New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

      
  "Wykopaliska"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Tym razem bohaterowie przebywali w świecie, w którym cała Kalifornia była jedną, wielką pustynią piaszczysto-skalistą. Podróżnicy musieli jak najszybciej znaleźć wodę, jeśli chcieli przetrwać w tym wymiarze 3 dni. W pewnym momencie natrafili wśród skał na obozowisko. Okazało się, że jest to stanowisko archeologów pod przewodnictwem Jacka Bigelowa i jego najlepszej studentki Gwen. Naukowcy wraz z lokalnymi robotnikami zwanymi Zbieraczami dokopali się do niezwykłej komnaty. Jack stwierdził, że jest to miejsce zgromadzeń podczas uroczystości religijnych. Ku zaskoczeniu Slidersów okazało się, że owa podziemna komnata to… ruiny hotelu Chandler.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Remmy stwierdził, że na tym świecie musiało dojść do kataklizmu, skoro Los Angeles nie istnieje. Diana dodała, że prawdopodobnie bieguny magnetyczne Ziemi musiały się odwrócić. Okazało się, że w tym wymiarze czas biegł znacznie szybciej. Wydarzenia, które w naszym świecie rozgrywały się w latach 90-tych XX wieku, tu miały miejsce… 400 lat wcześniej. Tutejsza społeczność żyła w postapokaliptycznym świecie, w którym duża część świata to tereny pustynne, a jedynie daleka północ i południe to strefy z klimatem umiarkowanym. Bohaterowie postanowili zachować dla siebie informacje, że przebywają w ruinach hotelu Chandler, a nie w świątyni. Bardzo ich rozbawiło to, że archeolodzy wzięli znaleziony kufel piwa za naczynie ceremonialne, a parkometr za dystrybutor czasu sterowany monetami.

Remmy zauważył, że niektórzy zbieracze dziwnie mu się przypatrują. Nie wiedząc o co im chodzi, razem z pozostałą trójką dołączył do wykopalisk. W trakcie odkrywania kolejnych fragmentów ziemi Slidersi nagle znaleźli… zabytkowy zegar, taki sam, którego oni używają do podróży międzywymiarowych. Diana domyśliła się, że ten zegar należał 400 lat temu do ich sobowtórów. Nieoczekiwanie Jack Bigelow dokonał przełomowego odkrycia. Wydrążył tunel do niedostępnego pomieszczenia, w którym znalazł… zahibernowanego człowieka, prawdopodobnie przedstawiciela wymarłej cywilizacji Tolucan. Był pewny, że to dawny król, jednak Slidersi szybko znaleźli dowód na to, że to tak naprawdę bogaty człowiek z przeszłości, który z powodu nieuleczalnej choroby poddał się hibernacji. Niestety naukowiec postanowił dokonać sekcji zwłok znalezionego mężczyzny.

Tubylec o imieniu Escobar, który wcześniej przyglądał się Remmy’emu, podszedł do niego i wyjaśnił, że znalezione ciało to Opiekun, a Brown musi pomóc go ochronić. Slidersi sprzeciwili się temu, aby archeolog pokroił zahibernowanego mężczyznę. Wtedy Bigelow wymierzył do nich z pistoletu i zamknął czwórkę Slidersów w środku dawnego hotelu. Bohaterom udało się wyjść na zewnątrz zupełnie innym tunelem. Gdy wydostali się na powierzchnię, zostali otoczeni przez tubylców, czyli Zbieraczy. Okazało się, że wielbią oni Remmy’ego, ponieważ na tym świecie Rembrandt Brown był 400 lat temu wielką gwiazdą, po której pozostał kult. Zbieracze mieli specjalne pomieszczenie z ołtarzem i zdjęciem Remmy’ego.

Uzbrojeni Zbieracze wraz ze Slidersami wtargnęli na teren wykopalisk i zażądali wycofania się Jacka oraz zaprzestania profanacji tego miejsca. Po stronie bohaterów stanęła nawet studentka archeologa Gwen. Escobar pozwolił tylko Remmy’emu i jego przyjaciołom zajrzeć do najnowszej odkrytej komnaty. W środku Rembrandt był w siódmym niebie - ta sala była swego rodzaju muzeum poświęconym piosenkarzowi. Na środku komnaty stał nawet czerwony Cadillac w idealnym stanie - ten sam, którym nasz Brown wjechał przypadkowo do tunelu na samym początku międzywymiarowej podróży. Niestety czas Slidersów w tym wymiarze dobiegł końca. Na oczach wielkich fanów Rembrandta bohaterowie otworzyli wrota i do nich wskoczyli.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!