New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Pływy"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

W pewnym równoległym wymiarze był przeprowadzany eksperyment. Czarnoskóra kobieta dokonywała ostatecznych obliczeń. Wprowadzono do laboratorium mężczyznę. Pewna tajemnicza osoba będąca w środku jakiejś kapsuły powiedziała, że należy zatrzymać odliczanie, by dokonać synchronizacji. Gdy wszystko było w porządku wznowiono odliczanie. Do eksperymentu zostało 30 sekund. Tymczasem Slidersi przebywali w kolejnym świecie z wojną. Quinn i Colin byli ostrzeliwani. Maggie i Remmy trzymali zegar, do zjazdu zostało tylko 30 sekund. Otworzyli tunel i wskoczyli. Bracia Mallory dobiegli do wrót i uniknęli kolejnych strzałów. Udało się uciec. Tymczasem w środku tunelu zaszły dziwne zmiany. Pojawiły się dziwne wyładowania elektryczne. Tunel otworzył się w kolejnym świecie, w którym bohaterowie mieli spędzić około 6 godzin. Maggie i Remmy tuż po zjeździe zauważyli, ze wrota zmieniły kolor na zielony. Na dodatek z wiru nie wyleciał Quinn ani Colin. Zdenerwowani Slidersi usłyszeli czyjś głos. Pewien mężczyzna stał w niebieskim kombinezonie w płytkim jeziorze. Twierdził, że nazywa się Quinn Mallory.   

Czołówka z sezonu 5: Quinn, Remmy, Maggie, Colin

Rembrandt wycelował w niego z broni, którą zabrał ze sobą z poprzedniego świata. Nalegał by dziwna osoba wytłumaczyła kim jest i gdzie się podział Quinn z Colinem. Chłopak potwierdził, że jest Quinnem i leciał przed chwilą w tunelu. Widział w środku inna osobę, która niestety została rozszczepiona w środku wiru. Nagle mężczyzna podający się za Mallory'ego powiedział do Maggie, że ją zna. Twierdził, że miał z nią syna Thomasa w świecie zwanym Bańką Wszechświata. Beckett zaniemówiła. Przyznała po chwili, że o tym mógł wiedzieć tylko Quinn. Najwyraźniej mężczyzna który przed nimi stał, mimo innego wglądu, był Mallorym. Remmy nie uwierzył i postanowił sprawdzić w hotelu Chandler czy aby czasem bracia Mallory nie wynajęli pokoju. Mężczyzna poszedł razem z nimi.

W mieście były dziwne wyładowania atmosferyczne, deszcze i inne klęski żywiołowe. Ponoć w pobliskiej miejscowości padało od kilkunastu dni bez przerwy. Ludzie zapowiadali koniec świata. Tymczasem Slidersi nie odnaleźli Quinna ani Colina w hotelu. Tutejszy Mallory nagle oznajmił, że musi koniecznie wrócić do pewnego laboratorium. Bohaterowie znaleźli się w Laboratorium Badawczym doktora Geigera. Ten świat najwyraźniej był bardziej zaawansowany technicznie od naszego, prowadzono w laboratoriom skomplikowane badania. Nagle podróżników przywitała czarnoskóra kobieta, która godzinę temu przeprowadzała eksperyment. Tutejszy Mallory był osobą, która także uczestniczyła w tym doświadczeniu. Kobieta nazywała się doktor Diana Davis. Powiedziała, że wyjaśni Slidersom co się stało z ich przyjaciółmi.

Tymczasem Mallory został zaprowadzony do naukowca, który przebywał w kapsule, w pewnym polu ochronnym. To właśnie ta osoba kazała zatrzymać odliczanie by dokonać synchronizacji. Naukowiec był właścicielem tej placówki. Nazywał się doktor Oberon Geiger. Powiedział Mallory'emu, że chłopak jest teraz dwiema osobami naraz. W tym samym czasie Diana tłumaczyła Maggie i Remmy'emu co tutaj zaszło. W laboratorium testowano maszynę zwaną Kombajnem. Używa się jej do leczenie chorych ludzi. Tutejszy Mallory cierpiał na zanik mięśni, nie mógł niegdyś chodzić. Doktor Geiger go przygarnął i starał wyleczyć. By dokonać ostatecznego wyleczenia należało ulepszyć DNA Mallory'ego tak, by nie zawierało już wadliwych genów odpowiedzialnych za tę ciężką chorobę. Wówczas Geiger wpadł na pomysł by użyć Kombajnu do połączenia zdrowego DNA sobowtóra Quinna z innego wymiaru z DNA swojego pacjenta.

