New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 
  "Złapać Złodzieja"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi przebywali w świecie, w którym Maggie i Diana postanowiły wybrać się za zakupy do sklepu obuwniczego. Mallory pocieszał Remmy’ego, że z każdym zjazdem podróżnicy coraz bardziej zbliżają się do rodzinnego świata Browna. Oznacza to, że od jakiegoś czasu Slidersi cofają się do światów, które już zwiedzili. W ten sposób chcą odnaleźć współrzędne świata Rembrandta, które pomieszały się im z innymi współrzędnymi. W efekcie jedynym sposobem na odnalezienie tego wymiaru jest wracanie po własnych śladach. Nagle Remmy zauważył, że zegar zaczął wariować. Mimo że bohaterowie mieli tu przebywać jeszcze jeden dzień, to zegar wskazywał teraz 30 sekund. Maggie oraz Diana wybiegły ze sklepu i zjechały razem z mężczyznami. Zjazdowi towarzyszyły ogromne turbulencje. W kolejnym świecie Slidersi przebywali zaledwie kilkanaście sekund, ponieważ tuż po zjeździe wir sam ponownie się otworzył i wciągnął podróżników. Niestety bohaterowie utknęli w środku tunelu. Wir przestał się poruszać, powodując, że czwórka Slidersów zastygła w bezruchu.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Bohaterowie wreszcie wylądowali w kolejnym wymiarze. Diana poinformowała, że podróżnicy mają tutaj dwa dni. Najważniejszą sprawą jest zbadanie zegara i odkrycie przyczyny, dla której ostatnio tak często się psuje. W hotelu Chandler okazało się, że w Los Angeles trwa właśnie festiwal filmowy. Gdy Slidersi rezerwowali przy recepcji pokój, do Mallory’ego podeszła tutejsza seksbomba, aktorka Monique Mansfield, której mężczyzna najwyraźniej wpadł w oko. Kobieta miała na szyi piękny klejnot.

W pokoju hotelowym Diana rozkręciła zegar i zaczęła go skanować. Remmy wyjaśnił pozostałym, że zegar ten został znaleziony w świecie Egipcjan i że Quinn wraz z profesorem dyskutowali niegdyś na temat skarabeusza w urządzeniu. Diana domyśliła się, że chodzi o kryształ, bowiem dla Egipcjan skarabeusz był nie tylko świętym owadem - starożytni nazywali tak również klejnoty. Istotnie w środku zegara Davis znalazła kryształ, który przestał już wibrować. To właśnie z tego powodu zegar ostatnio psuł się - jego źródło zasilania w postaci kryształu wyczerpało się. Tak się jednak szczęśliwie złożyło, że na tym świecie popularne są tzw. żywe kryształy odnalezione pięć lat temu w Ameryce Południowej. To unikalne świecidełka, które każda gwiazda chce tutaj mieć.

Slidersi udali się do jubilera, gdzie okazało się, że za kryształ pasujący do ich zegara musieliby zapłacić aż 81 tysięcy dolarów, co ich przerosło. Bohaterowie wpadli na pomysł, aby Mallory poderwał Monique i dowiedział się więcej o jej klejnocie, który nosiła na szyi. Kobieta była istotnie zainteresowana naszym Slidersem i zaprosiła go do wspólnej sesji zdjęciowej, w której Mallory miał wystąpić w samych slipach. W tym samym czasie w hotelowej restauracji Diana przeglądała katalog jubilerski. Dosiadł się do niej Grant Curtis, który przedstawił się jako sprzedawca kamieni. Zaprosił kobietę na kolację.

Po tym jak Mallory dowiedział się od Monique, że ta przechowuje swój klejnot w sejfie w pokoju hotelowym, Slidersi przygotowali plan włamania i kradzieży. Wszyscy otrzymali zestaw słuchawkowy do porozumiewania. Remmy udał się z lornetką na dach banku, który znajdował się naprzeciwko hotelu Chandler, Mallory z Maggie włamali się do pokoju Monique, a w tym samym czasie Diana jadła kolację z Grantem. W ustalonym momencie Davis pod pretekstem pójścia do toalety udała się do recepcji, odwróciła uwagę recepcjonisty i odblokowała w hotelowym komputerze sejf w pokoju Monique. Gdy Mallory i Maggie już mieli ukraść klejnot, nagle zaatakował ich zamaskowany… inny złodziej. Ukradł on kamień, wyskoczył przez okno i zjechał na tyrolce.

Po nieudanej w wykonaniu Slidersów kradzieży okazało się, że Grant nie sprzedawał klejnotów, a był śledczym firmy ubezpieczeniowej. Razem z podróżnikami przygotował plan złapania prawdziwego złodzieja. Przynętą została Diana, która najpierw przez cały wieczór chodziła wśród gości hotelowych z dużym klejnotem na szyi, a potem zaniosła go do sejfu w pokoju. Tak jak wszyscy się tego spodziewali - złodziej postanowił tę błyskotkę ukraść. Służbom udało się go złapać na gorącym uczynku. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że złodziejem jest… Monique. Aktorka wykradała cenne klejnoty, w tym i swoje, aby oszukać firmy ubezpieczeniowe i wyłudzić odszkodowania za rzekome kradzieże. Mało tego, okazało się, że Monique to tak naprawdę… mężczyzna-transwestyta. Mallory był tym faktem bardzo zniesmaczony.

W nagrodę za pomoc w złapaniu złodzieja Slidersi otrzymali aż 100 tysięcy dolarów. Zamiast tej kwoty poprosili o kryształ, który był im potrzebny do zegara. Po zainstalowaniu w urządzeniu nowego klejnotu okazało się, że do zjazdu została tylko chwilka. Bohaterowie wskoczyli do tunelu szczęśliwi, że wreszcie udało im się znaleźć przyczynę awarii zegara i ją usunąć.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!