New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

  
  "Ciężka Stal"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi tym razem zjechali nie na ląd, a prosto do Oceanu Spokojnego. Mieli ogromne szczęście - niedaleko nich przepływał statek kapitana Thompsona, który ich wyłowił i ugościł na pokładzie. Diana oznajmiła, że niestety powodem wyrzucenia podróżników tak daleko od lądu są wyczerpujące się baterie egipskiego zegara. Doktor Davis musi podładować urządzenie, by ponowie zadziałało. W przeciwnym razie Slidersi utkną na tym świecie.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Diana podłączyła egipski zegar do swojego PDL w celu jego podładowania. Oznajmiła, że tego typu doraźna naprawa zegara wystarczy jedynie na pojedynczy, najbliższy zjazd. Dodała, że właśnie przez słabe baterie bohaterowie wylądowali daleko poza ich promieniem, a ten wynosi 400 mil względem San Francisco, czyli względem miejsca, gdzie pięć lat wcześniej Quinn Mallory po raz pierwszy zjechał do równoległego wymiaru. Na szczęście zegar był wodoszczelny, więc przebywanie przez jakiś czas w Oceanie Spokojnym go nie uszkodziło.

Slidersi mają przebywać na tym świecie 3 dni. Doktor Davis na pokładzie statku trafiła na biblioteczkę, dzięki której dowiedziała się, że w tym wymiarze w układzie okresowym pierwiastków nie ma glinu, a to oznacza, że maszyny buduje się tylko z metali ciężkich. To właśnie z tego powodu nie istnieją tu lekkie i szybkie samoloty - tutaj głównym środkiem transportu między kontynentami są wielkie i ciężkie statki. Na niebie latają jedynie stare aeroplany, które w naszym wymiarze były wynalazkiem lat 30-tych XX wieku. Niestety Slidersów bardzo zaniepokoiła wiadomość od kapitana Thompsona - jego statek nie płynął do brzegu Kalifornii, a na Hawaje. Diana ostrzegła, że jeśli podróżnicy nie wrócą na kontynent i będą poza zasięgiem promienia wokół San Francisco, to zegar może nie zadziałać.

Nagle statek został zaatakowany przez piratów, którzy wdarli się na pokład. Bandyci zabrali ze statku łupy oraz złapali Slidersów. Przywódcą piratów okazał się Paxton, a jego prawą ręką Brice, która była szpiegiem w załodze kapitana Thompsona. Okazało się, że piraci zamierzają dopłynąć z łupami do Kalifornii. Slidersi skorzystali z okazji i spytali piratów, czy mogą do nich dołączyć. Bandyci niechętnie, ale się zgodzili. Na pokładzie pirackiego statku podróżnicy dopłynęli do Półwyspu Kalifornijskiego, a konkretnie do portowej wioski, gdzie piraci rozładowali swoje łupy i przekazali je potrzebującym. Slidersi uznali, że Paxton ma cechy Robin Hooda. Mężczyzna był pod wrażeniem Maggie, którą zaprosił na spacer. Im dłużej bohaterowie ze sobą rozmawiali, tym bardziej się do siebie zbliżali. Paxton wyjawił Maggie, że kiedyś sam był kapitanem statku, ale został niesłusznie oskarżony przez tutejsze Szczury, czyli skorumpowaną straż przybrzeżną. W efekcie jego żona i syn zginęli. Po jakimś czasie między Maggie i Paxtonem rodzi się uczucie i para ląduje w łóżku.

Slidersi razem z piratami Paxtona splądrowali magazyn w San Diego, z którego chcieli wykraść towar. Niestety zostali przyłapani przez szefa Szczurów, Redfielda, który był odpowiedzialny za śmierć bliskich Paxtona. Na szczęście Maggie w ostatniej chwili wywołała strzelaninę i większości piratów udało się uciec - z wyjątkiem Mallory’ego i Brice, którzy zostali zabrali przez Redfielda. Szef Szczurów postanowił dokonać wymiany - piraci mają oddać wykradziony towar, a w zamian odzyskają porwaną dwójkę. Paxton początkowo nie chciał się na to zgodzić. Wyjaśnił, że ukradziony towar jest zbyt niebezpieczny i zamierza go wrzucić do morza. W tym momencie Diana zorientowana się, że tym towarem jest włókno węglowe - cenny na tym świecie surowiec, który może posłużyć do budowy lekkich samolotów. Paxton chciał zniszczyć włókno, bo bał się, że statki stracą na znaczeniu, jeśli zaczną powstawać nowoczesne samoloty. Maggie przekonała jednak Paxtona do tego, że nie może zatrzymać postępu technologicznego. Uratowanie ludzi jest ważniejsze.

Maggie, Remmy i Diana pojawili się w San Diego w magazynie Szczurów razem ze skrzynią, w której znajdował się ukradziony przez piratów ładunek. Redfield oddał im Mallory’ego i Brice, po czym zamierzał ich wszystkich zabić. Na szczęście piraci mieli plan - w skrzyni siedział ukryty Paxton, który teraz z niej szybko wyszedł i przystawił strzelbę do Redfielda. Z kolei piraci otoczyli pozostałych Szczurów. Mimo chęci zemsty, Paxon nie zabił swojego wroga, bo Maggie przekonała go, że nie warto. Po zakończeniu tej konfrontacji Paxton i Brice razem ze Slidersami popłynęli z San Diego na północ, po to aby bohaterowie znów znaleźli się w zasięgu promienia umożliwiającego im zjazd. Brice pożegnała się z Mallorym, który wpadł jej w oko, a Maggie z Paxtonem. Mimo że Beckett nie chciała się z nim rozstawać, nie miała wyjścia. Slidersi po trzech dniach musieli wskoczyć do międzywymiarowego tunelu.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!