Geiger wytłumaczył Mallory'emu, że niestety pojawił się efekt uboczny procesu. Kiedy odliczanie zostało zakończone Mallory wleciał do tunelu Slidersów i połączył się z naszym Quinnem. Niestety duże zapotrzebowanie na energię spowodowało, że jedna z osób znajdujących się w wirze został rozszczepiona. Był to Colin. Chłopak znalazł się w stanie pływu czasoprzestrzennego. Być może uda się go kiedyś zakotwiczyć w jakimś świecie, nie jest to wykluczone. Dopóki to nie nastąpi, atomy składające się na ciało Colina będą wiecznie pływać w tunelu czasoprzestrzennym. Mallory powiedział do doktora, że ma jakieś przebłyski pamięci. Geiger odparł, że to efekt wchłonięcia subatomowej struktury drugiego Quinna, to dlatego Mallory pamiętał o Bańce Wszechświata. Osobowość naszego Quinna jest w jego ciele.

Diana obiecała Brownowi i Maggie, że zrobi wszystko by oddzielić ich Quinna od naszego. Postara się też zakotwiczyć Colina w jakimś świecie, tak by chłopak mógł normalnie żyć. Remmy i Beckett byli załamani. Postanowili zostać w tym świecie dopóki Diana Davis nie odnajdzie ich zaginionych przyjaciół. Tymczasem nagle pojawił się Mallory i powiedział Slidersom co Geiger zamierza zrobić. Połączenie jednej osoby z drugą to był tylko test. Teraz Geiger zamierza użyć Kombajnu by połączyć ze sobą dwa całe światy. Mallory odgadł niecne zamiary naukowca. Tak naprawdę Geiger myśli tylko o sobie, nie o chorych ludziach z wadliwym DNA. Tak się składa, że doktor Geiger jest od paru lat w stanie pływu czasoprzestrzennego, tak jak Colin. Kiedyś zdarzył się wypadek podczas badań i naukowiec utknął. Jedyne co go utrzymuje w tym świecie, to pole ochronne, które stabilizuje jego strukturę atomową. Tak jak Colin, gdyby Geiger był poza owym polem siłowym, zostałby uwięziony w tunelu.

Remmy i Maggie chcieli powstrzymać Geigera, jednak ten postanowił ich przechytrzyć. Powiedział, że ma dobre intencje, chce pomóc odseparować ich Quinna z ciała tutejszego Quinna. By to zrobić potrzebuje więcej czasu. Powiedział Slidersom, że jeśli wejdą do pewnego pomieszczenia, ich zegar zostanie zamrożony, dzięki temu odliczanie zostanie wstrzymane. Niestety Slidersi dali się nabrać. Geiger zamienił owe pomieszczenie w bańkę, w której Slidersi zostali uwięzieni. Tymczasem Diana zaczęła się niepokoić. Dziwiły ją plany jej mentora, doktora Geigera. Murzynka była bowiem niegdyś jego najlepszą studentką. Teraz zaczęła mieć wątpliwości. Mallory postanowił nie tracić czasu i pobiegł do komputera. Używając drugiej osobowości, a ściślej osobowości naszego Quinna (tutejszy Mallory nie był naukowcem, a zwłaszcza fizykiem), zaczął mieszać w plikach komputera tak by wstrzymać odliczanie mające na celu połączenie dwóch światów. Geiger kazał go zatrzymać. 

Diana miała dosyć. Postanowiła powstrzymać doktora. Uratowała Slidersów oraz wyłączyła pole siłowe Geigera tak, że naukowiec został uwięziony w stanie pływu czasoprzestrzennego. Zniknął. Zostało niewiele czasu do zjazdu. W Mallorym ponownie obudziła się osobowość naszego Quinna, który stwierdził, że chce podróżować dalej ze Slidersami. Być może pewnego dnia znajdzie się sposób by rozdzielić te dwa ciała. Maggie przekonała Dianę by ta także do nich dołączyła. Ani Maggie ani Remmy nie znają się na fizyce kwantowej, a Diana tak. Niestety umysł naszego Mallory'ego powoli zacznie zanikać, będzie wypierany przez osobowość jego tutejszego sobowtóra, tak więc jedynym fizykiem byłaby Diana. Tylko ona zdoła im pomóc. Davis zgodziła się. Wzięła ze sobą swój mały komputer przenośny, zwany PDL i wskoczyła razem z Rembrandtem, Maggie i Mallorym do tunelu. Tymczasem po wyłączeniu Kombajnu nagle w opuszczonym przez Slidersów świecie ustały zaburzenia klimatu. Przestały padać deszcze, skończyły się burze itd.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!