New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 
   "Mapa Umysłu"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Po zjeździe podróżnicy zorientowali się, że przebywają na dziedzińcu budynku, który należy do zakładu psychiatrycznego. Pacjenci wokół zachowywali się dziwacznie, tańczyli czy grali na skrzypcach pozbawionych strun. Samozwańczy muzyk o imieniu Malcolm zaprosił bohaterów na herbatkę. Nagle zawyły syreny - pacjenci rozbiegli się. Okazało się, że nadjechał Oddział do Tłumienia Zamieszek, który zapędził chorych do środka budynku. Niestety przypadkowo za pacjentów wzięto Dianę i Mallory’ego.  

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Remmy’emu i Maggie udało się wydostać z wariatkowa, które nosiło tutaj nazwę Instytutu Mapowania Umysłu w Oakwood. Slidersi mieli 34 godziny, aby wydostać Dianę i Mallory’ego z placówki. Remmy i Maggie postanowili póki co dotrzeć do miasta, zarezerwować pokój w hotelu Chandler i żywić nadzieję, że pozostała dwójka niedługo tu dotrze. Niestety w tym samym czasie Diana została złapana przez sanitariuszy i uznana za pacjentkę, a Mallory sprytnie ukradł identyfikator psychologa Seana Cartera, który tego dnia miał zacząć praktyki. Jego mentorką okazała się być doktor Alice Ruskin, która zaprowadziła go do pokoju nr 12. Tam Mallory poznał pacjentkę Jane White, której grzechem było to, że rysowała na ścianach dziwne, geometryczne kształty, przypominające nieco wir. Jane wyjaśniła, że we śnie podróżuje do innych światów.

Maggie i Remmy dowiedzieli się, że na tym świecie weszła w życie Ustawa Ograniczająca Twórczość, bowiem uznano, że wszelka ekspresja prowadzi do agresji i depresji. Na tym świecie zabroniona jest szeroko pojęta sztuka, w tym muzyka, plastyka, czy taniec. Ludzie mają być zdyscyplinowani i oddani pracy. Gdy bohaterowie spacerowali po mieście, odnaleźli zamkniętą Galerię Sztuki. Z kolei w restauracji hotelowej poznali prawdziwego Seana Cartera, tego którego udaje Mallory i któremu zepsuło się auto oraz telefon i dlatego nie dotarł na czas do zakładu w Oakwood. Mężczyzna zaczął być podejrzliwy, gdy Remmy niechcący powiedział, że zajmuje się śpiewem.

W tym samym czasie przerażony Mallory odkrył, że Dianę poddano mapowaniu umysłu. Proces ten polega na nadpisaniu tej półkuli mózgu, która odpowiada za sztukę. Problem w tym, że w naszym wymiarze to prawa półkula za to odpowiada, a w tym świecie lewa. Efekt był taki, że w mózgu Diany obudzono obszary dotąd niedostępne, przez co przestała mówić, ale dodatkowo zyskała moce telekinetyczne - nagle potrafiła przyciągać siłą umysłu przedmioty lub je odpychać. Dodatkowo zaczęła na ścianach rysować podobne rysunki co Jane. Niestety doktor Ruskin odkryła, że Mallory jest oszustem i podszywa się pod psychologa. Ochroniarze obezwładnili bohatera i zaprowadzili do sali, gdzie pacjenci są poddawani mapowaniu mózgu.

W hotelu Maggie i Remmy zostali zaatakowani przez tzw. Mózgowych Nazistów, których nasłał na nich prawdziwy Sean Carter. Na szczęście bohaterowie zastosowali podstęp i się ich pozbyli. Mało tego, ukradli Carterowi kartę dostępu do Instytutu Mapowania Umysłu w Oakwood i dzięki temu dostali się do środka budynku, w którym przebywała pozostała dwójka. W ostatniej chwili Maggie i Remmy przeszkodzili doktor Ruskin w zainicjowaniu mapowania mózgu Mallory’ego. Teraz należało odwrócić mapowanie Diany, tak by odzyskała swój rozum.

Na szczęście okazało się, że poznany wcześniej Malcolm to tak naprawdę doktor Malcolm White - wynalazca technologii mapowania umysłów, a Jane White to jego córka. Doktor wyjaśnił, że początkowo urządzenie do mapowania miało sprawić, by ludzka świadomość dotarła do kolektywu pozawymiarowego, czyli do innego świata, jednak coś poszło nie tak i jego córka Jane stała się nieco obłąkana. Niestety tego stanu nie udało się odwrócić, więc w ramach pokuty Malcolm postanowił osiąść w placówce jako pacjent. Z kolei rząd tutejszych Korporacyjnych Stanów Zjednoczonych wykorzystał jego wynalazek, aby podporządkować sobie ludzi.

Doktor White dokonał procesu odwrócenia mapowania Diany, ale niestety zabrakło czasu, aby sprawdzić, czy zabieg się udał - Slidersi musieli otworzyć tunel i zjechać do kolejnego świata. Bohaterowie trafili na skwer ze sprzedawcą przekąsek. Slidersi usiedli na ławce i zaopiekowali się Dianą. Na szczęście okazało się, że odzyskała swój rozum. Bohaterka wyznała, że w poprzednim świecie czuła się, jakby jej umysł połączył się z kosmosem.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!