy te zostały wyhodowane w Ameryce Południowej i teraz wymknęły się spod kontroli. Są 10 razy większe od zwykłych os, a jedno ukąszenie jest śmiertelne. Nagle Quinn ujrzał nadlatujący rój. Nie było wyjścia, Mallory musiał jak najszybciej otworzyć wrota. Po kilku sekundach udało się, do tunelu wskoczyła Wade z Rembrandtem. Zegar niestety był uszkodzony i tunel zamknął się zanim pozostała dwójka zjechała. Przerażony profesor i Quinn po raz drugi otworzyli wrota. Udało się, zjechali, a z nimi jedna wielka pszczoła.

Wade i Remmy po zjeździe spoglądali na tunel. Niestety profesor i Mallory nie pojawili się. Ludzie, którzy zauważyli ich zjazd, uznali Wade i Browna za bogów. Podróżni mieli wszystko, czego tylko zapragnęli. Wade wypytywała się o ten świat. Dowiedziała się, że w tym wymiarze trwa wojna o Australię, a świat wygląda jak nasze lata 60-te, z hippisami na czele. Grupa młodych ludzi, którzy opiekowali się Wade i Remmy'm była przeciwna wojnie.

Profesor i Quinn zjechali w błoto. Arturo poczuł, że coś chodzi mu po plecach. Była to wielka osa, która przedostała się do tego świata. Quinn próbował ją strącić rzucając w nią kamieniem, ale zamiast osy, trafił w głowę Maximilliana. Po odzyskaniu przytomności dwóch mężczyzn poszło do tutejszego miasta. Mieli nadzieję, że znajdą Wade i Browna, choć wiedzieli, że najprawdopodobniej znajdują się w dwóch różnych światach.

Remmy pojechał do miasta by sprawdzić czy nie ma tutaj profesora i Quinna. Na ulicach było widać manifestacje przeciw wojnie. Nagle Remmy zauważył kościół. Wszedł do niego i z przerażeniem stwierdził, że właśnie odbywa się pogrzeb, jego pogrzeb. Wszyscy zebrani go zobaczyli i stwierdzili, że Brown cudem przeżył. Remmy spotkał tutaj swego brata, Cezanne, tutejszą żonę, Sharon Brown oraz syna Rembrandta Juniora. W naszym świecie Remmy nie ma żony ani dziecka. Rembrandt stwierdził, że skoro utknął tutaj z Wade, to musi znaleźć sobie odpowiednie miejsce w tym świecie. Cieszył się myślą, że ma tu rodzinę. Udał się więc z żoną i synem do domu. Następnego dnia okazało się, że ta idylliczna rodzina, to fikcja. Sharon wykorzystywała Rembrandta, a syn w ogóle nie szanował ojca. Na dodatek prawdziwy Remmy odnalazł się i Sharon uznała naszego Browna za oszusta. Rembrandt wsiadł do samochodu i uciekł.

Profesor i Quinn po kupieniu nowych, czystych ubrań, wynajęli pokój, gdzie zamierzali przestudiować teorię Alexandra Helixa Chcieli w ten sposób udoskonalić zegar, bowiem bez tego już nigdy nie mogliby zjeżdżać i by tu utknęli. Właścicielka pokoju uznała dwóch mężczyzn za szpiegów i wezwała FBI. Arturo i profesor uciekli. Na szczęście dostrzegli samochód Remmy'ego.

Wycięta scena: profesor i Quinn wyjaśniają Rembrandtowi zasadę działania zreperowanego zegara - od tego momentu zegar będzie sam wyszukiwał najsłabszy moment w czasie i wtedy otworzy się tunel. Niestety współrzędne naszego świata zostały skasowane, nie ma więc możliwości powrotu. Więcej w szczegółowym opisie odcinka, patrz >> wycięty dialog.

Remmy razem z Mallory'm i Arturo pojechali do miejsca, w którym przebywała Wade. Wells była traktowana jak prorok. Niestety Slidersi musieli opuścić ten interesujący świat. Zanim to zrobili, zaatakowały ich siły FBI. Na szczęście agenci byli w szoku, kiedy zobaczyli tunel czasoprzestrzenny. Podróżni bezpiecznie wskoczyli do wrót i zjechali do następnego świata. Zegar działał już prawidłowo, w oparciu o teorię Helixa.

W kolejnym wymiarze znów było potwornie cicho. Slidersi słyszeli tylko dziwny szum. Nagle dostrzegli źródło szumu - ku nim kierowała się potężna fala tsunami.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!