New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

    
  "Porwana"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi trafili do pięknego ogrodu, w którym mieli przebywać jeden dzień. Czwórka podróżników nazwała ten wymiar Światem Przyjemności. Nieoczekiwanie Remmy’ego zaczęła boleć głowa – bohaterowie uznali, że to efekt uboczny smogu z poprzedniego, toksycznego świata. Nagle Brown doznał wizji, w której zobaczył Wade Wells. Gdy powiedział o tym Slidersom, Maggie wyjaśniła Mallory’emu i Dianie, że Wade to osoba, którą dawno utracili…

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Bohaterowie zdrzemnęli się w ogrodzie. Po jakimś czasie Remmy’ego obudził dziwny dźwięk spowodowany otwarciem się nietypowego portalu, który nie przypominał jednak tradycyjnego tunelu Slidersów. Pozostali pomyśleli, że Remmy ma przywidzenia spowodowane smogiem. Nadszedł czas na kolejny zjazd – Slidersi wylądowali w pokoju w hotelu Chandler, w którym mieli spędzić 10 godzin. Zmęczony Rembrandt położył się na łóżku. Śniły mu się jego dawne wspomnienia. Zobaczył siebie i Wade w więzieniu Kromaggów na naszym świecie, a konkretnie moment uprowadzenia Wade przez tych potworów.

Po przebudzeniu Remmy wyjaśnił, że ma ogromy żal do siebie za to, że wtedy nic nie zrobił. Opowiedział o tym, że dwa miesiące przed odbiciem go z więzienia przez Quinna i Maggie, przebywał w jednej celi z Wade. Po jakimś czasie Kromaggowie zaczęli wobec niego stosować sztuczki umysłowe i nie był on już pewny, czy obok siebie widzi Wade czy halucynację. Po jakimś czasie dwójkę rozdzielono do osobnych cel, a Remmy uznał uprowadzenie Wade właśnie za jedną z halucynacji. Była to jednak prawda. Nagle otworzył się dziwny portal, który Remmy zauważył już na poprzednim świecie. Mężczyzna był przekonany, że portal jest otwierany celowo przez Wade, która go przyzywa. Cała czwórka weszła do portalu przed upłynięciem dziesięciu godzin na ich zegarze.

Slidersi trafili do bazy wojskowej, która okazała się być kolonią Kromaggów, Ziemią 50, ze statkami Manta. Zegar odliczał do zjazdu 2 godziny i 6 minut. Remmy znów doznał wizji, w której Wade zapewniła go, że jest już blisko jej odszukania i że ona go absolutnie nie obwinia za wydarzenia z więzienia Kromaggów sprzed dwóch lat. Brown w tym momencie wspomina także wspólną rozmowę z Wade ze świata smoków, kiedy to powiedział pannie Wells, że bardzo chciałby wrócić do domu. Gdy Rembrandt się obudził, Slidersi zdecydowali, że w ciągu godziny muszą odszukać Wade, bo inaczej będzie na ratunek za późno. W trakcie przeczesywania bazy wojskowej natrafili na pomieszczenie z kobiecym ciałem zatopionym w kapsule z zielonym płynem. Zszokowani Slidersi zrozumieli, że to ciało, to Wade Wells. Do jej głowy były podłączone rurki, a oczy Wade były otwarte – ona nadal żyła.

Nagle do pomieszczenia weszli Kromaggowie. Ich przywódczynią na Ziemi 50 była Kromażka o imieniu Kesh. Kobieta pokręciła gałką na obudowie zbiornika z Wade i tym samym zagłuszyła jej myśli, które przestały docierać do Rembrandta. Kesh wyjaśniła Slidersom, że Wade została przemieniona przez Kromaggów w broń o nazwie Cyberiad. Broń działa w następujący sposób: mózg Wade jest rdzeniem napędu psionicznego, który zagina czasoprzestrzeń i umożliwia otwieranie portali do innych wymiarów – otwieranie skuteczniejsze niż czyni to zegar. Innymi słowy: dzięki Wade Dynastia planuje otworzyć wrota do odbitego przez ludzi Właściwego Świata Kromaggów i to z pominięciem Klatki i innego rodzaju zabezpieczeń. Wade stanowi ostateczną broń dla Dynastii.

Kesh postanawia zamknąć Slidersów w celi więziennej, a ich zegar wyrzucić. Nieoczekiwanie Mallory udając tęsknotę za Wade (druga osobowość w nim, czyli Quinn, od jakiegoś czasu jest mocno zakamuflowana), zbliża się do jej zbiornika i niezauważenie przekręca pokrętło z zagłuszaczem. Następnie Slidersi oswobadzają się w drodze do celi, wykradają Kromaggom swój zegar, a Remmy’emu znów udaje się skontaktować telepatycznie z Wade. Wells otwiera dla nich kolejny portal, dzięki któremu dostają się do centrum dowodzenia z zanurzoną w kapsule Wade. To właśnie tu Kromaggowie chcą ją wykorzystać do otwarcia portalu, przez którego przeleci wielka armia składająca się ze statków Manta. Slidersi nie chcą do tego dopuścić. Wade im pomaga – telepatycznie przeciąża komputer, dzięki czemu Kromaggowie w centrum dowodzenia zostają unieszkodliwieni. Nadciągają jednak posiłki.

Rembrandt za wszelką cenę chce pozostać przy Wade i z tego powodu odmawia zjazdu. Niestety nadszedł czas, zegar zakończył odliczanie. W wyniku decyzji Remmy’ego do tunelu wskoczyła tylko Maggie, Mallory i Diana. Już po drugiej stronie zrozpaczona Maggie stwierdza, że podróżnicy ciągle tracą kolejne osoby. Najpierw utracili profesora, potem Wade, Quinna, Colina, a teraz nawet Remmy’ego.

Tymczasem Wade stwierdziła, że nie pozwoli zginąć Remmy’emu w tym świecie – gdy do centrum dowodzenia wtargnęli kolejni Kromaggowie, Wade wykorzystała całą swoją moc, by ich zniszczyć – totalnie ich zdezintegrowała. Psioniczna moc Wade sprawiła również, że statki Manta uległy zniszczeniu oraz otworzył się kolejny portal, do którego Wells skierowała Browna. Okazało się, że Remmy trafił ponownie do Świata Przyjemności, czyli do ogrodu. Także tu przed chwilą zjechała pozostała trójka. Maggie bardzo ucieszyła się na widok Rembrandta i spytała go co z Wade. Mężczyzna odparł, że odeszła, choć w głębi serca czuje, że nadal w jakiś sposób żyje. W tym momencie Remmy doznaje wizji – słyszy jak Wade mówi do niego, że zawsze przy nim będzie…

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!